Krimi

Prokuratuur: Dressen viidi tagasi vanglasse (17)

Karoliina Vasli, 16. jaanuar 2015 16:17
Aleksei DressenFoto: KAITSEPOLITSEI
Menetlustoiminguteks Tartu vanglast ära viidud riigireetur Aleksei Dressen viidi sinna tagasi. Väidetavalt nähti teda vahepeal isegi Mustamäel PERHis, ent õigusorganid seda ei kinnita.

"Prokuratuurile teadaolevalt on Aleksei Dressen toimetatud tagasi kinnipidamisasutusse talle mõistetud karistust kandma," sõnas riigiprokuratuuri nõunik Carol Merzin Õhtulehele.

Justiitsministeeriumist kinnitati, et Dressen viidi Tartu vanglasse tagasi täna. Kus mees vahepeal oli, on endiselt küsimärk.

Samal teemal

Õhtulehele on kinnitatud, et Dressenit nähti sel nädalal ka Põhja-Eesti Regionaalhaiglas. Vastab see tõele? Oli see osa menetlustoimingutest? Merzin teemat ei kommenteeri, rõhutades iga taolise küsimuse peale, et menetlustoimingute sisu ei saa avaldada.

Dressenile mõisteti 2012. aasta juulis riigireetmise eest 16 aastat vangistust.

Esmaspäeval aga helistas üks Tartu vangla kinnipeetavatest Delfile ning ütles, et Dressen viidi ennelõunal minema. Lahkudes näitas ta kaasvangidele käemärke, mis viitas vanglaslängis hüvastijätule. Kaasvangi sõnul on vähetõenäoline, et 16 aastaks riigireetmise eest süüdi mõistetud Dressen viidi kaasa uurimistoiminguteks.

Varem on arvatud, et näiteks just Dressen võidakse vahetada Moskvas vangis oleva kaitsepolitseiniku Eston Kohveri vastu.

Detsembri teises pooles ütles tema advokaat Jevgeni Aksjonov Õhtulehele, et ei saa välistada sedagi, et mingid kokkulepped on juba vastavate Eesti ja Vene ametkondade vahel saavutatud ja neid viiakse praegu ilma suurema kärata ellu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee