Andrei Zarenkov (Peeter Langovits / Postimees)

Pärast pronksiöö sündmusi aktiivselt tegutsenud Andrei Zarenkov, tollal Konstitutsioonipartei ja nn antifašistliku liikumise juht, töötas 1999. aasta algusest Maardu rahvamajas, mida juhtides ta ilmutas erakordset ürituste korraldamise innukust.

Iga veidigi olulisema tähtpäeva tähistamiseks pandi püsti uhke lava koos etteastetega ja õhtul lasti taevasse kaunis ilutulestik – muide ka aasta valgeimal jaanipäeva ööl.

Ilutulestike korraldamine polnud Zarenkovile oluline selle pärast, et kohalikud oleksid seda hirmsasti nõudnud, vaid ilutulestikud olid tema kriminaalse sissetuleku osa.

Aasta enne Zarenkovi vahistamist ilmus politseisse ilutulestikke korraldanud firma omanik Uno (nimi muudetud – toim), kes tundis Zarenkovi juba ligi 15 aastat ja ütles, et mingeid lepinguid ei ole ilutulestiku korraldamise eest linnaga kunagi sõlmitud, esitatud on ainult arved.

Ta kirjeldas uurijatele, kuidas Zarenkov 2012. aasta septembris, kui Maardus toimus iga-aastane Sorotšenski laat, temalt raha küsis, küsides endale 10% ilutulestikule kulunud 2000 eurost. 

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Jaga artiklit

19 kommentaari

M
matu   /   02:31, 17. jaan 2015
ei noh munn ju voib olla aga oieti ju vottis parem oleks olnud kui keegi teeine oleks votnud.
K
ka asi  /   19:43, 16. jaan 2015
Lillameelsed oravaraiped tegid VEB fondi tühjaks ja see er hooldus... Valimistel kohtume röövlinäod!

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis