Eesti uudised

HAIGLARAVITA JÄETUD VANADAAM: "Mu nägu ja jalad olid paistes, mul oli palavik ja nõrkus – tundsin, et lõpp on lähedal."

Katrin Helend-Aaviku, 16. jaanuar 2015 07:00

239 KOMMENTAARI

m
me/ 18. jaanuar 2015 20:46
m
MMM/ 18. jaanuar 2015 16:34
Jah,nii see kahjuks on ja ma tõesti usun iga selle vanaproua sõna.Olen olnud ka ise analoogses seisundis.Maksan makse--aga abi ei saanud.Ka mina pidin põõrduma erakliinikusse,kus kohe tehti uuringud ja sain ravi,mis kestis1,5 kuud,kuna haigus oli kaua kestnud aga varasemat ravi ei olnud.Pean tänama selle-eest ka oma perearsti,kes ei suutnud või ei tahtnud uuringutele saatma.Ma ei hala ega ei nuta,saan hakkama aga mul on küsimus tervishoiu asutustele,te nõuate palka aga ka selle palga eest te ju midagi teha ei taha.Inimesed on nõrdinud,kuna tervishoid on meil lapsekingades ja edasi liikumine on vaevaline.Miks???Meil on väike riik,kus rahvast vaid 1,2 mln.aga riik ei ole suutnud raviteenust teha kättesaadavaks.Miks peab inimene kannatama kellegi lohakuse pärast ja maksma selle eest oma eluga??
a
aliine/ 22. jaanuar 2015 10:42
tuleb . tuttav ka mulle,sest eriti raske on maal abi saada.Tavaline on see,et vanainimest kiirabi kaasa ei võta ja ta jäetakse lihtsalt surema, ainult tahaks väga teada mis on vanus kui sul abi enam loota ei ole.Samas haiglas karjuti minu peale kui ma ei olnud veel kuuskümmendki, et sa oled vana inimene, sul peavadki valud olema, mis valuvaigistit sul tarvis on KUI ma olin ühistu esimees tuli mul palju võidelda, et vanurit haiglasse saada.Ükskord jättis kiirabi insuldi saanud vanuri lihtsalt põiki voodile ja sõitis minema, kahjuks ei olnud mind kodus.Jah ta teatas kolme tunni pärast sots töötajale, kuid see ju elu enam ei päästnud.
t
to Meelis/ 18. jaanuar 2015 10:21
Toidate ka ise ravimifirmasid. Või toodate seda D vitamiini ise. Kõige tähtsam on usk. Võite ka ükskõik,mis vitamiini või muud võtta. Kui tõesti usute,et see aitab,siis nii võibki tunduda.
Mõtlesin ka,et miks nii kaua see inimene oma ravimata kopsupõletikuga venitas. Üks võimalus on,et kui arst sulle mitu korda ütleb,et pole sul häda midagi ja ka mujale saatekirja ei anna,siis kannatadki sa niikaua kui enam pole võimalik. Kaua sa ikka kuulad,et sul nagu polegi häda. Siis aga on juba väga tõsine ja hea, kui lootusetult hilja pole.
m
Meelis/ 17. jaanuar 2015 19:43
Minul kolm aastat olid valud puusas, tehti küll röntgen aga ei näidanud see midagi ja arsti ütlus kokkuvõtteks et see võib olla stressist ajas küll ikka vihale. Läksin Tartus Jaama tänavas laserteraapiasse ja sain abi, kokku läks see mul maksma 50€ ja leian et see pole mitte kallis kui oodata kuudepikkuseid järjekordi arstile,kes nagunii midagi ei tea. Kusjuures sealne töötaja ütles et laseksin verest eraldi välja võtta d vitamiini,selle sain ka suure võitlemisega,et mis lolli juttu ma ajan ja sellest selgus et d vit. oli mul kriitilises piiris,nii et nüüd söön d vitamiini ja olen vaba valudest.Nii et kui vähegi kannatab pöörduge teistsuguste ravimeetodite juurde millest tavameditsiin mitte ei räägi.Kedagi ei huvita patsiendi terveks saamine,pigem see et ravimifirmasid toita ja mida kauem haige oled seda parem.
t
tänulik patsient/ 17. jaanuar 2015 17:10
Tänud nii Tartu EMO-le kui ka Maarjamõisa haiglale. Tallinna EMO kogemused endal siiski kahjuks negatiivsed. Veelkord tänud Tartu tohtritele.
n
Nii/ 17. jaanuar 2015 08:44
Loodan, et nüüd on kõik saanud siin õhtulehe kommentaariumis omad olukorrad lahti seletatud ja küllap ka tasuta leevendust haigustele. Olen sama meelt, et eriti viletsas jälgimist vajavas seisundis patsiendi peaks arst haiglasse jälgimisele jätma. Kuid ei mõista seda pikka ajavahet tekkinud haigusseisundi ja ajalehes avalikustamise vahel. Otsiti sobilikku ajakirjanikku või oli ravimisvajadusest erinev probleem, et ei saadud sobivat selgitust ja blanketti, et pääseda isikuandmetele ligi. Samas vingutakse, et isikuandmeid avalikustatakse... Üldiselt taas "kellelelgi ärategemise soov" oli põhiteema, miks selline artikkel alles nüüd leheveergudele jõudis.
j
Juhtus aasta tagasi. / 17. jaanuar 2015 07:03
Elan Soomes ja saan osa Soome pensioni ja osa Eesti pensioni. Eesti pensionist lomulikult maksan tulumaksu nii nagu koik. Tulin lapsele kylla ja haigestusin. Tuli allergija moodi asi mis kattis veerand keha, Päevas neli viis korda käisid valud valude korral kaotasin isegi teadvuse. Min tytar visi mind Tallinna EMO vastuvotule. Mind pandi ootama kusagil poolteist tundi ja siis pääsesin suurte ruumi kus asetses suur laud milleymber palju arste kellel ei olnud mingisugust t egvust. leksid ehk saanud vaadata koridoris ootavaid inimesi kes toesti kannatasid. Yhel oli näiteks näpud otsast loigatud. Minul ei lnud sellel ajal veel midagi häda. Oli vene arst kes vaatas mind lähedalt ja kaugelt vordlemisi vastumeelselt Diagnoos oli valulik vööroos. Kysis väga yleolevalt et kas mul on raha retsepti välja ostmiseks. Ehk nä isn nagu kaltsak as välja. Mul olid seljas korralikud riided ksujuures kallis nahkmantel ja ilusad saapad. Molemaid kanann juba 10 aastat aga on klassikalised ja näevad head välja.Saades teada et mul omtoesti see 20 eurot käskis mul oodata kuni rohu välja kirjutab, Ootamine läks teine poolteist tundi. Läksin siis kysima et palju peab veel ootama sest mul oli insuliini systiise aeg. Yks arst selle laua tagant kirtsutas polglikult huuli ja kysis et mida teie siit tahate, .. Ma olen edale lubanud et ei pöördu arstide poole isegi kui surm silma ulat uses. Eesti keeles ei le sellist väljendit aga venelane oleks ytelnud tam ykrobjat bytstra. Sest antud valuvaigistajad mis mulle kirjutati ei sobinud diabeetikule.
m
17. jaanuar 2015 07:29
Miks solvuda kui arst sedasi küsis, paljudel ei ole? arstid on ennegi kallimat rohtu kirjutades seda küsinud, ega sellepärast pea kaltsakas olema. Teil polnud ju otsa ette kirjutatud, et olete suure pensioniga ja, mis, tundub, eriti tähtis olevat, et Soomest. See oli vist see kõige suurem probleem.
e
Ei olnud seekord surm silma ees/ 17. jaanuar 2015 16:21
Selle haiguse nimi on vöötohatis ja sellega ei minda EMO- sse .
o
olga/ 16. jaanuar 2015 23:02
See on tõesti jube...selliseid arste tuleb vallandada...

L
..../ 16. jaanuar 2015 22:53
Lugedes neid komme, on arvamusi/mõtteid/kirumisi igasuguseid... ka minul lahkus isa eelmise aasta kevadel. Nähes seda, mis moodi suhtuti patsienti... siis pole imestada. Opilt tulnud patsient oli palavikust märg ja nõudis juua, toodi jääkülma vett.Tekki polnud peal, vaid läbihigistatud lina. Kui palusime vahetada siis vaadati, kui rahvavaenlast. Saatuslikuks sai kopsupõletik. Vot nii, kulla kaasmaalased, kui Teie lähedane, sugulane sattub meie haiglatesse, palun nõudke, kui midagi pole nii nagu vaja. Me kõik ei maksa iga kuu vähe selleks, et ravi/hooldus oleks meil tasemel. Kurta oleks veel palju... veel hooldushaiglad, kus samal ajal kevadel suri ka mu tädi, mis moodi teda hooldushaiglas hirmutati/koheldi, et kui räägib siis....Sellest teemast võiks bestselleri kirjutada. suhtlemiskultuur on olematu, osalt teenindavad meeleheitel koduperenaised, kes muud tööd ei oska või ei taha teha, lihtsalt majanduslik olukord soosib. Äkki oleks õhtulehel võimalik siin avaldada pretensioone meditsiini valdkonnale, mis on laekunud sots.ministeeriumile. Ma kujutan ette, et see on müstiline :) Äkki räägiks sel teemal?
e
16. jaanuar 2015 22:47
Enne raviastuse poole pöördumist on hea mõttes kõigile sealsetele töötajatele armastust saata ja aluda inglitel neid õnnistada. Järele proovitud - alati on kõik kenasti ja sujuvalt kulgenud. Nii hambaarstide juures kui perearsti juures kui teistes raviasutustes. Olge armastavamad ja teiega ollakse armastavamad ja hoolivamad.
j
jah,eriti veel/ 17. jaanuar 2015 00:02
kui palud karbikese Jumalale edasi anda.
u
urmas meidla/ 16. jaanuar 2015 22:47
Meie homo kalduvustega kiki miki nimetab sihukest olukorda demokraatiaks nii, et jookske kõik valima.
u
17. jaanuar 2015 07:32
urmas meidla, praegustesse valimistesse "kiki miki" ei puutu.
t
töökäsi küll ja küll/ 16. jaanuar 2015 22:45
m
Marta/ 16. jaanuar 2015 22:43
Kurb, et meie vabariigis on täielikult kaduma läinud au, mõistus ja südametunnistus. Ilmselt need on iganenud väärtused.
s
selle eest on meil/ 18. jaanuar 2015 09:11
apteekide nuumamine, katsejänesteks olemine ja pohhuism. kes rikkad on-arstid.
j
Juku/ 16. jaanuar 2015 21:50
Mida kuradit see arst tuleb kinni panna. Kuhu on kadunud see arsti vanne? Lööme papi kokku
ja kohtusse.
i
IF/ 16. jaanuar 2015 21:49
Arvestades meie üüratut sotsiaalmaksu, on seda väga masendav lugeda ! Tundub ,et me maksame tühja !
t
Tänud!/ 16. jaanuar 2015 21:32
Lugu eelmise aasta lõpust, kus kiirabi ja haigla koostöös päästeti minu ema elu ja nüüd elab südamestimulaatoriga. Ema ise arvas, et nüüd tehakse nooremaks... On olnud erinevaid kogemusi, kuid seekordne oli eriline ja tänan arste ning õdesid.

l
lugedes/ 16. jaanuar 2015 20:11
kaasa antud CITO saatekirja on juba konflikt sisse kirjutatud - pt närviline, ärritunud. 3 päeva olnud palavik, südame piirkonnas on valud. ei kasuta palavikualandajaid. alates 28.12 alustas ise AB ravi.
ei kaitse kedagi, ei ütle kellegi kohta ka halba. tüütu ja õudne on lugeda kuidas kirutakse kõike ja kõiki.
m
16. jaanuar 2015 20:37
Mina jäin jälle seda mõtlema, et oktoobri lõpus haigestuti, käis kiirabi, perearst kirjutas rohud, kahe nädala pärast oli inimene nõrk ja enesetunne järjest halvenes ja ei pöördunud enne uuesti arsti poole kui olukord oli juba päris hull.Mis siis vahepeal toimus ja miks nii kaua kannatati ?
m
17. jaanuar 2015 11:07
Mis sulle arusaamatuks jääb - sa pole vist kunagi ravimeid tarvitanud? Patsient manustas korralikult ravimeid ja ootas paranemist. Ravimid hakkavad toimima ju alles mitme päeva möödudes.
o
17. jaanuar 2015 12:00
Ootas paranemist poolteist kuud?
o
ootasin ka/ 18. jaanuar 2015 09:16
paranemist. ja mitu nädalat. kuni ÕDE ütles ARSTILE, et tuleb teha pilt. näitas põskkoopa põletiku.
a
17. jaanuar 2015 11:03
Antibiootikume ei saa omaalgatuslikult osta, neid väljastatakse ju vaid retseptiga. Kuidas saab ise alustada? Kas sa omaarust tähelepanelik "lugedes", tead üldse, kuidas asjad käivad? Tuvasta õige konflikt.
t
to 11.03/ 17. jaanuar 2015 13:05
mis Sa paugud, mina tean küll kuidas AB kirjutatakse, kui ise lugeda ei oska perearsti saatekirja siis ei maksa hüpata.
s
Soovitan kõigile/ 16. jaanuar 2015 18:33
minge Jõgeva haiglasse! Isegi TÜ Kliinikumis abita jäänu tehti seal täiesti korda ja ta ei jõua sealseid arste ära kiita. Mees on paljude tõbede küüsis ja kui jälle abi vaja, siis soovib ta vaid Jõgevale. Väikelinnade inimesed ongi südamlikumad ja hoolivamad.
s
Soomes,/ 16. jaanuar 2015 17:56
on eriala arstid kyll nii targad ,ja arstid nii toredad endal kogemus olemas.ei tea kas Tartu Ylikoolis on arstiteaduse tase nii madal,aga nagu soomlased ise ytlevad,et Eesti arstid käivad siin öppimas meie arstide käest köiksugu siirdamisi,ja yldse on tase väga madal Eestis.Kahju,vahest kohe häbi kuulata,aga ise nad veel nii tähtsad ,ja oma eestlasi ei oska ravida.Pädevustesti ei tehta,soovitus peaks nad köik siia saatma testimisele,kyll siis pöhjanaabrid saavad naerda,et mis tase tegelikult eesti arstidel on.
t
Terve Soome/ 16. jaanuar 2015 18:08
Ütlen ausalt, paha oli lugeda su kommentaari. Antud juhtum oli tõesti kole-kole ja selle kohapealt olen sinuga nõus. Aga et sa Eesti riigist niimoodi räägid, siis mul on hea meel et sa Soomes oled ja loodan et sa jäädki sinna. Ela seal oma üli kõva taseme teadusega riigis, sest sinusugusid ei oota Eestis keegi. Oksele ajad.
s
16. jaanuar 2015 19:19
Sa oled seal Soomes puhta segi pööranud.
h
h/ 16. jaanuar 2015 23:28
Minu sõbranna,kes on aastaid Soomes elanud,jäi seal küll arstiabita.Operatsioon tehti Eestis(tasuline muidugi).Soome arstide pärast oleks ta praegu ratastoolis,seal soovitati muudkui valuvaigisteid süüa.
n
Naki/ 17. jaanuar 2015 09:04
Kas vastab töele, et Soomes on väga palju Eesti arste?
n
nii terviaeedendajad ajakirjanikud/ 16. jaanuar 2015 17:36
Artiklis selgub, et enne kui suuks läks piirduti kiirabi süstiga. Perearstiga suheldi telefoni teel. Mida veel tahta, et tervis käest läheks. Ima uuringuteta krõbistatud antibiotsiga toetate ravimifirmasi, mitte enda tervist. Saite saatekirja EMO-sse, mite haiglasse, kiireks uuringuks. Tabletiravi kodus kopsupõletikuga on tavaline. Kui kodus sassumaks läks, miks te ajakirjanduse poole pöördusite ja erakliinikusse, mitte ei kutsunud kiirabi. Ebakompetentne inimene keerab endale käru ja siis ajakirjanduse poole halama. Muidugi emo suhtumine paneb sada küsimärki. Aga kui enda tervisest ei hooli ja laseme käest ära, siis sekundi pealt terveks ei tehta ka emos. Staalin armastas ravida kroonilisi haigeid. Temal oli tina-vase tablett, mida manustati kukla kaudu, k'ik tervise probleemid lahendatud.. Ühesõnaga, inimene kels haigestus, üritas, ennest ise ravida, siis ka tasuta kiirabi ühekordset ravi kasutas, perearstiga suhtles telefonitsi, nuumas ravimfirmat, sai uuringud ja analüüsid, mis EMO-s toimus, täpselt ei tea, siis maksti raha erahaiglale ja lõpliku diagnoosi ssamiseks pöörduti ajakirjanuse poole. Aga ajakirjandusele aitäh rahva tervise edendamisel. Südantlõhestav, ebakompetentne artikkel, osale med personalile solvav, kuna üldistatakse kõiki meditsiini töötajaid, aga võiks põhjalikumalt haiguse kulu ära kirjeldad, kui mingi teemalt teemale hüpleva segase loo paberile panna. Loo läbilugenuna, jäi mulje, et ajakirjanik ravis haige terveks. Ja nüüd kõik sülge pritsima, raevust läkastama. Jagatud viha on hea tervisele, vererühk alaneb, emotsioonid tulevad alla jne.Üldiselt enesetunne läheb parmaks. Alkass. Proosit tindisolkijad. MINU ARVAMUS.
t
To nii terviaeedendajad ajakirjanikud / 16. jaanuar 2015 17:56
Sa oled loll ja saad kõigest valesti aru. Edu lollidemall
t
to nii terviaeedendajad ajakirjanikud/ 16. jaanuar 2015 22:55
kui pikk ja loll jutt.Loll on just siin paras sõna.
Aga ka minul on tulnud kogeda üliproffi arsti,kes käskis lapsel telefonitorusse kõhida,et diagnoos panna.Ausõna,isegi nime mäletan.
O
nii terviaeedendajad ajakirjanikud/ 18. jaanuar 2015 06:00
Olengi loll, et elan sinuga samasugusel lollidemaal
t
troll/ 16. jaanuar 2015 18:06
Kopsupõletik võib vabalt surmaga lõppeda. Häda on, et sarnane tavalise hooajalise gripiga. Tavaliselt ravitaksegi algul grippi ja kui ei parane saadetakse röntgenisse. Nii kiiabi, kui perearst. Tohtrid kuuldetoru enam ei kasuta. Nagu siingi. Ei kiirabi ega perearsti poolt. Ühesõnaga selleks ajaks, kui diagnoos õnnestub saada, ongi patsient väga kurnatud, mis on ohtlik. Siin veel patsienti edasi solgutada on kutitegelik. Võtke või paariks päevaks sisse, et patsient pisut kosuks.
e
Elts/ 17. jaanuar 2015 18:47
Minuga juhtus just nii,et raviti grippi ja nüüd põen aastaid peaaegu igal aastal kopsupõletikku.
e
16. jaanuar 2015 18:54
Ei tea, kes sa oled: alkass, tindijoodik või kesiganes. Ühest saab aru, sinu kroonilised haigused jäid Staalini poolt ravimata ja kuidagi on sul vist sedavõrd vedanud, et sul pole olnud vajadust hetke terviseabi järele - nii eluvõõras ja loll on su pikk tekst. Ja lugeda sa ka ei oska, muidu oleksid aru saanud, ms kadalipp ajakirjandusele eelnes. Või said aru küll, aga empaatiat pole ja leiad, et hingevaakuv haige võiks ikka veel pingutada ning veel ühele ringile minna? Ehk oleks vedru välja viskand ja sinu süda rahul - pole ärritavaid artikleid.
e
ei saa ikkagi aru/ 16. jaanuar 2015 17:25
Mida see vana proua soovib nüüd, oli kopuspõletiku diagnoos,sai antibiootikume ja milles küsimus on, mida ta soovib. Tean, et kopuspõletikuga ravitaksegi tänapäeval kodus rohtudega, kui mitu arsti ütleb ühtemoodi, siis järelikult nii ka on.
t
tea/ 16. jaanuar 2015 18:03
siis seda ka, et kui tegu on kahepoolse kopsupõletikuga, on kohustus panna haiglasse.
Ühepoolset kopsupõletikku ravitakse kodus.
k
16. jaanuar 2015 20:41
Kas proua siis vahepeal paranes või kuidas on võimalik, et oktoobri lõpus alanud haigus kannatas aasta lõpuni oodata?
o
Oi kui tark/ 16. jaanuar 2015 21:59
tea ka seda, et haigustel on komme selline: paraneb, saab peaegu juba tõvest lahti ja siis lajatab täi rauaga uuesti aga juba hullemini kui enne. Paraku kõik ei ole terved nagu raudnaelad.
e
17. jaanuar 2015 07:38
Ei ole tark, sellepärast küsisingi, ei grammigi pahatahtlikkust polnud. Teie iroonia on aga küll pahatahtlik.
t
tromb/ 16. jaanuar 2015 17:01
Kõik sõltub parajasti tööl olevast personalist. Tean omast käest, et graafikudki tehakse nii, et tegijad meedikud ei peaks lukksepa õpilastega oma kallist aega ja närve kulutama. Heade meedikute kohta ei ole eales kabusi. Aga häid jääb aina vähemaks.
t
to kiku, kelle ema oli Keila haigla hoolduses/ 16. jaanuar 2015 16:48
Ei mõsita kuidas see peab käima, et kirjutasid: Ei viitsitud emale panna kogu aeg sondi, et ta süüa saaks? Tean, et sond on haigel inimesel püsivalt , seni kuni vajab et teda kuntslikult või vedela toiduga toidetakse aga teie arvates peaks see olema, et pannakse sondi enne igat söömist ja siis ema sööb ise sondi kaudu või? Seletage asi lahti.
a
16. jaanuar 2015 19:24
Aga rohkem kui pooled lahmivadki siin sedasi.
a
Aus/ 16. jaanuar 2015 16:33
Pean ausalt tunnistama,et seda artiklit lugedes,käis minust korraks yle tundelaine,mida omistatakse terroristidele....Kuidas on vöimalik,et inimese eluga vöib mingi asutus, raviasutus ,mängida vene ruletti ja seda teha karistamatult,ylbelt ja sadistlikult? Eestisse pole vaja oodata vöörausulisi kättemaksjaid,Eesti toodab neid järjekindlalt ise kui köik samas vaimus jätkub, öige varsti puudub vaid syytenöör!

r
raigo/ 16. jaanuar 2015 16:14
mis te virisete tehke sporti liigutage ja olge positiivsed.Selle asemel et siin kommida parem minge
õue.Pole elul midagi häda
e
Elul pole midagi häda,/ 17. jaanuar 2015 12:36
e
ei ole/ 16. jaanuar 2015 16:12
taaveti riigile siin kaugel põhjas vanu ja vaeseid tarvis, seebiks keedetakse, vot nii.
k
17. jaanuar 2015 07:42
Kas see on teiemeelest normaalne kommentaar? Ja nii paljud kiidavad veel sellist loba.
o
oot-oot ja ükski ametnikunärakas ei vastuta/ 16. jaanuar 2015 15:57
sotsiaalminister on reformikaabakas. kui valima lähete mõelge
k
16. jaanuar 2015 19:25
t
tom/ 16. jaanuar 2015 15:51
Kus on sotsiaalministri kommentaar selle sigaduse kohta ja see on veel kergelt öeldes nendest tõpra tohtritest hakkab täielik siiber saama see kuidas haigetesse suhtutakse on alla igasugust loogikat.Kuidss saadakse inimene saatekirjaga mitte haiglasse võtta ja tasuline meditsiini ravi sind 800€ terveks see on ahvi kari aga mitte ARSTID! KRT kes vastutab selle eest???
n
16. jaanuar 2015 16:25
No sinu "asjatundlikust" kommentaarist peaks ju piisama küll.
a
All/ 16. jaanuar 2015 15:21
Endal oli paar nädalat sama teema suht. Läksin EMO-sse põskkoopapõletikuga, sealt öeldi, et me ei tegele selliste asjadega ja et soovitas pöörduda nina-kurgu-kõrvaarsti juurde.. niisiis läksingi.. Seal sain registratuurist sõimata, et nad ei võta mind vastu, kuna pole saatekirja. Lõpuks oli nõus mind vastu võtma ja käskis 30 eurot maksta, istusin siis mitu tundi ootejärjekorras, mingihetk kui järg oli minuni jõudnud väljus arsti kabinetist õde ja ütles mulle et vabandame, arst ei saa teid vastu võtta, et ostke valuvaigisteid ja kui edaspidi kah probleeme siis tulge tagasi. Niisiis ravisin ise oma põskkoopa põletiku ära ja arstide peale rohkem ei lootnud.. Natuke naljakas, imestasin et milleks me palgalt üldse haigekassale maksame, kui sellest reaalset abi ei saa naguinii ja kõik kulutused tuleb ikkagi omast taskust maksta.
m
m/ 16. jaanuar 2015 15:27
põskkoopa põletikuga ei olegi vaja EMO-sse ronida kulla inimene. Selle jaoks on perearst.
EMO tähendab: ERAKORRALISE MEDITSIINI OSAKOND. Mis on erakorralist sinu haiguses?
a
all/ 16. jaanuar 2015 15:33
Perearst koguaeg palmi all, kulla inimene ;) arstid on ületasustatud
m
m/ 16. jaanuar 2015 16:17
perearst ei ole sulle "määratud". Kui on kehv, sisi vaheta ära. Ärge olge nii saamatud ja abitud inimesed.
Pealegi kui sul koduste vahenditega haigus möödus, siis sul ei olnud põskkoopa põletik, vaid nohu
a
all/ 16. jaanuar 2015 16:50
püksis on sul nohu. räägiks nagu oma perearstiga :D milleks teid kaltse üldse vaja
a
all/ 16. jaanuar 2015 16:52
kui kodusteks vahenditeks tohin nimetada antibiootikume, mille sain kah tänu endale, mitte perearsti v üldse teiesuguste loomaarstide käest.
o
16. jaanuar 2015 19:28
Oot, oot , kelle poole sa nüüd pöördud, aru ei saa, kommentaatorid ravivad sind või keda sa silmas pead?Või on põskkoopapõletiku tüsistused?
w
www./ 16. jaanuar 2015 20:56
Ei ole see perearsti vahetamine nii lihtne ühtigi -elan maal ja tahtsin perearsti vahetada ,kuid linnas viidati sellele et mu elukoht on maal ja kaugevõitu jne.Ja seda kohe mitme arsti poolt.
s
17. jaanuar 2015 07:45
sinule, all, on põskkoopapõletik halvasti mõjunud, lausa labaseks muutnud
t
Traa/ 16. jaanuar 2015 19:13
Et nagu põskkoopa põletikku ravitakse nüüd valuvaigistitega? Uuudis.....
m
Meie/ 16. jaanuar 2015 14:43
arstiabi on täitsa persses tuleb kiirabi annab rohtu hommikul on inimene surnud Tean mitut sellist juhtumit .
k
16. jaanuar 2015 16:27
k
kohe/ 16. jaanuar 2015 20:28
m
mh!!/ 16. jaanuar 2015 14:30
http://arstiabi.kordamed.ee/
Ka ta käis alkoholismi ravil?
Päeva stats. kuidas sai 7 päeva olla tilgutite alla ja jälgimise all??
ei klapi see kogu asi
t
To mh! / 16. jaanuar 2015 17:21
Pakub päevastatsionaaris teenuseid:
. ravimite veenisisene manustamine – tilkinfusiooni meetodil
. veeni- lihasesisesed, nahalused süstid
Meie päevastatsionaaris ravi ajal viibib patsient mugavas palatis. Kogu päevastatsionaaris viibimise aja on patsient suurte kogemustega meditsiinipersonali järelvalve all.
Meie päevastatsinaaris töötavad meditsiiniõed valdavad täiuslikult kõiki oma töös vajaminevaid protseduure: lihase- ja veenisiseseid süste, tilkinfusioone, erinevate analüüside võtmist.
Päevastatsionaari ravile pöördumisel on soovitav kaasa võtta oma raviarsti korraldused, soovitused teile vajaliku ravi kohta. Vajaliku ravi võib määrata kohapeal ka meie ravikeskuse eriarst.
Käis 7 päeva järjest tilgutite all, öösel oli kodus. Millest aru ei saa ja mis ei klapi?
h
hm/ 16. jaanuar 2015 19:58
7 päeva järjest i/v tilka saav vanainimene võiks selle peale saada nt kopsuturse. i/v AB saada on üks asi aga 7 päeva olla tilgutite all sest on kopsupõletik?? kas tõesti vedeliku kadu ja higistamine oli nii suur ja ise ei joo, söö, et nii palju oli vaja tilgutada.
o
Omast kogemusest/ 16. jaanuar 2015 14:11
Näib tõesti, et kuskil on ära otsustatud, et üle 70-aastaseid pole mõtet enam ravida, niikuinii varsti surevad, mida siin enam opereerida või siirdada. Kahju, et meditsiinis kohtab tihti sellist ülejala suhtumist. Arstil on eriliselt suur vastutus, sest tegu on inimeludega ja mitte mingite tootmisdetailidega, mille ebaõnnestumise korral praaki võib visata...
p
platseebo ja venitamine / 16. jaanuar 2015 15:17
Nii ongi. Kunagi ammu rääkis selle asja välja üks väga tuntud Mustamäe arst ühe väga tuntud inimese emale (isa suri haiglas),kes selle teabe siis ajalehte pani. Peale avaldamist ütles arst oma ütlemistest lahti,silm silma vastu jutuajamine,kes tõestab jne.
n
16. jaanuar 2015 20:40
niikaua kui patsient ei saa haiglast kaasa teenuste ja kasutatud ravimite nimekirja ja haigekassalt selle eest kasseeritud summasid, voolab tilgutitest ainsa "ravimina füsioloogiline lahus e. 0,9 % soolveelahus" ja kui 5 päeva täis , saab koju saata ja olematute ravimite eest arve esitada.
m
16. jaanuar 2015 20:47
Mina olen alati saanud, paberkandjal endale, perearstil arvutist näha. Tartust opilt tulles anti kaasa täpne haiguslugu analüüsidega, tehtud protseduuridega, üksikasjaliku opi kirjeldusega.

t
16. jaanuar 2015 13:48
Tore las siis olla aint era kliinikud ka pole vaja enam mottetut maksu maksta tooandjatel riigi asutused on ju mottetud terve eesti koik era vahemalt onkollastel siin hea elada meie vaesd maksumaksjad maksavad ju kinni kua voib ...
j
16. jaanuar 2015 13:44
Just parnu haigla koik osakonnad on jubedad teenenus ja see et inimene pole keegi terve see raviasutus koos emoga on hullude kokkutulek
t
tõbi/ 16. jaanuar 2015 13:34
Hoiduge vähemalt pärnu haiglast kui tahate ellu jääda
l
Lii/ 16. jaanuar 2015 13:20
Sotsiaalmaksu maksjaks on üldjuhul ikka tööandja. Aga mis on seotud ükskõiksusega patsientide suhtes, siis see on vahel küll karjuvalt ülekohtune. Õnneks on elu näidanud, et on ka väga suure südamega tohterid, kes ei jäta kedagi probleemidega üksi. Oleks neid viimaseid ainult rohkem.
a
anissifor jekimov/ 16. jaanuar 2015 13:31
no mis te hämate, kas siis kui mind seal ei tööta, maksab tööandja ikka minu sotsiaalmaksu? see ju ikka sellst johtub, et mina seal töötan. kui aga jutt sellest vanadaamist, siis tema firma maksab sotsiaalmakse iga kuu kümneid tuhandeid.
k
Kakujulle/ 16. jaanuar 2015 16:18
Tegelikult ei maksa tööandja vaid tema klient, kelle rahadest tuleb firma sissetulek, kasum.
Pole oluline kas töötaja palk on 33% suurem ja maksab ise või väiksem ja see kirjutatakse firma arvele. See laul, et mei maksame teie eest on jama kui poleks töövõtjat poleks toodangut, poleks kasumit, poleks makse...Välja arvatud rantjeel kes teenib ja maksab oma omandi pealt...aga omandimaksu EVs ju pole...
m
mihkel/ 16. jaanuar 2015 13:19
Sotsiaalmaksust läheb ravikindlustusele ca 1/3. Need inimesed, kes nõuavad, et iga inimene "koguks" oma sotsiaalmaksu ise, ei adu eriti meditsiini hindu. Vaadake Ameerikasse, seal on täpselt nii, et igaüks maksab oma ravi eest ise. Ja mis on tulemus. 90% eraisiku pankrotist on põhjustatud ravimarvete poolt.
Äkki siis me keegi ei maksaks liikluskindlustust ka? Et igaüks ise kogub raha ja parandab oma autot?
Kujuta nüüd ette näiteks tavalislt Selveri müüjat, kes teenib 500 eurot netto palka. Palgafond oleks sellisel juhul ca 800 eurot ja ravikindlustusmakse ca 70 eurot. Aastas koguneks ravikindlustus raha seega 840 eurot. Ütleme, et inimene on töötanud 4 aastat, selle ajaga on ta kogunud enda "isiklikku" ravifondi ca 3200 eurot.
Ütleme, et temaga juhtub midagi halvasti ja saab südameinfarkti:
Koronaarangioplastika hind 2755 eurot
Anesteesia hind 160 eurot
Intensiivravi voodipäev 470 eurot
Tavaosakonna voodipäev (2-3) 68 eurot (päev)
Uuringud (vereanalüüsid, kompuuter, ekg): 5-15 eurot per uuring
Ja ongi kogu summa kultuatud. Järgmine kuu näiteks jääb tema laps haigeks ja on vaja teha tonsillektoomia: hind ca 600 eurot? Kes maksab?
Või juhtub midaig veel halvemat, saab näiteks ajutrauma ja vajab näiteks intensiivravi 20-30 päeva? Sellisel juhul on raviarved juba 20000-30 000 eurot? Kes maksab?
s
samas ma küsiksin/ 16. jaanuar 2015 13:33
kes nõuka ajal maksis? Oleks nõuka ajal sama süsteem kehtinud, oleksin ma juba raha puudusel ammu surnud olnud. Siis peeti ikkagi inimest elusolendiks ja riik oli inimese jaoks olemas.
m
mihkel/ 16. jaanuar 2015 13:45
Palun, mine saa oma nõukaaja meditsiinist osa Venemaal. Huvitav, miks Eestis on kõiksugused ravikvaliteedi näitajad ja elulemusnätiajad kordades paremad kui endisel Nõukogude Liidus või praegusel Venemaal?
Nõukaajal lihtsalt ei räägitud kui juhtus meditsiiniline tüsistus. Patsiendi surm oli toona nii tavaline, et sellele ei pööratud erilist tähelepanu. Praegu on aga tüsistusi jäänud niivõrd väheseks, et igast ühest tehakse ajalehes lugu, mis loob võlts mulje olukorrast.
j
Jänks/ 16. jaanuar 2015 16:06
Nõuka aegset tervisehoiu mudelit ei ole enam ka Venemaal. Venemaal jääb tervishoiu süsteemi poolest USA ja Eesti vahele. Päris arstiabita ei jäeta mitte kedagi, kui tööandja on töötaja eest maksnud ravikindlustust, siis saab juba veidi paremat arstiabi, aga selleks, et saada kõige paremat arstiabi, tuleb ka inimesel endal ravikindlustusse panustada ja sel juhul ei jää arstiabi Eesti omale mitte millegi poolest alla.
t
to mihkel/ 16. jaanuar 2015 16:57
andke andeks, aga ma küll ei mäleta , et nõukaajal oleks surm tavaline olnud, mis loll jutt see on.Ja praegu tüsistused vähesed??? Siis ei pöörata neile praegu tähelepanu!
m
ma ei usu,et näitajad paremad on/ 16. jaanuar 2015 19:15
tehnika on edasi arenenud ,no mihkel seda ei tunnista, Teda solvab,et ARSTI juurde kooserdavad igasugused haisvad rojud,kelle jaoks on ainus ravi - eutanaasia .
Saame mihklist aru,aga olemas on mälu...
k
16. jaanuar 2015 20:52
Kas sa siiani pole aru saanud, et meil on juba mitukümmend aastat hoopis teine riigikord kui nõuka ajal? Tule taevas appi,kes nõuka ajal maksis?
n
nõukaajal ei lastud enne töölegi,/ 16. jaanuar 2015 23:21
kui röntkeniauto ettevõttesse tuli,lausa kohustuslik tervisekontroll oli ju.
j
Jänks ja mihkel,arvan,et oskate lugeda/ 16. jaanuar 2015 23:28
seal on palju lugemist,kui huvitab,ise just sain asjaga hakkama.
http://www.m24.ru/articles/64277
a
anissifor jekimov/ 16. jaanuar 2015 13:50
loomulikult pole siin nõuka ajaga midagi tegemist, sest majandusmudel oli siis teine, röövmajandus ilma lisaväärtuseta, aga teie arutelu ei pea paika sest inimesed haigestuvad ja surevad erinevalt, loomulikult solidaarse süsteemi puhul terve maksab ka haige eest jms. õiglane oleks ravikindlustussüsteem, kus kindlustuse maksab isik ise, siis saab arst oma töö eest õiglast tasu, keegi pole petetud ja keegi ei saa teise seljas liugu lasta(perearst?)
m
mihkel/ 16. jaanuar 2015 13:58
Veekord, isiklik kindlsutatus ei tööta isegi nii rikkas riigis nagu Ameerika. Kordan ennast: 90% eraisiku pankrottidest USA-s on põhjustatud raviarvetest.
Terve Euroopa kasutab solidaarsussüsteemi. Paremat meetodit lihtsalt ei ole.
k
Kakujulle/ 16. jaanuar 2015 16:28
1. Inimene peaks saama maksta isikliku kindlustuse kaudu....aga erakorralise juhtude korral on mingisugune solidaarsue määr ja kui see ei kata, pole midagi teha....
2. kui inimene ei saa eeldatavat tulemust, siis see on kvaliteedi probleem ja ei kuulu tasumisele...ei saa olla nii, et vastuvõtt ja toimingud 1h ei anna midagi, aga pappi saadakse ikka.... mitte kuskil ei saa tulemust mitte andava töö eest raha.
--- kindlustus oleks arvatavasti parim, sest kindlustaja ei taha maksta ja tegija tahab saada... vaidluse korral toimuks argumenteerimine kahe suure vahel, mitte patsiendi ja kõrgepalgaliste"ravijate" vahel.
s
sa nagu kõigest ei räägi/ 16. jaanuar 2015 23:45
võin õelda,et peretuttav töötab USA-s metroos,mees on tal vanem ja pensil.Naise töökoht kindlustab ka mehe ravikulud,just hambaravi,prillid j.n.e.,see oli küll ligi 10 aastat tagasi.Neeger tegi vist vahepeal mingi reformi,nagu kuulda oli.
v
vanaema/ 16. jaanuar 2015 21:31
no siis võtab vanaema"arvelt"- näiteks meie vanaema pole 36 aastat arstiabi vajanud.....kuhu see "fond" jääb,igalühel võiks oma haigekassa kaardi peal oma krediit olema,laseb kaardi läbi,endal või siis pereliikmel....
ü
Üks 09.53-le/ 16. jaanuar 2015 13:13
aastaid tagasi lükati ka minu täisealine laps ratastoolis välisukseni ja kästi koju minna, sõna otseses mõttes jõudis ta viimasel minutil (suure skandaaliga) Mustamäe haiglasse ja opilauale (üks kopsupool oli sisse langenud). Kui ühe arsti käest abi ei saa, tuleb nõuda teist arsti.
m
maalt / 16. jaanuar 2015 13:06
oma naine,kes kõhis verd ja oli kõrge palavik,haigustunnuseks kopsu põletik,suunati uuringuteks ja raviks günekoloogi poole,lähedased said naeru krambid,arvati vist ,et alumisest augus on kopsud paremini ravitavad.Selliseid juhtumeid on Keskhaiglast võtta kuhjaga!
p
Pärnus / 16. jaanuar 2015 19:39
läks ema kaelast pilti tegema ja kästi kõht paljaks võtta :-D
n
16. jaanuar 2015 22:45
No taheti põhjalikum läbivaatus teha kui inimene juba kohale tuli. Ei maksa iga asja peale pahandada.
k
17. jaanuar 2015 12:09
Kui kaelast"pilti" tehakse, tulebki kogu ülakeha paljaks võtta või kuidas sina teistmoodi seda ette kujutad?
m
maire/ 16. jaanuar 2015 13:01
Mina sattusin uue aasta algul Tartusse erakorralisse osakonda.Rääkisin oma loo ära, kohe võeti väga sõbralikult vastu,olin ka tilgutite all ja kohe tehti vereproovid ja röntkeni uuringud.Keegi polnud tige ja kellegiga ei käitutud seal ebaviisakalt.Peale minu oli seal veel küll patsiente, kes oma muredega tuli ja kõikidele jätkus tähelepanu ja aega.Ja seal polnud küll kellegil kiiret, ei minu ega teiste ärasaatmisega.Pidevalt keegi tegeles haigetega ja kui sain oma probleemist lahti siis alles lubati koju. Minul vist on küll vedanud, alati olen sattunud väga sõbralike ja vastutulelike met töötajate kätesse.Ma tänan Tartu erakorralise osakonna töötajaid ja soovin neile ikka seda sõbralikust ja headust.
a
Aastaid tagasi/ 17. jaanuar 2015 07:56
Mina ootasin Tartu EMO-s oma järge ja vaatan, et üks naine istub registreerimisluugi lähedal pingil ja oigab kõva häälega, vahepeal viskas pingile pikali ka. Ta ei suutnud ise isegi 3 meetrit luugi juurde minna kui mingit dokumenti taheti. Vaatasin, et nii suurtes valudes naine ja keegi välja ei tee, päris hale hakkas.
Siis teatati talle, et peate oma jalaga pöörduma perearsti poole, kuna pikemaajalisem probleem. Naine hakkas veel kõvemini oigama ja hakkas nagu teadvust kaotama. Aeg läks omasoodu, naine oigas endiselt. Siis kutsuti ta ootamatult registreerimislauast dokumendi järgi. Oh imet, naine oli hopsti kui väle hirv luugi juures ja kadus sama kiiresti omal jalal ootesaalist. Alles siis sain aru, et tema suur jalavalu oli olnud näitemäng.

P
???/ 16. jaanuar 2015 13:01
Palju inimesi sureb EMOs või 12 tunni jooksul peale EMO külastust?
Mitu tundi (just nimelt tundi!) peab õnnetusjuhtumi tõttu mõne jäseme kaotanu EMOs ootama?
Miks kajastab Pealtnägija elundidoonorlust,? suure tõenäosusega oleks selles saates kaudselt osalenud elundidoonor ka praegu elus, kui oleks saanud korralikku arstiabi.
Mõne õnnestunud ravi puhul on arstid vägagi agarad oma töösavutustega ajakirjanduses liputama.
e
16. jaanuar 2015 16:36
Enne võiks mõelda ja siis öelda, mitte vastupidi.
m
mina/ 16. jaanuar 2015 12:56
Aga selline ongi emo suhtumine mindki viis kiirabi viljandi haiglasse aga tund hiljem teatati mulle et minge koju teiega ei tehta siin midagi.mul oli pulss üli kiire ja vererõhk väga kõrge.aga kiirabi on meil viljandis üli tubli teevad oma tööd südamega ja selle eest suurimad tänud neile.
a
16. jaanuar 2015 13:28
Aga teevadki, sinu iroonia on kohatu.
m
17. jaanuar 2015 08:03
Mina ei leia Mina kommentaaris kiirabi kohta mingit irooniat, Inimene kirjutab siirast südamest, et kiirabi on tubli, lihtsalt haiglas ei võeyud midagi ette.
l
lp/ 16. jaanuar 2015 12:55
olgu muu teenindusega kuidas on,selle kannatan veel ära,aga ma käin tööl ja maksan ausalt makse ,siis pean ma ravi saama .või lõpetagu see sots.maksude maksmine ,korjan ise ja lähen kelle juurde vajalikuks pean ilma et peaksin perearstilt kerjama analüüse või saatekirju.Sõjas peab arst isegi vaenlast aitama.Arst ei või olla ükskõikne ega ülbe isegi oma kehvaks nimetava palga tõttu ,sest patsient ei ole selles süüdi,Kui Toompealt satub sinna keegi,siis palun väga! elan kaasa.
m
mihkel/ 16. jaanuar 2015 12:57
kallisi ininemen, sina ei maksa mitte sentigi sotsiaalmaksu.
k
kahe otsaga asi/ 16. jaanuar 2015 13:00
Samas võiks tööandja anda sotsmaksu osa töötajale ja töötaja ise vaatab kuhu läheb või teeb ravikindlustuse ja laseb tööandjal sinna maksta iga kuu...
t
to lp/ 16. jaanuar 2015 19:47
kas sa ikka "korjad" ise ja oled võimeline selle korjatu eest minema iga tervisemure korral "kuhu tahad"? Lihtsama haiguse puhul ja tavaliste proovide tegemiseks küll aga mõtle sellele, kas sul sellest ise"korjatud" rahast jätkuks raskemate haiguste ja operatsioonide jaoks. Operatsiooni eest, mis minule mõni aeg tagasi tehti, oleksin pidanud maksma ligi 4000 eurot+intensiivravis oldud päevad+edasine ravi, maksin aga ainult 17.50 voodipäeva tasu. Ja on veel palju keerukamaid ja kallimaid oppe ja protseduure, mida kunagi ei tea, millal vaja võib minna.Kogu siis ise seda raha kui suudad.
s
soome kodanik/ 16. jaanuar 2015 12:26
On see tõesti võimalik? Siin on küll midagi valesti !
r
rogenbaumliidia/ 16. jaanuar 2015 12:24
lisaks..... kui on arstidel vimm inimese vastu kes nõuab õiglust abi on aus sõbralik kasutatakse ära sa ei tea kunagi kuidas tehakse või peab tegema kompuuter nemadteevad mis tahavad kas on õige või mitte ja palju kiiritatakse ja arst küsis ka minult noh kas tahad kompuutrit teeme ära mina suurtes valudes ei oska jõua otsustada ja mõtled eks arstil on õigus ja ütled jah.arst on kaval ja ütleb egatema ei vastuta ja mina ei saanud midagi aru .põhjalikult midagi ei räägita .inimene kardab kas siis abi on mittekvaliteetne või ei mujale ei jõua minna .
raha on vähe annaks kohtusse ei ole raha ja kohtud nii kui nii kaitsevad arste pärastmaksa kohtu kulud millega .
.suuremad haiglad ongi tallinn tartu ennem sured ise ära. loomulikult pean abi otsima eri arstidelt rahaga selleks haigekassalt rahakahjutas sissenõudma .ja ka euroopa kohtusse kui keegi aitaks .saan tagasi ravi on kiiresti vaja muidu suren seda arstid ootavadki .
m
16. jaanuar 2015 12:54
p
Patsient/ 16. jaanuar 2015 12:24
Neid kommentaare lugedes hakka neid n.n. arste kartma rohkem, kui vanakuradit ennast. Patsient pole inimene, see on selge, haige olla on lausa kuritegu ja kui ikkagi jääd haigeks, pead ise hakkama saama! Jubedad elukad, ausõna! Õnneks on minul normaalne perearst, kuid EMO-st väga ebameeldivad mälestused. Seal koheldakse sind kui issandanuhtlust.
k
16. jaanuar 2015 19:51
Kas sul, "Patsient", endal tõesti ei ole piinlik oma sõnade pärast? Mingisugune enesekontroll oma sõnade üle peaks inimesel siiski olema. Kommentaaride põhjal hakkad sina hinnanguid andma?
t
to Mihkel/ 16. jaanuar 2015 12:24
Kas te FIEdest olete kuulnud? Nad maksavad kõik maksud ise,ka sots.maksu. Enne uurige kui sõna võtate
n
No tõesti/ 16. jaanuar 2015 12:16
Eestisse ongi varsti jäänud ainult pensionärid ja poliitikud.Kuidagi tuleb nendest esimestest ju lahti saada, söövad poliitikute palgatõusu ära.

r
rogenbaumliidia/ 16. jaanuar 2015 12:05
lisaks esimesele selets kaebusele selg on kübarikke täis 2 kuuga ja valu meelety suur ainult rohud terve pension läheb valu vaigistitele.ja sellejuures pannakse arstidele palka juurde .ma pole kade aga minu palk oli tänase päevani 170 euri arstile andsin 50 euri kas häbi ei ole .ja arst saatis kopsu arstile siis ütleb et võtke arstile siis raha ka kaasa .ütlesin et ei jõua palk ontöövõimetus valudes tööl ei käi .hematoloog ütles sured koos haigusega tei l on talasseemia tunnused .aga kui võtsin uue hematoloogi siis vahetati registratuuri tervisekaartil 4 korda andmeid ja öeldi et koopiat mulle ei anta on nende haigla siseseks kasutamiseks lugeda sain siis kui uuesti hematoloogi vastuvõtule sain.
r
rogenbaum/ 16. jaanuar 2015 11:44
tartus sama lugu perearst silub 6 aastat selga oma käega .ei kirjuta rohtu ka .ole valudes .kiidab et närvi valu .kuid seljas on oli suur muhk .2014 okt.mäda valgus alla kudedesse ömber luude .valu meeletu ribi vahed valu täis.mis on süstla torkest.isegi ribi vahel on süstla torge tunda mis võis minna kopsu .selja aju valutab keset selga kõhre koht närib .pikali olles magada ei saa .
arst saatekirja ei anna .kaja torm .nabast jookseb tumedat paksu verd abi ei saa .arstid kaitsevad üks ühte aga ei aita ja ei saada eriala arsti juurde ortop.ütleb mina lõigun jäsemeid mitte selga..nüüd lõpuks nov.kirurgile kes pole selle eriala arst .ütleb kas tahad eks ma siis tee .arst ise ei tea kas on vaja.oppi.ja veel mitte vastavalt haiglas vaid polikliinikus .ma ei süüdista kirurgi et ütlesin ei. .vaid perearsti .abi ei saa .pere arst dets..karjus et ei anna saatekirja ja kõik .hematoloog ütleb et meie töö on vere näidud .nii et mädane või sure gangreeni,veremürgitusse või vähki .andsin 50 euri et annaks saatekirja kirurgile aga abi pole saanud .ja raha ka tagasi pole saanud ega tsekki .emo vastu ei võta ,kiirabi on käinud egs sisse näe .
..
m
mai/ 16. jaanuar 2015 14:14
No aga kui ei ole oma perearstiga rahul siis vaheta välja ja mine teise juude
j
just.../ 16. jaanuar 2015 11:32
selline suhtumine.....et surija ja pole vaja aidata...
m
maakas/ 16. jaanuar 2015 11:31
kui juba juhtumised teemaks siis ühes haiglas väljapool tallina oli selline teema,mees lasi omal sõrmed saekaatris maha,kolleegid palju filme vaadanud -korjasid jäägid kilekotti ja jääkuubikud peale,mees oli 20minutiga kirurgi uksetaga,kott sõrmedega kaasa,ja siis.....hakkas kirurgil lõuna.mees ootas.siis tuli arst tagasi ,vaatas koridoris istuvat näost valget meest ja läks visiidile kõrval asuva haigla osakonda,siis,2,5tundi hiljem võeti jutule.mis oli kirurgi esimene lause kui jäävees sõrmi nägi??...kus te varem olite!kaks tundi tagasi oleks veel saanud tagasi õmmelda....mees on ilma parema käe kahest keskmisest sõrmest,saab töövõimetuse abiraha ja ootab pensionile jäämist,kaks aastat veel oodata.
p
pealtnägija/ 16. jaanuar 2015 11:54
Kas teate, milline on käe kõige tähtsam sõrm? See on pöial!
Üks töömees lõikas tööl puhtalt ära oma pöidla. Tublid töökaaslased ja tublid meedikud mähkisid sõrme, mis nahkapidi veel käe küljes oli, steriilsesse sidemesse ja kiirabi viis mehe sireenide huilates haiglasse. Et ei tekiks ajakadu, nagu ülaltoodud kommentaaris.
Tegemist oli Mustamäe Haiglaga trauma vastuvõtus.
Traumatoloog harutas sideme lahti, küsis pöidla kohta, et mis see veel on ja lennutas pöidla ... Patsient tõstis laualt pea ja küsis:" Kas te viskasite selle prügikasti!???"
"Jah, seda ei saa enam tagasi panna".
Andku andeks targad traumatoloogid, kuid meil on olemas mikrokirurgid ja sõrmi on ennegi otsa tagasi õmmeldud. Ärge virisegu meie arstkond, et meil vähe juhtumeid, meil pole praktikat, kui te oma praktiseerimisvõimalused lihtsalt prügikasti viskate.
j
Juts/ 16. jaanuar 2015 12:50
Ära lõigatud jäsemetega ja sõrmedega võiks pöörduda esmalt Taastava Kirurgia Kliinikusse Tallinnas Magdaleena haiglas. Minu isa sai sealt abi, kui teised ei aidanud.
t
tartust/ 16. jaanuar 2015 11:27
Sattusin Tartu EMOse ühel pühapäevaõhtul. Nii minu kui ka teiste patsientidega tegeldi kiiresti, professionaalselt ja väga sõbralikult, kuigi üks nendest oli üle kaheksakümne vana omadega natuke sassis naisterahvas. Mulle jäi väga positiivne mulje.
t
Tartukas/ 16. jaanuar 2015 11:47
No Tartus ongi ainsana normaalsed arstid,ülikool jätab helgemad pead oma kliinikusse,ülejäänud pekstakse maad mööda laiali.....
m
Mair/ 16. jaanuar 2015 14:17
Tartus ongi EMO-s väga meeldiv teenindus. Palus kõigile preemiat maksta võis siis vähemalt juhtkonna poolt hea sõnaga kiita
j
16. jaanuar 2015 19:57
Ja mitte ainult EMO-s, minu enda kogemuse põhjal ka ortopeedia osakonnas ja abikaasa kogemuse põhjal kardiokirurgia osakonnas. Arvan, et ka teistes osakondades on samasugune suhtumine.
m
Mairi/ 18. jaanuar 2015 00:51
No ega ikka ei ole küll....
a
asd/ 16. jaanuar 2015 11:27
emosse on mõtet minna ainult mootorsaega.
k
.../ 16. jaanuar 2015 13:10
kus see mootorsaag olema peab jalas kinni? äkki täpsustad
e
EH/ 16. jaanuar 2015 11:12
streigime ja palka juurde....kes kurat mõistust ka annaka,kuidas nõuda seda arunatukest?,antke nõu,tartu ülikoolist ju ei saa
h
HAigla on INIMESTE jaoks,pole kena kui alatasustatud vaestele tohtritele ronivad/ 16. jaanuar 2015 11:20
kukile ja segama haiged vanad eestlased . See on vastunäidustatud juba seadusele.
m
16. jaanuar 2015 13:33
Miks sa endale pole "arunatukest nõudnud"?
m
minu arunatuke on / 16. jaanuar 2015 19:17
vaeste tohtrite peeeeees. Nemad muidu ep saa hakkama.
p
16. jaanuar 2015 19:59
Peees on su arunatuke tõesti.
t
tööandja maksukoormus/ 16. jaanuar 2015 11:06
Milline erakond hakkab asjadega tegelema? Mille eest me taome raha olematusse?
m
me anname raha ukraina oligarhidele,küllap need aitavad/ 16. jaanuar 2015 11:22
me anname raha hollandlastele ja jänkidele.et me saaksime oma kõiki naabreid korralikult sõimata ja end suuuuurena ning targana tunda.
Ega te ometi karda,et haiglate raha ja ravi kuulub kesikute pädevusse ?

k
kodanik/ 16. jaanuar 2015 11:02
Neil päevil oli südantsoojendav uudis et Eesti toetab Ukrainat miljoni euriga.
Asjast ka.
Mul oli 5 aastat tagasi nohu. Pidin tööl käima, olen eraettevõtja. Iseenda tööandja. Sain sellest gripi. Et oli tööde aeg- need on sesoonselt, tuli jälle välja minna sest panka ei huvita et haige olen ja raha netu. Selle usinuse eest sain boonusena kopsupõletiku. Jäin nõrgaks, õnneks olid tööd selleks ajaks tehtud. Hingates krõbises kopsus, palavik oli üle 39. Kui 40- le ligines, ei olnudki enam seda palaviku- tunnet. Aga nõrkus oli. Lõpuks läks nii hulluks et pidi konsultatsiooni helistama. Sealt soovitati kutsuda kiirabi. Kiirabist öeldi et kui otsest ohtu elule pole, tuleks perearsti juurde minna. Mul palavik 40, kuidas lähen? Perearstilt öeldi et nemad koju ei tule, kutsuge kiirabi. Oleks tubakas, teeks suitsu aga piipu põle!
Järgmisel päeval palvetasin (ma pole usklik), istusin autosse ja sõitsin perearsti juurde. Seal mõõdeti veresetst. Tehti teine proov sest näit oli nii üleval. Tulemuseks oligi vähemalt Baltimaade rekord, seda võis õe näost näha. Kirjutati antibiootikumid a´1000 mg ja aidaa. Uus palve ja autosse. Apteek, pillid rindu, sõit koju, teki alla. Selleks ajaks oli selline vappekülm et tegin hammastega step- tantsu ja rappusin teki all. Siis jäin magama või lihtsalt minestasin, ei tea. Pillid aitasid, olemine läks paremaks ja nädalaga olin terve.
Selline kogemus siis.
k
Kaua võib?/ 16. jaanuar 2015 10:57
Millal selline sigadus Eesti riigis lõppeb? Need haigla vastuvõtus töötanud inimesed saab üheselt võtta KRIMINAALVASTUTUSELE ja seda tuleb ka teha ja OTSEKOHE!
m
Maarja/ 16. jaanuar 2015 11:03
Nad suunavad oma põhijõu mujale. Igal juhul kindla peale poleks sellist asja juhtunud meile Eestisse toodud Muhamediga (või mis iganes ta nimi on). Tema saab meil siin esmaklassilist ja tasuta arstiabi. Omad inimesed kärvaku parem maha. Eriti vanurid ja puudega. Sest neist pole ju riigile mingit tolku. Ainult pinssi tahavad.
a
16. jaanuar 2015 13:34
p
pealtnägija/ 16. jaanuar 2015 10:57
See on pilt, mida nägin Keskhaigla EMOS. ARST(!) lösutas toolil ja nokitses oma naba. Tahtnuksin oksendada, aga korrale kutsuda ei söandanud, sest vastuvõtu arsti meeleolust sõltub ju otseselt haigete tervis.
Antud probleem vanadaamiga on aga tülgastavalt tuttav meie meditsiinis. Haigekassa peaks selle arve kinni maksma.
Küsiks kõva häälega, et MILLEKS ME MAKSAME SOTSIAALMAKSE?
p
provva/ 16. jaanuar 2015 11:12
Kord ootasin ITK- silmakliiniku emos arsti (klaasikild silmas) ja olekski jäänud ootama kui ma poleks peale mitmetunnist ootamist vaadanud, kus arst on- ta nimelt pikutas (patsiendi vastuvõturaamil) kabinetis. Tookord vastas ITK, et ju ta tuli valvest...? Hiljem andis ta mulle aga eelmisele patsiendile mõeldud (silmarõhu alandamise) retsepti, mille oleksingi ehk välja ostnudja tilgutama hakanud kui poleks vaadanud nime (paberretsept- see roheline) Aga kui arst paneb haigusloosse vale ravimi... jms,,, jama selle arstinduse ja hoolimatusega
i
isiklik kogemus/ 16. jaanuar 2015 12:59
Mul oli emakaväline rasedus. Tundes ja teades tundemärku, lisaks muud tervislikud hädad (mis selle asja juurde kuuluvad) tahtsin minna haigla/emosse. Eelnevalt helistasin, kuna elasin linnast väljas (sinna minek oli omaette ettevõtmine) ja rääkisin oma kahtlustest. Õeldi samuti, et "arst olete we, et endale ise diagnoosi panete"
Mis ma ikka vaidlen. Helistasin siis eraarstile, kelle juures alati olin käinud. Rääkisin loo ära, tema võttis mind sama õhtu vastu ja järgmine päev suunas haiglasse.
Oligi emakaväline rasedus ja mäletan kuidas haiglasse läksin. Olin nagu siil udus, nii paha oli ja tunne oli, et "pilt läheb kotti kohe". Kui haigla uksest sisse astusin mõtlesin veel "nüüd võib pilt eest minna, küll nad mu üles korjavad". Ma olin siis 25 aastane, see oli aastal 2008 ja Pärnu Haiglas.
Inimene tunneb oma keha lõppude lõpuks kõige paremini. Keegi ei taha arstile ega emosse minna, sinna ikka minnakse viimases hädas...
n
Nõus.../ 16. jaanuar 2015 10:55
Sellega, et perearstisüsteem on valesti ehitatud. Kuhugi nad saata ei taha, mingeid uuringuid teha ei taheta. Miks? Aga sellepärast, et aasta lõpus järelejäänud raha enda taskusse toppida. Tore ju. EI ravi ning pistame raha taskusse.
Meie perearstiga oli selline lugu, et lapsel silmnähtavalt raske läbi nina hingata ja norskab öösiti. Käisin perearstil, ütlesin, et minuarust on adenoidid ja sooviks kõrva-nina-kurguarstile minna. See vaatas korra nina ja kõrvi ning käskis jälgida, et kui norksab palju, siis tagasi. Paar kuud hiljem sama murega tagasi. Siis oli perearsti juures praktikant. See vaatas korra ning teatas, et kui nohu tihti ei ole, siis pole midagi. Jätkuvalt tulime ilma saatekirjata tagasi. Mõned kuud hiljem tagasi sama murega ning siis juba nõudsin. Ütlesin, et lapsel on raske hingata läbi nina ning ta norskab palju. Jälle hakati alguses, et jälgige jne. Ütlesin siis, et ma olen 8-9 kuud teda jälginud juba ja selle sees mitmeid kordi käinud kurtmas. Nüüd tahan uuringuid. Ja voilaa - koheselt röntgen ja paar tundi hiljem vastuseks: nina praktiliselt kinni, adenoidid. Koheselt olemas ka saatekiri. Kuu aega hiljem lõigati adenoidid ning imestati, et üldse hingata sai läbi nina.
s
Samuti nõus/ 16. jaanuar 2015 11:36
Mõned aastad tagasi oli minu pojaga sama lugu,kahtlustasin adenoide,sest lapse ninahingamine oli silmnähtavalt raskendatud ja ta hingas läbi suu.
Pöördusin selle murega perearstile,kes pehmelt öeldes naeris mu välja ,vaatas poisi poole ja ütles,et ei ole tal ju suu lahti,saab küll hingata ja et kas ma pean ennast arstiks,et ise diagnoosi panen.
Mõned kuud hiljem pöördusin ise ühe kurgu-nina arsti juurde ja palusin temalt abi,ta tegi röntgeni ,mida vaadates kutsus ta mu akna juurde ja näitas,et 2/3 ninaõõnest on kinni,tegemist oli suure adenoidiga,mida tuli koheselt opereerida.
Kus te varem olite ?,oli küsimus mulle arsti poolt,tegelikult see küsimus oleks pidanud olema perearstile suunatud.
m
Maalane/ 16. jaanuar 2015 10:53
Kui Soomes on arsti palk keskmiselt 6500 eurot kuus, siis paremad lähevadki sinna. Kirurg saab opitunni eest 9 eurot Eestis.
m
Milline küüniline kom!/ 16. jaanuar 2015 10:59
See ei anna õigust inimeste eluga riskida.
j
just,just/ 16. jaanuar 2015 12:51
meil ka perearst samasugune,aga töövõimetuslehte ja pille välja kirjutada oskas juba veneajal.
"Arstid" tuleks sundkorras tööle suunata,nagu vene ajal,muidugi mitte siis,kui on 100% ise õppekulud tasunud.
m
...aga/ 16. jaanuar 2015 11:22
meil töötavad mitmetel kohtadel - erakliinikutes - palgad on head!
t
to aga/ 16. jaanuar 2015 12:59
kõikjal maksab vaid raha, jääb mulje.et ongi suur kokkumäng,millest ka minister osa saab.Eriarsti juurde pääsemiseks peab ootama 3 kuud ja enamgi.Tahaks küsida,mis kuradi riigis me elame? Isegi paljukirutud Venemaal on piirajaks nädal,nagu telesaatest aru sain.
m
mammi/ 16. jaanuar 2015 10:52
Ma pole õnneks oma viimased 30 aastat vajanud arstiabi ega olnud haiguslehel. Käin tööl ja maksan korralikult makse, mul on ravikindlustus.
Kui nüüd haigeks jääksin, siis jääksin ka abita, sest eraarstile maksmiseks pole mul suurt raha kusagilt võtta. Aga minu makstud maksud on ju kasutamata st on küll kusagile paigutatud, aga mina ise pole neist tagasisidena midagi kulutanud.
Aga muidugi on rahast veel hullem ükskõiksus ja kalkus mõnede meedikute poolt, kes julmalt inimese abita jätavad. Kas arstivande andnud on kõik ära Soome ja Norrasse tööle kolinud ja siia jäänud need, kes ei oska, ei hooli või ei taha inimest abistada.
m
maamiis/ 16. jaanuar 2015 10:47
mul oli kolm korda ka olla eelmine aasta emo klient. viidi emosse ja õhtul löödi koju.pole häda midagi.nimelt mul on juba aastaid selja valud.valud olid nii tugevad et ei saanud püstigi.kolmas kord kui sinna viidi oli asi päris hull.ma ei tea siiani mis minuga tehti ühesõnaga langesin kooma kolm kuud.kuid oli häid inimesi kes toimetasid mind keskhaiglasse,seal pumbati mulle uuesti eluvaim sisse.suured tänud keskhaigla arstidele ja magdaleena taastus ravi keskusele.kuid ,ma ei tea siiani tõde siiani,mis nad emos ja sealses haiglas minuga tehti.paberite järgi olevat olnud vere vähk.tänu sellele olen nüüd raske puudega invaliid,tänu emole jasealsele haiglale. kui teil juhtub midagi,ärrge sattuge mustamäe emosse,see on põrgu,jääte sandiks.
h
Ha!/ 16. jaanuar 2015 10:44
Mind kaks korda meie ITK arstid peaaegu teisele ilmale saatnud. Tänu Medisfäär arstidele olen täie tervise juures,ja juba 6 aastat käin ainult eraarstide juures selles samas Medisfääris. Nad on vastutustundlikud!

t
taak/ 16. jaanuar 2015 10:41
mammi oma vanusega on selge koorem meie majandusõitsengus oleva (Konjuktuuriinstituut) riigi ametnike palga tõusule.
v
Vene ajal / 16. jaanuar 2015 10:40
hooliti inimesest. Praegu on raha kõige tähtsam. Rämpsarste ja med.töötajaid on nii palju,et tervistumist pole naljalt oodatagi.Head arstid jäävad juba varju. Kahju,et koolides ei õpetata neile inimestega suhtlemist. Vene ajal inimest raviti,praegu nõutakse ainult raha. Mida rohkem saavad,seda hoolimatud on. Hea on ju kabinetis istuda,plära ajada ja kohvi juua. Oi,kui palju seda kogetud. Nad on nii ülbed ja peavad patsienti nii lolliks,et plärisevad ka siis edasi,kui patsient kabinetis istub. Öelda ei tohi midagi,nad ju kõrgesti haritud arstid,kellel kaitse alati olemas.
n
No .../ 16. jaanuar 2015 11:01
Oskavad suhelda küll, kui raha annad. Kohe on viisakad.
j
Juhan/ 16. jaanuar 2015 10:34
Arvan,et sellise käitumisega tuleks selle haigla arstid,kess selles süüdi KOHTU ALLA ANDA! LOOMULIKULT TÕMBAVAD ARSTID KOHE ringkaitsesse.Sooviks oleks,et keegi aitaks selles vanaprõuat.Seda ei tohi mingil juhul nii jätta.
a
16. jaanuar 2015 10:46
Avaldage need arstide nimed,kellel ei ole huuled sinised.Tõesti kohtusse.Tervishoiuminister vastutusele võtta , mis olukord on meditsiinis ja arstide töös?
h
häbi/ 16. jaanuar 2015 10:31
Minu ämm suri kopsupõletikku,kuna kiirabi viibis ja tekkis kopsuturse.Kiirabi sai kutsutud kl.10.00 tuli aga 13.30.Maavärk,pikad vahemaad.Kopsupõletik vanal inimesel ikka väga ohtlik.Isegi tavainimene saab aru, et asi on tõsine ja arstid ei mõika.No ei ole sõnu-absurd.
s
sant Saša/ 16. jaanuar 2015 10:30
Kui lugesin, et tegemist ITK-ga, siis isegi ei imestanud. Minu meelest on seal ikka väga tõsised pronleemid kogu haigla juhtimises. Salastamine, valetamine ja eitamine kuulub ilmselt nende põhikirja tunnuslause olevat. Peab kiitma ajakirjanikku, kellel jätkus julgust selline artikkel avaldada. Tavaliselt seda teha kardetakse, sest ka ajakirjanik võib sattuda haiglasse ja siis saab temasse suhtumine olema just mitte kõige meeldivam. Olen ise olnud sellises olukorras, kus asusin ühte noort patsienti kaitsema ja siis palatisse saabunud hommikuse arstide visiidi ajal, vääritult käitunud arst, käratas kõigile, et näete, see mees kaebas meie peale. Ainsad, kes mind vaikselt toetasid olid õed ja sanitarid, kes said aru, et arst käitus inetult. Allikvee peaks ITK-s siiski korra majja lööma ja kui ta seda ei suuda, siis koha vabastama. Ajakirjandusele soovin aga julgemaks hakata ja sellest arstide ringkaitsest läbi murda. See on ikka täiega jama, mis meil selles valdkonnas toimub.
a
anissifor jekimov/ 16. jaanuar 2015 10:20
see artiklike on liiga lõtv ja üldine, peaks välja selgitama miks perearst ei saa kodus käia(ei tule) süste ja tilguteid tegema. miks seisab haiglasse minekul ees mingi selekteerija, keegi ei lähe ju haiglasse nagu kinno, lõbutsema, vaid viimses hädas ja liiati minu enese eluaegse maksu eest ehitatud? Miks on perearstil mingi pearaha süsteem aga mitte tasu tehtud töö(ravi, teenuse) eest? ja veel kümneid küsimusi. Miks ei saa perearst suunata haiglasse vaid peab suunama EMO-sse?
n
nõuka ajal/ 16. jaanuar 2015 11:54
perearstid käisid kodus ja seda ilma rahata, haigena ei lubatud polikliinikusse minna, pidid kodus arsti ootama. Tol ajal toimis ravisüsteem, nüüd ainult rahasüsteem.
n
17. jaanuar 2015 12:31
nõuka ajal ei olnud perearste, täiskasvanu juurde tuli jaoskonnaarst ja lapse juurde lastearst.Aga jah, haigena ei pidanud polikliinikusse minema, ei tohtinudki.
h
hmm/ 16. jaanuar 2015 10:12
ida-haigla emo on tõeline urgas.
m
./ 16. jaanuar 2015 10:10
mida te vingute?? Mis te mõtlete,mis on tähtsam, kas mingi hädine ja nii-kui-nii varsti Peetrust tervitav vanaproua, või meie kuulsusrikas missiioon afgaani uimastikasvatajate kaitsel, KAV neegrite teenindamine või meie järgmine kulukas ettevõtmine kuskil Kurru-Nurrumaal. Seda memmekest ei sunni keegi meid ravima aga" SINNA" APPI MINEMA peame me OH-OH-HOOO kelle käsul ning kohe jooksuga! Eks ORAVATE nahk ole ka oma ihule ligemal, kui mingite hädiste Maarjamaa haigete oma.

p
pohh uism/ 16. jaanuar 2015 10:08
ei imesta kui nüüd selgub et tema ravikaart on kadunud
l
Läänlane/ 16. jaanuar 2015 10:08
Meil Haapsalus on hoopis parem olukord.Mina olen tõsise haiguse pärast 2 korda siin haiglas olnud ja mitte ühte halba sõna öelda ei saa.Tallinnas tuleb tegutseda nii,et kui väga paha on olla,minge näiteks poodi ja "minestage" seal ära.Jalad võtke alla alles haigla palatis,parem järgmisel päeval.
k
16. jaanuar 2015 10:06
Kutsusin suute kõhuvaludega kiirabi. Esmakordselt elus. Tuli kiirabi, kuulas ja sümptomite põhjal kahtlustati sapikive. Tehti valuvaigisteid ja viidi emosse. Teenindus viisakas ja hea! Emos pandi lamama, võeti analüüsid ja saadeti ultrahelisse. Pika ootamise ajal kadus valuvaigisti möju aga juurde miskit ei tahetud panna sest mul ei pidavat nii suuri sümptomeid enam olema. Kuna vahepeal oli emos tekkinud ülerahvastatud, siis saadti mind üldse ukse taha istuma ja analüüside vastuseid ootama. Vastuste põhjal sapikive ei diagnoositud. Saadeti koju ja soovitati perearstile pöörduda. Läksin koju aga paari tunni jooksul läks kõhuvalu jälle nii hulluks, et kutsusin taaskord kiirabi. Sattus sama brigaad, kes enne ja nad vaatasid suurte silmadega mind ja haigla pabereid ning ei saanud aru kuidas mind juba koju saadeti. Kuna ITK emosse minekust ma enam vaimustuses ei olnud, st keeldusin, siis viidi mind Meremeeste haigla emosse. Seal sai kiirabi esiteks korralikult sõimata et miks ITk emosse mind ei viidud elukoha järgselt ja et olin seal juba täna olnud aga lõpuks võeti mind siiski ka kuulda ja võeti vastu. Mermeeste haigla emost tuli 3 tunniga diagnoos sapikivid, järgmisel päeval sain lõikusele!
v
Vanaema / 16. jaanuar 2015 10:05
Tuleb tuttav ette täpselt Paides samad teemad .
m
mul/ 16. jaanuar 2015 10:00
küsimus,miks venis üldse asi oktoobrist detsembrini
kopsupõletikku ravitakse enamasti tõepoolest kodus ja ravib perearst
oktoobris oli kopsupõletik,mis ei paranenud-aga edasi?
s
suslik/ 16. jaanuar 2015 10:22
Sõltub. Raskematel juhtudel on vajalik suisa intensiivravi.
a
16. jaanuar 2015 09:59
Aga palka raiped.
tahavad aina rohkem.Pärnus on ūks perearst selline..kelle juurde ei tahagi minna..Tema tegematta töö pärast läks ūks väike laps löpuks opile..Kui ma kohapeal häält töstsin ja kūsisin..kas seda oli vaja..isegi ei vabandatud.Aga nūūd ..kui on abi vaja..helistan ja kūsin saatekirja teatud arstile ja saan.Seda nn.arsti ma näost näkku näha EI TAHA
e
ey/ 16. jaanuar 2015 09:55
"Tablette kätte saades imestas Leilä: " Oh üllatust, neid tablette olin juba kaks kuud tagasi söönud, kui kõik algas.""
Mis jama see on? Sellise kopsupõletiku korral võib olla palju tablette ent üks on kindel - antibiootikumid on esimesed. Et patsient sõi 2 kuud enne juhtumit järgimööda antibiootikume? Kuskil on mingi kala sees selles jutus.
a
a./ 16. jaanuar 2015 10:13
ta sõi 2 kuud tagasi antibiootikume, ehk, nagu mina aru saan, siis tegi ühe kuuri ära ja kõik. Nüüd, 2 kuud hiljem, sai täpselt samad tablettid, mis esimenegi kord.
Mis jama on siis? Minu meelest, ilusti lahti kirjutatud ju.
m
mari/ 16. jaanuar 2015 10:18
Mis kala selles jutus on. Talle anti 2 kuud tagasi antibiootikumid, ei paranenud, tervis halvenes. Aasta lõpus tegi perearst vere ja rõntgeni. Kopsupõletik. Saatis EMO!!!! Sealt võeti uuesti veri, lasti oodata paar tundi vastuseid ja anti samad rohud, mida proua oli juba söönud 2 kuud tagasi. Kus on meie e-tervishoid, digi haiguskaart, räägitakse suurelt sellest ja palju raha sisse topitud. Aga tolku ei miskit. Üks arst ei näe teise arsti tehtud tööd, uuringuid, mis ravimeid antud. Solkutatakse haiget inimest kordusuuringutele jne. Miks ei toimi meditsiinis digitaalne haiguslugu. Kuhu jälle need suured rahad läinud. Tegemist oli kopsupõletikuga, mida iga arst peaks stetoskoobiga ära diagnoosima.
o
Oioio!/ 16. jaanuar 2015 11:07
Juba see, et kirjutati uuesti antibiootikum, mis polnud mõjunud, on KRIMINAALNE. Antibiootikumi selgitamiseks oleks ammu tulnud teha vastav analüüs. See arst tuleb võtta KRIMINAALVASTUTUSELE. Sellises olukorras need arstide le tehtud seadused ei keht, sest see pole ei artsiabi ega arsti kutse piiridesse mahtuv tegu. See on kriminaalkuritegu.
õ
õpi loetust aru saama/ 16. jaanuar 2015 21:14
sõi kaks kuud tagasi , mitte ei söönud kahe kuu vältel.
ü
Üks/ 16. jaanuar 2015 09:53
Minu isa lükati erakorralises ratastooliga välisukse juurde ja kästi koju minna. Elab 60 km kaugusel. Õnneks olime Tallinnas ja ta ei pidanud kaua ootama. Võetakse ju lähedaste kontakttelefonid, võiks ju siis helistada, et on vaja patsiendile järgi minna.

s
see on ainult/ 16. jaanuar 2015 09:48
Üks juhtum, mis ajalehte jõudnud. Tegelikkus palju hullem. Suurt rõhku pannakse perearstile, aga mida teeb temagi oma 15 min. Jooksul. Põhiliselt vereproov ja saatekiri eriarstile kuhu ootad mitu kuud. Seal võib käia nohu tõttu,aga kui ikka midagi tõsist , siis ilma suure rahakotita abi ei saa. Tervishoiuministeerium- vaadake ometi üle kogu see asjandus, see kõik on mäda!
s
seni kaua kui/ 16. jaanuar 2015 10:07
refid on võimul ongi kõik asjad mädad. Kui tervihoiuministeerium tahabki asju paremuse suunas korraldada, siis kallate kõik solgiga üle. Otsige parem süüdlasi reformi valijate hulgast.
a
Anni/ 16. jaanuar 2015 10:27
Kas ei tundu tobe see asi, et olgu teema milline tahes, siis kommentaariumis keeratakse ikka jutt n.ö. valimiste peale, või õigemini kõik, mis halb on tingitud reformierakonna võimul olemisest. Tahaks päris seda "valvekommentaatorit (või kommentaatoreid) oma ihusilmaga näha. On teid seal palgatud üks? või mitu? Ja kui suure raha eest te seda "tööd" ka teete? Mina, kes olen täielikult apoliitiline ja suurt ei tee vahetki erakondadele (võta üks ja viska teist!), hakkab see teravalt silma ja .....leiab jälle kinnitust tõsiasi : POLIITIKA ON RÄPANE.
m
Mina/ 16. jaanuar 2015 10:43
Mis need refid siia puutuvad jutt arstidest!Kas arvad kui savipäts oleks võimul olnud oleks seal parem olukord!!!!Ma arvan et 3 korda hullem!
e
16. jaanuar 2015 20:07
Ega perearst ei saagi tõsise haiguse puhul ise midagi teha, sellepärast ta eriarstile saadabki ju.aga järjekorrad eriarstile on muidugi pikad, see on halb.
n
nüüd/ 16. jaanuar 2015 09:47
tahaks küll avalikku teavet, kes on saanud karistada, kellega töösuhe lõpetatud.
v
Vastuseks nüüd-ile/ 16. jaanuar 2015 09:59
Ei siin karistata kedagi, pigem jagatakse kokkuhoiupreemiat.
k
kiku/ 16. jaanuar 2015 09:42
Tuttav asi, minu emal ei tundnud esialgu insulti ja südamepuudulikust ära Paldiskist tulnud kiirabi , korduva kutse peale viidi haiglasse EMO sse ja siis u 1 h pärast saadeti ema koju, hommikuks oli kadunud kõnevõime ja neelamine, 1,5 nädala pärast suri Keila hooldushaiglas nälga kuna sondi ei viitsitud koguaeg panna ja ise ei neelanud. Vot nii juhtub siin banaanias.
v
16. jaanuar 2015 09:39
väga õõvastav lugu. eriti veel selles kontekstis, et terroristist jeemenlasele on kindlustatud tasuta arstiabi.
m
mhmm/ 16. jaanuar 2015 09:36
Kahjuks pean kirjutama, et ei imesta, sest on endal kogemusi ning olen erinevaid jutte kuulnud nii ITK kui PERHi EMO kohta. Tundub, et kiirabibrigaadidel on täpselt teada millal mida tegema peab aga EMOdes otsustatakse tuju või ma ei tea, sabatunde järgi, nii erinevad on nende lähenemine ja diagnoosid.
r
ranno/ 16. jaanuar 2015 09:34
endalgi on tegemist olnud emo-ga ja kogemused on kohutavad.nii ükskõikseid ja jopakaid kui sealsed arstid on pole kusagil.ülbeks muututakse seal.tahtmine nad üles otsida ja kättemaksta nende alanduste eest mida seal inimestega tehakse
a
arvaja/ 16. jaanuar 2015 09:29
eestis saavad reaalset arstiabi ainult vipid ja hea õnnekorral ka poolsurnud haiged.
se lugu peaks olema prokuratuuri teema
l
lisan/ 16. jaanuar 2015 10:12
m
mina/ 16. jaanuar 2015 09:16
Aga korraldame streikke ja nõuame palgatõusu-sellised med töötajad tuleks kohe lahti lasta!
p
16. jaanuar 2015 09:23
Palka oskavad nad küll endile nõuda, tööd aga tehakse nagu konveieril. Haigetega on kuritegu nii käituda!!
v
Vastuseks mina-le/ 16. jaanuar 2015 10:04
Mitte ei tule töötajaid lahti lasta ( neid niigi vähe ), vaid hakkata õigest otsast pihta, kes teeb seadusi ja on sellise olukorra tekitanud ???

M
.../ 16. jaanuar 2015 09:14
Mina keeldub edaspidi maksmast sotsiaalmaksu.
M
???/ 16. jaanuar 2015 10:20
h
hiiuvana/ 16. jaanuar 2015 10:29
Mina ka, mina ka.....................
m
mihkel/ 16. jaanuar 2015 11:16
:D Maainimesed ongi vist keskmisest veidi rumalamad. Isegi ajakirjanik artiklis ei tea, et ükski inimene Eestis sotsiaalmaksu ei maksa, vaid seda teeb tööandja.
s
16. jaanuar 2015 12:46
Sa näed, nad ei usu seda, miks muidu miinused.
m
Maksumaksja/ 16. jaanuar 2015 15:46
Olen üks nendest kes maksab ise ja mitte vähe.
ü
ÜKSKÕIKSUS/ 16. jaanuar 2015 09:13
saamatus, hoolimatus ja süsteemne süsteemitus - inimesed jäävad abita, sandistuvad, surevad. Aga kellele sa kurdad? Asjapulgad on kõik ringkaitses - keegi ei vastuta ja kedagi ei huvita. Kogu aur läheb superhaiglate rajamisele, soodsamate lepingute ja tehingute krabamiseks jne. Kahju, ainult, et neid haigeid ja vigaseid jalus tolkneb....
v
Võta/ 16. jaanuar 2015 09:55
EL sotsiaalkomisjoni aadress ja kiri teele.Vaata kas siis hakatakse liigutama.Nl ajal si kaebuse saata Moskvasse nüüd Brüsselisse.
m
mida sa kaebad?/ 16. jaanuar 2015 10:12
sotsiaalharta on ratifitseerimata, seega kõik on õige. Nõuate vaid reformarite reformide jätkamist hullumise suunas. Uuringud näitavad ju, et rahvas ise lausa nõuab häda ja viletsust.
v
16. jaanuar 2015 09:12
Vähe puudus, et mind oleks ka koju tagasi saadetud, kuigi olin nädalasest kõrgest palavikust nõrkemas. Ei nähtud probleemi kuigi põletiku näitaja oli väga kõrge?? Siiski leidus üks arst, kes nägi teemat ja väga õieti nägi, nädalake osakonnas sees ja terveks ma sain.
a
Ann/ 16. jaanuar 2015 09:08
Probleemiks pole mitte inimese ravita jätmine, vaid ebakorrektselt vormistatud paber.Nii käibki siis haiglates töö v?
M
.../ 16. jaanuar 2015 10:02
Mitte ainult haiglates vaid igalpool ametiasutustes ,paber maksab ....
n
Nii kipub olema küll/ 16. jaanuar 2015 09:03
Sattunud oma väga viletsa tervise tõttu korduvalt EMOsse, peab nentima, et vanadaami kirjeldatud pilt ei ole erandlik. EMOs on ükskõiksus. Selle asemel, et oma uurimistulemusi seletada, küsiti minu käest ükskord: miks te tulite? Mul olid väga suured närvivalud, mille kaotamisega, nagu hiljem selgus, oli väga suuri raskusi. Viimane kord oli mul nii halb, et ma ei seisnud püstik, vaid minestasin koridoris, aga mind saadeti sellises seisundis koju tagasi. Taksos, mille mu tütar tõi, minestasin veelkord. Kuidas nii võib arst käituda?
s
suslik/ 16. jaanuar 2015 09:41
Probleem pole arstides. Terve Tallinna peale on kaks väikest EMO-t. Arstid annavad parima, kui teevad kahjuks karuteene. Tuleks teha niipalju, kui korralikult jõuab. Siis ollakse sunnitud rohkem raha asjaajamisest ja betoonist arstide palkamisse suunanma. Kahjuks mõni patsient tuleb ohverdada. Aga midagi pole teha, kui teisiti aru ei saa.
s
Suslik-ule/ 16. jaanuar 2015 10:08
Kas Sina tahaksid see mõni patsient olla, keda tuleks nii-öelda "ohverdada" ???????
m
16. jaanuar 2015 12:48
Millise linna EMO-s niimoodi käitutakse?
m
Marii/ 16. jaanuar 2015 09:02
Küllap neil arstidel ajud on,kuid südant ei ole,või on see hoopis vale koha peal!!
k
Kris/ 16. jaanuar 2015 09:04
Kahjuks ei ole neil ka ajusid
a
..../ 16. jaanuar 2015 10:05
aga kuidas need ajud sii äkki erahaiglas tekkivad? 700 eurot ja supper teenindus ..minuteada saab eestis ainult tartu ülikoolis arstiks õppida ,et teadmised peaksid neil kõigil v6rdsed olema...
a
..../ 16. jaanuar 2015 10:05
aga kuidas need ajud sii äkki erahaiglas tekkivad? 700 eurot ja supper teenindus ..minuteada saab eestis ainult tartu ülikoolis arstiks õppida ,et teadmised peaksid neil kõigil v6rdsed olema...
n
16. jaanuar 2015 12:49
m
16. jaanuar 2015 12:50
j
Juts/ 16. jaanuar 2015 13:05
Kas sul olid su klassivendadega ühesugused ajud või olid teil hinded erinevad?
ü
..../ 17. jaanuar 2015 19:42
ülikoolil ja kylakoolil peaks ikka vahe sees olema ...Sinna ei tohiks ju rumalad inimesed pääseda ,eriti veel arsti teaduskonda.Mõtle sellepeale Juts algkoolis peab käima ,sinna sattuvad ju kõik läbisegi rumalamad ja taibukamad .Ylikooli rumal inimene sisse ei saa.Arstidel pigem probleem suhtlemis oskuses ,mitte ajude puudumises.
d
dr.aadu/ 16. jaanuar 2015 08:49
vanatädile teadmiseks--nüüd tuleb tal tohterdamas edaspidi käia oma kulu ja kirjadega.
j
Juku/ 16. jaanuar 2015 08:24
See on enim suuremate linnade probleem. Viljandis näiteks tunduvad küll arstid väga inimlikud ja vastutulelikud.
j
16. jaanuar 2015 12:52
Just, mitte ühtegi halba sõna ei saa ka mina öelda, pigem vastupidi.

r
raivo/ 16. jaanuar 2015 08:14
ükskõiksus on selle asja nimi ja ükskõiksus on isegi hullem,kui vihkamine.ja muidugi algab haigla poolne ringkaitse ja omade tegevusetuse kinnimätsimine.annaks jumal tervist,et ei peaks nende tõpratohtrite käe alla sattuma.
r
raha/ 16. jaanuar 2015 08:00
raha paneb asja paika.kas oli siis kahju natuke raha arstile anda oleks saanud abi .nsvl ajal ju inimesed korjasid raha,et arstile maksta.
m
me/ 16. jaanuar 2015 07:57
oleme nüüd seal maal kus ei mingit halastust! Kui raha on siis võetakse vaevuks üldse sinuga suhelda ja kui ei siis surnukuuri! Häbi haiglale sellel haiglal enne paha kuulsus ja aina miinuseid tuleb!Kahju eakatest kelle najal see riik üldse püsib kes on oma panuse selle totaka riigile andnud ja mis vastutasuks - häbi võtab silma nägemise ära!
e
eks selline/ 16. jaanuar 2015 07:37
saatus ootab meid kõiki vanaduses ees. Rahakad irvitavad, tavainimesed nutavad.
s
sellised arstid/ 16. jaanuar 2015 07:35
võiks välismaale tööle kapata!
k
Kahjuks/ 16. jaanuar 2015 09:21
kipuvad välismaale minema just paremad arstid,kelle tööd hinnatakse.
õ
16. jaanuar 2015 09:28
õige tähelepanek, selliseid ükskõikseid ja rumalaid arste ju välismaale ei taheta.
m
mari/ 16. jaanuar 2015 09:33
välismaale peavad minema need arstid, kes haigla juhtkonnaga sama meelt ei ole. Aga kala hakkab ikka mädanema peast. Ja selliseid kurbi lugusid peame ikka ja jälle lugema, sest süsteem on täis ülbikuid, eneseimetlejaid, sugulasi, korporatsiooni kaaslasi, kes kõik tahavad häid ja tasuvaid ülemuste kohti aga kahjuks meditsiinist on nad kaugel.
s
16. jaanuar 2015 10:59
Siniste huultega arste välismaale ei võeta tööle.
k
KOHTUSSE/ 16. jaanuar 2015 07:26
SEE ÜLBUS ON JULM !
Nagu ajudeta oleks arstid !
t
.../ 16. jaanuar 2015 10:08
teeninduskultuur ja suhtlemisoskus klientidega on eestis pea olematu igas ametiasutuses ,poodides ,toitlustuskohtades ..eestlane on kehv teenindaja olgu ta siis arst või kes iganes ..erilist õelust ja ylbust olen isiklikult kogenud ARK byroodes...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee