Eesti uudised

Igor Gräzin ei usu, et tema eetrikeelu taga oleks Savisaar (24)

Mattias Tammet, 16. jaanuar 2015, 07:00
ADJÖÖ: Kaader saatest, mis jäi sarja viimaseks. Foto: Tallinna TV
Riigikogulane ja reformierakondlane Igor Gräzin räägib, et pidi ise välja uurima, miks tema Tallinna TVs eetris olnud saade "Poolkuu Igor Gräziniga" enam ekraanile ei jõudnud.

Saate viimane osa salvestati eelmisel laupäeval. Eetrissemineku õhtul ehk teisipäeval oli Gräzin Mustvee külalistemajas ning avastas, et saadet ei olegi eetris. Gräzini sõnul kahtlustas ta pigem mingit lindistuspraaki ja helistas kaasautor Andres Raidile. Too ütles talle, et mingi jama on majas.

Samal teemal

Seejärel helistas Gräzin juba Tallinna TV juhatajale Toomas Lepale. "Järgnes kontrollimatu sõnadevalang," meenutab Gräzin. Ametlikult oli saate lõpetamise põhjuseks teisipäevases Õhtulehes ilmunud Gräzini arvamusartikkel "Meie. Ja mitte-meie. Valik on sinu".

Ta kirjutas selles: Savisaar ei jäta kasutamata juhust, et öelda Eesti riigi kohta halvasti, ja et Savisaar ajab ühemõttelist liini Moskva kasuks. Lepa sõnul on need väited valed. "See on vale ja laim. Ma ei leia ühtki allikat, kus Savisaar Eesti riigi kohta midagi halvasti ütleks," ütleb Lepp.

Gräzin lausub, et tal ei jää muud üle, kui Lepa versiooni uskuda. Tema sõnul on sellise otsuse taga ilmselt alluvate püüd ära arvata, mis kõrgele ülemusele võiks meeldida.

"Savisaarel on pikk viha, aga ta ei ole väiklane," iseloomustab Gräzin endist kaasvõitlejat Rahvarinde päevilt.

"See pidi olema madalamal tasemel langetatud otsus. Karda asetäitjaid, kes püüavad juhile meele järele olla."

Lepp kinnitab Õhtulehele, et otsuse võttis tõepoolest vastu tema ise ega saanud Keskerakonnalt mingit käsku. "Loomulikult mitte! Ma seisan õigluse eest," rõhutab Lepp.

Peale Savisaare kohta käivate kommentaaride olevat Gräzin nimetanud erakonnakaaslast Urmas Paeti kaabakaks. Saatesarja Lepp pigem kiidab. Miks Gräzin saate lõppemisest alles ise asja uurima hakates teada sai, ta põhjendada ei oska.

Gräzin on saate üle uhke, kuigi seda jõuti teha vaid veidi üle poolteise aasta. "Olime algusest peale kokku leppinud, et ei mingisugust poliitikat," ütleb ta.

Tema arvutuste järgi mainiti Obamat ja Putinit kumbagi vaid paar korda ning Eesti poliitikast ei kriipsugi. "Selle saate pärast hakati Tallinna TVd ka mujal Eestis vaatama," väidab ta.

Viimane saade, kus Raid ja Gräzin räägivad õigeusust, on siiski Tallinna TV kodulehelt järelvaadatav.

Gräzini sõnul on see saatus, et Andres Raid talle ühel päeval vastu jalutas. Nad hakkasid vestlema ja otsustasid siis saate teha. Gräzin arvab, et Tallinna TV oli selleks siiski ebatavaline kanal.

"Mul tekkis periood, kus mul ei olnud ühtegi oma saadet," põhjendab ta.

"Ma küsisin oma Reformierakonna kontorist selle kohta. Nad ütlesid, et mida me sulle ka ei ütleks, sa lähed ju niikuinii."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee