Maailm

Soome politsei tappis kirvemõrvari 

Õhtuleht.ee, 16. jaanuar 2015, 07:00
Tuisku pubi.  Lehtikuva/Scanpix
Soome politsei erirühm läks Oulus kolmapäeva õhtul kella kümne paiku kinni võtma tumedanahalist meest, kes oli neli ja pool tundi varem tapnud kirvega Tuisku pubis kaks meest, vahendab Ilta-Sanomat.

Kahtlusalune ründas korteriukse avamise järel politseinikku ja lõi talle kirvega pähe. Halvimast päästis korravalvurit uut tüüpi kiiver. Niisuguses olukorras ei jäänud politseinikul muud üle, kui tulistada. Mees sai tabamuse ülakehasse, kuid üritas korravalvurit veel teistki korda kirvega lüüa. Politseinik tulistas uuesti ja kurjategija vajus põrandale. Kirvemõrvar viid Oulu ülikooli haiglasse, kuid arstid ei suutnud tema elu päästa.

Soome häirekeskus sai teate Oulus Tuisku pubis tegutsenud kirvemehest kolmapäeva õhtul kell 17.46. Kohale sõitnud politseinikud leidsid eest kaks laipa. Neist üks lebas pubis ja teine selle ees. Üks ohvritest oli 1969. aastal sündinud pubi töötaja ja teine 1940. aastal sündinud klient. Ei ole teada, et kurjategija ja ohvrid üksteist tundsid.

Kirvemeheks osutus välismaise taustaga 1979. aastal sündinud mustanahaline mees, kel oli alaline elamisluba. Ta elas Tuisku pubist umbes viie kilomeetri kaugusel korrusmaja kolmanda korruse korteris üksi. Ühe naabri sõnul oli ta sõbralik ja rahulik mees, kellest poleks midagi sellist uskunud.

Teine naaber rääkis, et tema käitumine muutus aasta tagasi, kui ta loobus majaelanike teretamisest.

Politsei ei tea veel, mis võis olla selle jõhkra veretöö motiiv. Tõenäoliselt läks kirvemees pubisse tapma ja surmas kaks esimest ette jäänud inimest. Ekspertiis selgitab, kas ta võis olla alkoholijoobes või narkouimas. Politseile teadaolevalt ei olnud kirvemõrvar seotud terrorirühmitustega. Samuti ei olnud ta arvel psühhiaatriahaiglas.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee