Maailm

Terrorist või eksinud memmekas? Noormeest kahtlustatakse Kapitooliumi rünnaku kavandamises (7)

Toimetas Kristin Aasma, 15. jaanuar 2015, 11:53
Christopher Lee CornellFoto: AP / Scanpix
USAs Ohio osariigis vahistas FBI noormehe, kes väidetavalt kavandas Islamiriigi innustusel rünnakut Washingtoni Kapitooliumi hoonele.

Kohtudokumentide järgi on 20aastane Christopher Cornell saanud süüdistuse USA valitsusametniku tapmiskatses. Islamiriigi taolistele ekstremistidele, kirjutas BBC.

Samal teemal

Avalikkusele Cornell endast veel mingit reaalset ohtu ei kujutanud. Noormehe isa kaitses poega, öeldes, et ta poeg võis ju vihaseid teateid vägivaldsest džihaadist postitada, kuid ta poleks võimeline rünnakut korraldama. Isa rääkis ABCle, et poeg oli alles hiljuti islami usku pöördunud ning seda ajendas "eksinud olek ja tundlikkus" kõrgkoolis. Isa kinnitas veelkord, et ta poeg ei suudaks punuda mitte mingit terroristlikku vandenõud: "Ta pole iial mingist vägivallast rääkinud ei mulle ega ka emale. Ta on mammapoeg, ta räägib emale kõigest."

Christopher Cornell peeti kinni kolmapäeval, kui ta tulirelvi ostis. Salaagent oli tal juba ammu silma peal hoidnud. Cornell tegutses Twitteris Raheel Mahrus Ubaydah nime all ning sattus mullu augustis FBI kasuks töötanud allika tähelepanu alla. Allikale ütles Cornell, et Islamiriigi ülemere liidrid ei ole teda tegutsemiseks volitanud, kuid ta tahtis "pidada džihaadi meie enda korra järgi".

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee