Eesti uudised

Eesti Energia ähvardab elektri ära võtta, kui nullieurost arvet ei maksta (164)

Mattias Tammet, 15. jaanuar 2015 07:00
TASUTA: Roy Strideri arvates võiks elekter elanikele mingi piirini tasuta olla. «Külmiku ja arvuti jaoks. Ja lapsele kirjutamiseks valgust,» pakub ta. «Kõlab natuke utoopiliselt, aga kui vaadata, kui palju sellega probleeme on tekkinud, siis tasuks mõelda.» Foto: Aldo Luud
Endine muusik ja kolumnist Roy Strider sai nädalavahetusel e-kirja pealkirjaga "VÄLJALÜLITAMISHOIATUS!", millega ähvardas Eesti Energia tal kodus elektri välja lülitada, kui ta ei maksa ära nullieurost arvet. 

"Eeltoodud arve(te) alusel tasumisele kuuluv summa seisuga 10.01.2015 on 0,00 eurot. Palun tasuge nimetatud summa(d) hiljemalt 20.01.2015," seisab kirjas. "Võlgnevuse mittetasumisel oleme sunnitud oma õiguste kaitseks Teie tarbimiskoha(kohtade) elektriga varustamise katkestama pärast 5.01.2015."

Roy Strider võttis Eesti Energiaga ühendust ja küsis, mida nüüd teha. Poolteist päeva hiljem vastas talle Eesti Energia konsultant lühidalt: "Palume vabandust ekslikult saadetud võlateate pärast."

Eesti Energia kommunikatsioonijuht Reilika Ilp selgitab, et selline viga juhtub, kui klient tasub oma hiljaks jäänud arve samal ajal, kui Eesti Energia tegeleb hilinemisandmete koondamise, kirjade koostamise ja väljasaatmisega. See periood kestab kuni kaks tundi, ütleb Ilp.

Tema sõnul on sellesse hätta jäänud klientide arv kaduvväike, kuid selle vastu ehitatakse praegu süsteemi ümber, et edaspidi sama probleemi vältida. Strideri sõnul on samasuguse kirja saanud ka tema ema ja üks sõber. Kuna Strider oli Indias, jäi ta tõesti maksmisega hiljaks, kuid samas mitte piisavalt, et lisanduks viivis.

"Kui inimene teeb vea, siis tulevad kohe sanktsioonid," ütleb Strider, et näiteks vanemaid inimesi võib selline ähvarduskiri ehmatada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee