MANIAKK: Mihhail Popov. Foto: The Siberian Times
Õhtuleht 15. jaanuar 2015 07:00
Venemaal mõistis Irkutski oblastikohus kolmapäeval eluks ajaks erirežiimiga kolooniasse endise miilitsatöötaja Mihhail Popkovi (50), vahendab agentuur Interfax.

Juurdluse andmetel tappis Angarskis siseasjade osakonna korrapidajana töötanud Mihhail Popkov aastatel 1994–2000 Angarski linnas vähemalt 24 noort naist, kasutades kuritöödeks kõige kättesaadavamaid esemeid – nööri, kirvest, nuga, kruvikeerajat ja naasklit.

Mõrtsukas lõi ohvritele kümneid haavu ning ühel lõikas koguni südame välja. Tegelikult võib ohvreid olla tunduvalt rohkem, sest Popkov on rääkinud veel paarikümnest tapetust. Kohtus suudeti esialgu tõestada 22 tapmist ja kaks tapmiskatset. Võimalik, et tulemas on veel teinegi protsess.

Peaaegu kõik Popkovi ohvrid olid purjus. Kurjategija tabati 2012. aasta juunis. Kuna kuriteopaikadest leiti sõiduauto Niva jälgi, siis korraldasid eksperdid kõigi seda marki autode omanikele Angarski piirkonnas DNA-testi.

Nii jõutigi endise miilitsa Popkovini, kelle DNA kattus kolme laiba leidmiskohalt avastatud DNAga. See oli suur töö, sest DNA-proove võeti enam kui 2500 mehelt.

Endised kolleegid ja naabrid olid väga üllatunud, kui said teada mehe jäledatest tegudest. Nad poleks osanud ealeski seostada Popkovi jõhkrate mõrvadega.

Tapmised lakkasid 2000. aastal väga proosalisel põhjusel. Popkov jäi süüfilisse nakatumise tagajärjel impotendiks ning teda ei huvitanud enam naised.

"Haigus süvenes. Ma püüdsin end ise ravida, sest kartsin haiglasse minna. Tulemused ei andnud end kaua oodata, minust sai impotent," rääkis ta ülekuulamisel.