Ida-Ukraina põgenik lennujaamas evakueerimist ootamas. Foto pole antud artikliga seotud.Foto: AFP / Scanpix
Toimetas Geidi Raud 14. jaanuar 2015 13:59
SA TÜ Kliinikumi Lastefond aitas MTÜ-l Eesti Pagulasabi muretseda ravimeid sõjapõgenikust seitsmeaastasele Iljale, kel on diagnoositud ajukasvaja.

Kasvaja tõttu on häiritud nii lapse kehaline koordinatsioon kui ka tema kognitiivsed funktsioonid ja ta vajab kaks korda aastas kuuajast ravikuuri mitmete kallite ravimitega, teatas Lastefond.

Perel, kes oli sõja tõttu põgenenud oma senisest elukohast Luhanskist Zaporižžja linna ja kelle ainsateks sissetulekuks talveperioodil on lapse invaliidsustoetus ja vanavanemate pension, viimatiseks detsembrikuiseks ravikuuriks raha ei jätkunud.

Lastefond toetas Ilja ravi 250 euroga kompenseerides sellega poisi ühe ravikuuri ravimite maksumuse.

Fondi tegevjuht Sandra Liiv toonitas, et kuigi üldjuhul Lastefond välisriikide lapsi ei toeta, siis otsustati antud juhul teha erand, kuivõrd Ukraina riik on sattunud väga keerulisse olukorda ega saa seetõttu ajutiselt ise kõigi oma abivajajate eest hoolt kanda.

"Toetasime ühekordselt Ukraina põgeniku, väikese Ilja ravimite ostu, sest lisaks ümbritsevale sõjaolukorrale, peab tema perekond toime tulema ka lapse keerulise tervisliku seisundiga. Määravaks sai ka asjaolu, et MTÜ Eesti Pagulasabi poolt esitatud taotlus oli väga põhjalik ja põhjendatud," selgitas ta.

MTÜ Eesti Pagulasabi on 2000. aastal rajatud organisatsioon, mis viib muuhulgas ellu ka humanitaarabi projekti "Ukraina heaks!" Ukraina sõjalisest konfliktist põgenenud inimestele.

TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku kahe miljoni euroga.