Eesti uudised

Loe, milline mees on Guantanamost Eestisse elama toodav vang! (49)

Eesti Ekspress/Õhtuleht.ee, 14. jaanuar 2015 08:22
Guantanamo vang. Pilt on illustreeriv.Foto: Reuters / Scanpix
Lähiajal saabub Eestisse üks salajasemaid tegelasi meie lähiajaloos – põhjamaise lume ja külma kätte tuleb varjupaika taotlema 30ndates aastates mees, kes pidi viimased kümme aastat oma elust, isegi veidi kauem, veetma troopilise kliimaga Kuuba saarel.

Mehe julgeoleku huvides ei avalda siinsed ametnikud tema täpset saabumisaega, nime ega detaile elukäigu kohta. 

Samal teemal

Teada on, et Eestisse saabuja võeti ühes Lähis-Ida riigis kinni koos al-Qaida liikmetega – mitte päris reameestega, aga mitte ka tippudega, kuid ameeriklastel ei õnnestunud tõestada, et ta oli seotud terrorirünnakutega või nende planeerimisega. 

Eestisse saabuja on vallaline, lasteta ja ei kavatse oma vanemaid siia elama kutsuda. Mees on käinud koolis ja palju lugenud, oskab inglise keelt, armastab vaadata filme, mängib arvutimänge ning ametnike meelest suudaks ta ära õppida eesti keele.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

2014. aasta oktoobris otsustas Eesti valitsus tulla vastu Ameerika Ühendriikide palvele võtta vastu üks praegu Guantanamo vanglas viibiv inimene, keda ei ole kuriteos süüdi mõistetud.

Eesti näitab selle otsusega üles tahet aidata kaasa USA püüdlustele sulgeda Guantanamo kinnipidamisasutus, teatas toona valitsuse pressiesindaja.

Valiku isiku osas, kes vastu võetakse, teeb Eesti. Valitsuse kinnitusel on Guantanamo vanglast saabuva inimese julgeolekuriske hinnatud, kuid kellega täpselt tegu ja kust inimene pärit on, ministrid vastavalt kokkulepetele öelda ei saa.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee