Eriüksuslane.Foto: TEET MALSROOS
Õhtuleht.ee 13. jaanuar 2015 23:44
Politsei- ja piirivalveametis alustas aasta algusest tööd piirivalve eriüksus, kelle ülesandeks on reageerida piiriintsidentidele.

Juhtivpiirivalvur Antti Pensa sõnul tähendab see sekkumist näiteks juhtumitel, kus ohus on kellegi elu, vahendas ERR-i uudistportaal "Aktuaalset kaamerat".

Eelmise aasta oktoobri alguses ütles siseminister Hanno Pevkur, et piirivalve juurde luuakse eriüksus, kelle ülesanne on reageerida piiriintsidentidele ja teha erioperatsioone. Nüüd, aasta algusest on eriüksus osaliselt komplekteeritud ja alustas tööd ka siin Koidula piiripunktis.

Koidula piiripunkti eriüksus kuulub Piusa kordoni alla, veel on loomisel üksused Narva kordonis ja Tallinnas. Tänaseks ei ole veel leitud kogu meeskonda ega olemas ka täielikku varustust.

"Me loodame meeste osas saada selle aasta esimeseks kvartaliks meeste täituvuse korda ja varustuse samamoodi," lausus juhtivpiirivalvur Antti Pensa.

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

ab 14. jaanuar 2015 12:10
ja kuda lood on mere- ja õhupiiriga? Palju stingereid kohal on juba?
hakkavale 14. jaanuar 2015 10:30
Piirile peabki raha kulutama, et see toimiks. Meil ei ole ka sõdasid, ometi kulutame raha kaitsevõimekusele. Tõsi see raha tuleks leida iseseisva, kaitsevõimekusega piirivalve taastamiseks ja efektiivseks toimimiseks mitte ainult eriüksuse loomiseks. Riigi iseseisvus ja vabadus ongi kallid!
10.30 14. jaanuar 2015 21:02
Millisest riigist on jutt??? Eesti pole enam ammu iseseisev vaid täidab ainult eu ja nato käske ja sinna see raha ka tuulde lendab. EU andis kyll piiri jaoks raha aga see kanditi ära.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS