Eesti uudised

Autosid roojanud koer mupo uurimise all (32)

Siim Randla, 14. jaanuar 2015 07:00
Tallinna Köömne tänava elanikud võtsid kinni hoovis nende autosid roojanud koera ja tegid mupole avalduse.

Mupo poole pöördusid linlased, kelle sõnul viibis nende hoovis Köömne tänaval mitu päeva ringi hulkuv väikest kasvu isane segavereline koer, keda nähti hoovis 2. jaanuaril. "Helistasime hoiupaika palvega, et nad püüaksid koera kinni ning võtaksid ühendust omanikuga," seisis elanike avalduses.

Samal teemal

"Loom urineeris kõikide hoovis pargitud autod peale, majaseintele ja reostas hoovi".

Kui koerapüüdja jõudis kohapeale, oli koer kadunud nagu vits vette. Pärast püüdja lahkumist tuli ta tagasi. Paari päeva pärast oli asi muutunud niivõrd häirivaks, et majaelanikud korraldasid koerapüügitalgud ja toimetasid looma mupo pressiesindaja Meeli Hundi sõnul ise hoiupaika. "Jätsime koera omanikule kirja palvega edaspidi oma looma järel korralikumalt valvata ja hoolitseda selle eest, et koer hulkuma ja võõraid hoove reostama ei pääseks. Järgmisel korral esitame omanikule juba rahalise nõude majaseinte ja autode puhastamise kulude hüvitamiseks," vahendab mupo majaelanikke.

Mullu 3. juulil hulkus see koer samas kohas ja viidi samuti loomade hoiupaika. Omanikule anti loom üle 5. juulil. Avalduse teinud Köömne tänava elanikud paluvad mupolt abi omanikule olukorra selgitamisel ja tema mõjutamisel järgmiste sarnaste olukordade ärahoidmiseks. "Siis me seda lugu nii enam ei jäta – autod, majaseinad ja hoov on reostatud. Inimeste elu häiritud."

Vastavalt linna koerte ja kasside pidamise eeskirjale tuleb loomapidajal välistada koera või kassi territooriumilt väljapääsemine, koera või kassipidamisega ei või rikkuda avalikus kohas käitumise üldnõudeid või heakorranõudeid. Eeskiri keelab loomaomanikul võimaldada koeral või kassil reostada hoone üldkasutatavaid ruume või ühiskasutatavat territooriumi.

Samal teemal

12.02.2015
JABUR: Ameerikas tegutseb mees, kes roojab võõrastesse autodesse
31.11.2014
Purjus ja teadvuseta mehe juurest leitud koer leidis tee koju
31.11.2014
Viru keskuse liftist leiti paljasjalgne kodutu
19.10.2014
Mupo trahv ajas endise linnaametniku endast välja