Eesti uudised

Kas Tartu uue silla avamine on rihitud valimiste ajaks? (15)

Maarius Suviste, 13. jaanuar 2015 07:00
IHASTE SILD: Tööd Tartu uuel sillal saavad valmis jaanuari lõpul-veebruari algul, siis tuleb ka ametlik avamine. Foto: Aldo Luud
Tartu Ihaste silla avamisega läheb veel aega, kuigi vahepeal arvati, et juba jaanuari keskel võib sellel liigelda. Tegelikult on seda poolsalaja juba ka tehtud.

Ihaste silla projektijärgne valmimistähtpäev on aprillis. "Linnavalitsuse eesmärk on sild avada varem ja võtta kasutusse esimesel võimalusel," ütleb Tartu linnapea Urmas Klaas. "See vähendab liikluskoormust kesklinnas ja teeb inimeste liikumise Ihaste–Ropka suunal kiiremaks ja mugavamaks."

Samal teemal

Klaas räägib, et viimaste töödena on sillal käsil kergliiklustee turvapiirete paigaldus ja alles siis, kui need paigas, saab alustada kasutusloa vormistamist. Praeguse info kohaselt jõutakse töödega valmis jaanuari lõpul-veebruari algul, lisab ta.

Kindlat kuupäeva Ihaste silla liiklusele avamiseks määratud ei ole. Õhtulehe küsimusele, kas silla pidulik avamine ongi rihitud nii, et seda teha vahetult enne riigikogu valimisi, vastab Tartu linnapea: "Nagu ütlesin: soov on võtta sild kasutusse esimesel võimalusel, tööd saavad valmis jaanuari lõpp-veebruari algus, siis tuleb ka avamine. Riigikogu valimised on küll väga tähtis sündmus, kuid me ei kavatse silla avamisega nii kaua oodata."

Tartu vangla läheduses kõrguva Ihaste silla pikkus on 400 meetrit, millest otse Emajõe kohale jääb 90 meetrit, ülejäänud sild kulgeb üle soise pinnase. Sillale tuleb 1 + 1 sõidurada ja nelja meetri laiune kergliiklustee. Jõe kohale jäävat sillaosa ehitati Baltimaades ainulaadse ripptehnoloogia abil, tänu sellele ei olnud vaja Emajõkke paigaldada vaiu. Ihaste sild on osa Idaringteest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee