Eesti uudised

Põhiseaduskomisjon toetab Ülle Madiset õiguskantsleri kohale (2)

Toimetas Kristin Aasma, 12. jaanuar 2015 12:33
Enne istungi algust. Vasakult: põhiseaduskomisjoni liige Indrek Saar, Ülle Madise ja Vabariigi Presidendi Kantselei direktor Siim Raie.Foto: Erik Peinar / Riigikogu
Riigikogu põhiseaduskomisjon toetab Ülle Madise saamist õiguskantsleriks ning saatis Riigikogu otsuse "Ülle Madise õiguskantsleri ametisse nimetamine" eelnõu (814 OE) 20. jaanuari istungile lõpphääletusele.

"Ülle Madise on hästi tuntud avaliku elu tegelane ja õigusasjatundja ning on põhjust eeldada, et ta pühendub kogu temale omase energiaga igaühe õiguste ja vabaduste eest seismisele ehk just õiguskantsleri ombudsmani funktsiooni edasiarendamisele," ütles põhiseaduskomisjoni esimees Rait Maruste.

Ettepaneku nimetada Madise õiguskantsleriks tegi Riigikogule vastavalt põhiseadusele president Toomas Hendrik Ilves. Õiguskantsleri ametiaeg kestab seitse aastat.

Tartu Ülikooli riigiõiguse professor Madise on töötanud justiitsministeeriumis, Riigikogu põhiseaduskomisjonis ja peakontrolörina riigikontrollis ning on hetkel ametis presidendi õigusnõunikuna.

Praeguse õiguskantsleri Indrek Tederi volitused lõpevad 9. märtsil.

Samal teemal

31.03.2015
FOTOD: Ülle Madise andis riigikogus ametivande
20.01.2015
Seisukoht | Kahel toolil õiguskantsler
20.01.2015
FOTOD: Ülle Madise nimetati uueks õiguskantsleriks
25.11.2014
Ilves esitaks õiguskantsleri kandidaadiks Ülle Madise

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee