Maailm

JÄLGI OTSE: Pariisi solidaarsusmarss möödub snaiprite valsva pilgu all (49)

Õhtuleht.ee, 11. jaanuar 2015 17:08
Foto: AP / Scanpix
Pariisis toimub täna marss, et väljendada toetust ja solidaarsust Prantsusmaa rahvale pärast hiljutisi terroriakte ning seista ühiste väärtuste ja pōhivabaduste eest.
18:11

Paet: Pariisi tragöödia teadvustab Euroopale paljude riikide terroristlike rünnakute igapäeva. Paeti sõnul on äärmuslaste terroristlik tegevus järk-järgult oma tegevusareaali laiendanud ning jõudnud nüüdseks selgelt ka Euroopasse. "Kuigi äärmusterroristid on viimastel aastatel tapnud ka Euroopas kümneid inimesi, kipub see paraku kiiresti ununema. Nii tasub ka praeguse Pariisi tragöödia juures mäletada ja mälestada näiteks Breiviku kuritöö ohvreid Norras ja hiljutisi Brüsseli rünnakutes hukkunuid. See kõik on äärmuslaste tegutsemise tulemus," sõnas ta.

17:48

Iisraeli juutide hinnangul on Prantsusmaa muutunud neile ohtlikuks kohaks. France24 ajakirjanikuga rääkinud 26-aastane Manuel Allal ütles, et ta ei saa aru nendest juutidest, kes kolivad Iisraelist Prantsusmaale.

17:08

Solidaarsusmeeleavaldus toimus täna ka Saksamaal Dresdenis.

 
16:44

Marsil osaleb ka ohtralt moslemeid, kes kannavad plakateid: "Võtke rahulikult. Ma olen moslem, mitte terrorist", "Ma pole vaenlane" ja "Islam = rahu".

16:16

Marss toimub snaiprite valvsa pilgu all: praegustel andmetel osaleb solidaarsusmarsil ligi miljon inimest ning osalejaid turvab 2000 politseiniku ja 1350 sõjaväelast. Turvalisuse tagamiseks on majade katustel snapirid.

15:37

TABATUD HETK: Merkel ja Hollande teineteist toetamas...

14:49

14:35

Prantsuse võimud vabastasid laupäeva õhtul viis isikut, kes peeti kinni seoses terrorirünnakutega, teatab Pariisi prokuratuuri esindaja.

14:07


13:57

13:53


13:50

Ühtsusmarsil osalevad Euroopa Liidu president Donald Tusk, Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker, Briti peaminister David Cameron, Saksamaa liidukantsler Angela Merkel, Venemaa peaminister Sergei Lavrov, Hispaania peaminister Mariano Rajoy, Itaalia valitsusjuht Matteo Renzi, Belgia peaminister Charles Michel, Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu, Palestiina president Mahmoud Abbas, Jordaania kuningapaar, Läti peaminister Laimdota Straujuma ja ka Ukraina president Petro Porošenko. USA presidenti Barack Obamat esindab justiitsminister Eric Holder. Eestit esindab välisminister Keit Pentus-Rosimannus. Marssi juhib Prantsusmaa president Francois Hollande.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee