Valimised

Galerii ja Kanal 2 "Reporteri" video Reformierakonna üldkogust!

Rõivas: Eesti suur narratiiv on Uus Põhjamaa (108)

Toimetas Kaspar Käänik, 10. jaanuar 2015 19:08
Foto: Arno Saar
Laupäeval Saku suurhallis Reformierakonna üldkogul kõnelenud erakonna esimees, peaminister Taavi Rõivas sõnastas Uue Põhjamaa visiooni, mille kohaselt saab Eestist riik, mis on isiku- ja majandusvabaduste poolest maailma tipus, kus on Põhjamaade elatustase ja turvalisus, kuid mis on nii sotsiaalselt kui tehnoloogiliselt dünaamilisem ja paindlikum kui vanad Põhjamaad.
 

Samal teemal

"Õige pea algavatele valimistele läheme väga selge julgeolekuvisiooniga, väga selge majanduspoliitilise visiooniga ja väga selge perepoliitilise visiooniga. Meie visioon Eestist – Uus Põhjamaa – on hästi kaitstud, majanduslikult edukas, võrdseid võimalusi tagav, perekonda väärtustav ning euroopalikke väärtusi kandev riik. Uus Põhjamaa ongi Eesti suur narratiiv – paremini kaitstud, jõukam ja kasvav rahvas," rääkis Rõivas.

"Meil on päris head eeldused sinna jõuda – Eesti on juba praegu paljudes valdkondades maailma absoluutses tipus. Meie majanduskasvu eeldused on head nii Eesti inimeste harituse, soodsa ettevõtluskliima kui ka riigi madala võlakoormuse tõttu. Meid eristab veel siiski elatustaseme vahe, mille tagasi tegemine nõuab pingutusi, kuid mis on võimalik. Me ei ole rahul enne, kui Eesti elatustase on Soomega vähemalt võrdne. Meie inimeste töö ei ole vähem väärt," ütles peaminister.

Rõivase sõnul tuleb järgmise nelja aasta jooksul kindlasti ära lahendada kaks väga olulist probleemi – langetada majanduskasvu pärssivaid liiga kõrgeid tööjõumakse ning vähendada väiksemate sissetulekutega Eesti inimeste maksukoormust.

"Meie plaan on nelja aasta jooksul langetada kahe protsendi võrra sotsiaalmaksu, kärpida töötuskindlustuse maksemäära 1,96 protsendini ning kahekordistada tulumaksuvaba miinimumi. See, et kahe keskmist palka teeniva Eesti tööinimesega pere võidab nende maksukergenduste teostamisel rohkem kui 1500 eurot aastas, on kindlasti väga oluline. Veelgi olulisem on aga tööjõumaksude langetamise majandust tervendav mõju. Olen kindel, et Reformierakonna maksukava teostamine toob kaasa nii investeeringute kui uute töökohtade tekke olulise kasvu."

"Miks peaksid Reformierakonna toetajad neil valimistel kindlasti valima tulema ja hääletama Reformierakonna poolt? Oskan nimetada tervelt kolm põhjust. Esiteks, lähenevad valimised on eestlaste võimalus osalemise kaudu näidata sinimustvalget trääsa kõigile, kes üritavad meie vabade valikute selgitamise protsessi külvata umbusaldust või võõrandumist," lausus Rõivas.

"Kolmas põhjus neil valimistel Reformierakonda toetama tulla on meie väga tugev valimisnimekiri. Reformierakonna kõige suurem tugevus läbi aegade on olnud võime kaasa tõmmata ja oskus ühise meeskonnana koos tööle panna säravasilmseid, teotahtelisi inimesi. Ja nii saabki Eesti parem," lisas Rõivas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee