Maailm

Uudis Eesti piirist põhjustas Pihkva uudisteportaalis kommenteerimistulva (38)

Õhtuleht.ee, 10. jaanuar 2015, 13:14
Foto: MARI LUUD
Eesti valitsus kinnitas oma neljapäevasel istungil Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni vahelise kontrolljoone koordinaadid. See teade põhjustas aga Pihkva uudisteportaalis ägeda arutelu.

Kuna piirileping Eesti ja Venemaa vahel on ratifitseerimata, siis käsitleb Eesti piirijoont, mis eraldab riikide jurisdiktsioonile alluvat territooriumi ajutise kontrolljoonena. Siseminister Hanno Pevkur selgitas, et kuna praegu on raske hetkel ette näha, et piirileping Venemaaga saaks lähiajal ratifitseeritud, siis on vajalik kontrolljoone selge fikseerimine.

Uudisteagentuur Pskovskaja Lenta Novostei avaldas Interfaxile viidates sellest uudise, mis kandis pealkirja "Eesti valitsus kehtestab ühepoolselt piirikoordinaadid Venemaaga", mis põhjustas aga portaali lugejate seas väiksema meediatormi.

Vahemärkusena olgu öeldud, et valitsuse pressiteade kandis pealkirja "Valitsus kinnitas Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni vahelise kontrolljoone koordinaadid".

Kui keskmiselt koguvad rohkem kommenteeritavad uudised sealses portaalis paarikümne kommentaari ringis, siis see pressiteatel põhinev uudis kogus paari päevaga 145 kommentaari.

Kuna Interfaxi artiklis oli ära toodud ka Eesti ja Venemaa erimeelsused Tartu rahu tõlgendamisel, siis lugesid tõenäoliselt paljud kommentaatorid uudisest välja Eesti poole soovi ühepoolselt piiri kehtestada.

Uudisele järgnes kommentaaride laviin, mis polnud kuigi heatahtlik ja kus hinnati Eesti valitsuse otsust provokatiivseks ja teritati hammast Eesti "jalgrattavägede" üle, mis tahtvat Pihkvat rünnata.

Kuid esines ka iroonilisi kommentaare, kus soovitati Eestil piir märkida maha nii, et ka Pihkva oblasti idaala jääks sinna sisse, kuna Eesti elatustase on kõrgem Pihkvamaa omast.

Samuti süüdistasid osad kommentaaorid Putini-meelseid trolle, kes kommentaariumi meelsust veavad.

Kui keegi kommentaator aga ägedusehoos teatas, et selle uudise peale tuleb Pihkva oblastil lõpetada Eesti toitmine, siis soovitati Pihkva oblastil ennast kõige pealt ise ära toita.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee