Tallinn botaanikaaed.Foto: Toomas Huik / Postimees
Andres Tohver 10. jaanuar 2015 08:00
Tallinna botaanikaaed kavatseb luua meelte aia, mis on mõeldud eeskätt puudega inimestele ja nende saatjatele. Linn eraldas selleks tänavu 270 000 eurot.

2015. aasta on Tallinnas ühtlasi kuulutatud puudega inimeste aastaks. "Tegemist on tarbetaimede aia laiendamisega, mis on mõeldud ka toidugurmaanidele, taimehuvilistele ja hobiaednikele," ütleb botaanikaaia direktor Karmen Kähr.

Meelte aia projekti autorid on botaanikaaia maastikuarhitekt Kaija Arroval ja vanemaednik Ave Visnapuu. "Läbi kõigi meelte – nägemine, haistmine, kuulmine, kompimine ja maitsmine – tunnetatav aed ergutab ja ärgitab, kutsub peatuma ja tähelepanu pöörama, märkama meie ümber nii head kui ka halba," ütlevad autorid.

Projekt on valminud koostöös Eesti Puuetega Inimeste Koja ja teiste asjaomaste organisatsioonidega.

Tallinna botaanikaaia 123 hektarist hõlmab projektiala veidi üle 3500 ruutmeetri. Avamiskuupäevana on välja hõigatud 25. mai 2015.

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

Köik 10. jaanuar 2015 15:46
ju öige, tulebki kuulutada puudega inimeste aastaks kui seadusega on köik puudega inimesed kapist välja lastud. Vähemalt on nyyd homodel koht kus koguneda, muidu kurdavad kogu aeg ,et neid surutakse keldritesse.
Tartlane 10. jaanuar 2015 10:37
Üks selline meelteaed juba loodi Maaülikooli poolt Rõhu katseaeda. Nüüd ta seal siis umbrohtub ja nõuab lisakulutusi, kuigi ühtegi meelemuutjat seal ei käi. Täielik mõttetus! Kulutagu botaanikaaed raha mõistlikumalt, kuigi Tallinna linnal paistab raha just mõttetustele jaguvat nagu küllusesarvest.

SISUTURUNDUS