Eesti uudised

Pevkuri väljaütlemine põhjustas sotsiaalmeedias tormi – mida arvad sina? (180)

Martin Šmutov, 9. jaanuar 2015 15:11
Foto: ARNO SAAR
Siseminister Hanno Pevkuri sõnul viisid Charlie Hebdo toimetuses tulistamiseni meediaväljaannete enda käitumine. 

"Kui vaadata neid traagilisi sündmusi Prantsusmaal, siis need traagilised sündmused said alguse meediaväljaannete enda käitumise poolt või seoses meediaväljaannete käitumisega ja see ei olnud ju üks peapilt, vaid see oli pikaajalisem erinevate piltide koosmõju ja me ei tea neid taustasid lõpuni," leidis Pevkur.

Vastureaktsioonid olid ühesed:

 

"Vajame uut siseministrit. Kedagi sellist, kelle jaoks on sõnavabadus püha ja kes ei vihja, et politseiametniku tapmises on süüdi terrorismi ohvrid," kirjutas Jevgeni Krishtafovitsh.

"Pevkuri arvates on ajakiri ise süüdi, et moslemid seal mõrvama kukkusid. Mida ta ehk ei tea on see, et vähemalt üks rünnakus osalenud moslem radikaliseerus kuna Elver Loho.

Elver Loho seinal asus erakonnakaaslast kaitsma Kristen Michal: "Inimesele on üsna omane, isegi siseministrile, otsida asjade taga mõistetavaid põhjusi. Ka ennetamiseks ja ohuhinnagu tegemiseks on seda vaja, et mõista, mis võib mille ajend olla ja keda või kus on vaja kaitsta. Vabadust öelda mida tahes, kaitstuna politsei jõuga."

"Minu jaoks läheb moraalselt selline libe spekuleerimine samasse kategooriasse kui vägistamisohvri riietuse kohta uurimine. Jah, miniseelik ilma aluspesuta võis vägistajal kõvaks ajada, aga olukorras, kus on nurga tagant leitud vägistamistunnustega ja segi pekstud laip, ei ole säärasel spekuleerimisel kohta avalikus ruumis," vastas Loho.

 

 

 

 

"Ma ei usu oma kõrvu.... Liiga kaua võimul ja sõnavabadus hakkas häirima? Ja siis samal ajal... Moslemist politseinik Ahmed Merabet andis päriselt oma elu, et kaitsta ühe väljaande õigust tema usu üle karmi nalja heita. ‪#‎JeSuisAhmed‬," kirjutas Oudekki Loone.

 

Milline on sinu arvamus Pevkuri sõnavõtust?

Samal teemal

12.01.2015
Eksminister siseministri väljaütlemisest satiiriajakirja kohta: kohatu mõttekäik
10.01.2015
Pariisi terroristid valisid märtrisurma
10.01.2015
Noor prantslane kogub tallinlased Charlie Hebdo mälestushetkele
09.01.2015
Pantvangikriisid lõppenud: mõlemad Kouachi vennad ja Vincennes'i püssimees tapetud, vähemalt neli pantvangi hukkus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee