KANNIKESE LASTEAED: Kuidas mitu kilomeetrit eemalt leitud laps kõrge aia ning väravaga piiratud hoovist välja sai, pole veel teada, kuid politsei sõnul on selge, et laps lahkus ise ning keegi teda kaasa ei meelitanud.Foto: Mati Hiis
Kristiina Tilk 9. jaanuar 2015 07:00
Eile ennelõunal läks Tallinnas Kristiine linnaosa Kannikese lasteaiast kaduma väike poiss. Mõni tund hiljem märkas tähelepanelik autopoe töötaja kõnealust last ja veidi hiljem anti omapäi uidanud poiss politseile üle.

Eile kella 11.45 ajal sai politsei teate, et Kannikese lasteaiast on õues mängimise ajal kaduma läinud nelja-aastane poiss. Kell 13.34 teatas politsei, et laps on leitud ja temaga on kõik korras.

Rohkem kommentaare aga ei jagata – põhjendades asja sellega, et pole selge, mis täpselt juhtus ja kuidas poiss lasteaia territooriumilt välja pääses. Kui midagi täpsemat selgub, lubatakse sellest teada anda.

Poisi leidnud Metro Auto töötaja Margus Must ütleb, et märkas last poest tulles ning vaatas, et viimane on sõiduteele ohtlikult lähedal – kaasas Säästumarketi ostukäru, mida ta läbi raske lume enda ees lükkas.

"Jälgisin teda ja vaatasin, kas vanemad ka kuskil on. Ühtki täiskasvanut ei paistnud aga läheduses olevat. Et ta oli meie autopoe kõrval, mõtlesin, et ehk on poisi vanemad seal sees ja võtsin ta poodi sooja. Küsisin kolleegidelt, ega tema vanemaid siin ole. Nad ütlesid, et ei ole, aga võib-olla on see hoopis laps, keda politsei otsib," ütleb Margus. Ta ei olnud tol hetkel kursiski, et keegi on kuskilt lasteaiast kaduma läinud.

Poiss oli Marguse sõnul väga vaikne ega tahtnud temaga suurt rääkida.

"Küsisin, kas ta teab vanemate telefoninumbrit või kus nad on, aga selget vastust ma ei saanud," lausub Margus.

Põhja prefektuuri pressiesindaja Helen Uldrich ütleb Õhtulehele, et poiss leiti Tammsaare teelt autokaupluse juurest, üle tee asub Tondi Selver.

"Poe töötajad tundsid lapse ära. Nüüdseks on ta emaga kokku viidud ja temaga on kõik korras," kinnitab ta.

Lühim vahemaa Kannikese lasteaia ja kõnealuse Selveri vahel on ligi 3,5 kilomeetrit, kuid seda, kas laps jalutas nii pika vahemaa ise või sõitis bussiga, pole teada.

Selle kohta, kuidas poisil õnnestus lasteaia territooriumilt välja saada, ei ole Uldrichi sõnul neil veel ühest pilti.

"Arvan, et ta läks lihtsalt aiast välja. Võib-olla oli värav lukustamata ja kui lapsed midagi teha tahavad, on nad väga leidlikud," pakub Uldrich.

Küll on aga Uldrichi sõnul selge, et laps lahkus lasteaiast ise, ei ole alust arvata, et keegi ta endaga kaasa meelitas.

"See on jama, et kasvatajaid süüdistatakse, see on seal ammu probleem, et värav on poollahti," räägib ema, kelle laps käib samas lasteaias. "Kui lasteaeda kaupa tuuakse, siis jäetakse värav hooletult lahti. Ka on lapsevanemaid, kes nii teevad. Sellest on mitu korda juttu olnud. Nüüd loodetavasti olukord paraneb. Kasvatajad on seal hoolsad."

Poissi otsis neli politseipatrulli, lasteaiast omakorda direktor, majandusjuhataja, logopeedid ja õpetajaabid, kes parajasti magavate lastega koos polnud.

Sarnane juhtum leidis aset ka 2005. aasta augustis, kui Järvamaa Sookure lasteaiast läks linna peale uitama kaheaastane poiss, kes leiti mõni minut pärast seda, kui teda otsima hakati, Lembitu pargist, kus naine oli üksinda jalutavat last märganud ja ta käekõrvale võtnud.

Lapse kadumine avastati, kui ema talle lasteaeda järele läks.

Samal teemal

Kommentaarid  (11)

mutt 10. jaanuar 2015 01:07
Teades "natuke" lasteaia tööst, siis ... esiteks: meile ei ole ammu enam kasvatajaid vaid nad on õpetajad. See selleks. Eks teise silmas näeme alati pinnu ära, omas silmas aga mitte palki. Olen nõus, et õpetajad vahel ikka kogunevad ja räägivad, aga silmanurgast näevad nad kõike. Lapsevanemad, ehk mõtleksite vähe enne, kui teisi kritiseerite. Näiteks, peske oma lapsi kodus, seda ei pea tegema lasteaias õpetaja ( õhtul märk pastakaga mähkmele ja hommikul õpetaja vahetab märgiga mähkme välja lasteaias!?) Lasteaiaõpetaja töö on võrreldav mustemate töödega. Ilmast-ilma on nad tati-sita-oksega koos. Ehk hakkate mõtlema, kui haige lapse järgmine kord lasteaeda toote. Ja kui lapsi on keskmiselt rühmas 24 ( vähesed puuduvad, kuna haiged lapsed roogitakse nurga taga puhtaks ja - lasteaeda - kodus oli terve, kuidas nüüd siin). On lapsi, kes lasevadki lasteaiast leebet. Nad lihtsalt on sellist tüüpi, õhtul aga koju minna ei taha. Leidlikud-nutikad on nad. Tean , mida kirjutan, tegin seda tööd 26 aastat, aga ei enam. Miks - lapsed on armsad, aga vanemad on kasvatamatud ja vabapidamisel olnud oma kodudes. Jõudu ja tugevat närvi - lasteaiatöötajad!
Loodetavasti oli siiski nägijaid, 9. jaanuar 2015 17:43
kuidas väike laps sai nii kiiresti Tondile, omapäi kindlasti mitte. Keegi pidi ta kauba eest maksma, mis kärus oli. Küllap see keegi astus kõrvale, kui lapse leidja tema juurde astus . Lapsel läks see seiklus õnneks.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS