Eesti uudised

Lasteaiast kaduma läinud lapse leidnud mees: ta lükkas enda ees rasket poekäru! (11)

LISA KOMMENTAAR

mutt 10. jaanuar 2015 01:07
Teades "natuke" lasteaia tööst, siis ... esiteks: meile ei ole ammu enam kasvatajaid vaid nad on õpetajad. See selleks. Eks teise silmas näeme alati pinnu ära, omas silmas aga mitte palki. Olen nõus, et õpetajad vahel ikka kogunevad ja räägivad, aga silmanurgast näevad nad kõike. Lapsevanemad, ehk mõtleksite vähe enne, kui teisi kritiseerite. Näiteks, peske oma lapsi kodus, seda ei pea tegema lasteaias õpetaja ( õhtul märk pastakaga mähkmele ja hommikul õpetaja vahetab märgiga mähkme välja lasteaias!?) Lasteaiaõpetaja töö on võrreldav mustemate töödega. Ilmast-ilma on nad tati-sita-oksega koos. Ehk hakkate mõtlema, kui haige lapse järgmine kord lasteaeda toote. Ja kui lapsi on keskmiselt rühmas 24 ( vähesed puuduvad, kuna haiged lapsed roogitakse nurga taga puhtaks ja - lasteaeda - kodus oli terve, kuidas nüüd siin). On lapsi, kes lasevadki lasteaiast leebet. Nad lihtsalt on sellist tüüpi, õhtul aga koju minna ei taha. Leidlikud-nutikad on nad. Tean , mida kirjutan, tegin seda tööd 26 aastat, aga ei enam. Miks - lapsed on armsad, aga vanemad on kasvatamatud ja vabapidamisel olnud oma kodudes. Jõudu ja tugevat närvi - lasteaiatöötajad!
Loodetavasti oli siiski nägijaid, 9. jaanuar 2015 17:43
kuidas väike laps sai nii kiiresti Tondile, omapäi kindlasti mitte. Keegi pidi ta kauba eest maksma, mis kärus oli. Küllap see keegi astus kõrvale, kui lapse leidja tema juurde astus . Lapsel läks see seiklus õnneks.
9. jaanuar 2015 15:21
Kasvatajad ei valva lapsi kanikese lasteaias õpetajad ei valva ja joovad kohvid ja räägivad juttu.Issan jumala millised õpetajad ja dirktor ei Märka ültse mis nad Teevad.
Ei imesta 9. jaanuar 2015 11:51
et lasteaia õpetaja võib sealses saginas miskit märkamata jääda, aga imestan, et tänaval ega poes keegi ei pööra tähelepanu, kui üks vaike 4-aastane inimene üksi poes kaupa (mänguasju!?) kärusse laob, siis selle käruga rõõmsalt poest välja purjetab ja mööda tänavaid edasi rallib. Kuidas see on võimalik?
KAS SIIS 9. jaanuar 2015 11:30
t6esti meie lasteaedades on selline korralagedus,et lapsed on väljas ilma järelvalveta ja isegi väravat ei saa kinni pandud(palgad on ju väikesed!)
Järvamaal Sookure linnas 9. jaanuar 2015 10:42
on muidugi keerulisem uidata. kas kõik tänavad olid inim- ja autotühjad, kui mehike ringi rändas? see küsimus on esimesena peas. Tondil eksles ainult üks mõtlemisvõimeline mees..... Lasteaia (ja mitte ainult) väravate lahtijätmine on vana ja tuttav teema. Võiks võib-olla aru saada, et seda teevad toitu tassivad transad, aga paljud lastevanemad on samasuguse suhtumisega.
Töötasin kunagi 67.das... 9. jaanuar 2015 10:32
...lastepäevakodus söögitädina ja ka meil läks sealt üks poiss rändama. Jooksin talle järgi, et kuhu nüüd? Ta ütles, et läheb emme töö juurde kaubamajja, et emme töötab seal.
see laps 9. jaanuar 2015 07:55
ju käruvaras. lasteaiast põgenemine on jäämäe tipp. kasvab vähe ja...

9. jaanuar 2015 07:28
Olen lasteaiaõpetaja. Minul oli kunagi juhus, kus kolmeaastane laps läks toast, rühma uksest välja õue lasteaia hoovi. Isegi toast paneb mõni laps plehku kui see mõte tal ikka peas on. Tõsi, see laps oli samuti erivajadusega. Samas tuletõrje ohutuse seisukohalt ei lubata rühma uksi lukku ka keerata. Kui mul on toas 20 last, kes kõik ringi sebivad, siis on praktiliselt võimatu märgata, kui keegi otsustab lahkuda. Viimasel ajal satub lasteaeda järjest rohkem erivajadustega lapsi, kes tihti ei saa aru, mis on lubatud ja mis mitte. Õnneks avastasin poisi kadumise üsna ruttu ja saime lapse lasteaia hoovist kätte.....
pux 10. jaanuar 2015 15:16
Need "erivajadustega" lapsed on kahjuks enamast täiesti tavalised lapsed keda pole vanemate poolt mitte kunagi keelatud ega korrale kutsutud. Selliseid, süüdimatuid, kasvatab ühiskond aina juurde.
siil 9. jaanuar 2015 07:20
lapse kadumine avastati ALLES siis, kui ema talle lasteaeda järgi läks tahtsite te öelda. Issand kas kasvatajad seal lasteaias siis ei tea, kes lapsed ja palju neid mingil päeval rühmas on?