Foto: Mati Hiis
Kristiina Tilk 8. jaanuar 2015 15:20
Täna kella 11.45 ajal sai politsei teate, et Tallinnas Kristiine linnaosas asuvast Kannikese tänava lasteaiast on õues mängimise ajal läinud kaduma nelja-aastane poiss.

Kella poole kahe paiku andis politsei teada, et laps on leitud ja temaga on kõik korras.

Poisi leidnud Metro Auto töötaja Margus Must ütleb, et märkas last poest tulles ning vaatas, et laps on sõiduteele ohtlikult lähedal - kaasas Säästumarketi ostukäru, mida poiss läbi raske lume enda ees lükanud oli.

"Jäi mulle silma lumisel teel enda ees rasket poekäru lükates. Jälgisin teda ja vaatasin, et ühtki vanemat läheduses ei ole. Et ta oli praktiliselt autopoe kõrval, mõtlesin, et ehk on ta vanemad sees ja võtsin lapse poodi sooja. Küsisin kolleegidelt, et ega tema vanemaid siin ei ole. Nad ütlesid, et ei ole, aga võib-olla on tegemist selle lapsega, keda politsei taga otsib," ütleb Margus ja lisab, et tema ise ei olnud tol hetkel sellega üldse kursiski, et keegi kuskilt lasteaiast kaduma on läinud.

Marguse sõnul oli poiss väga vaikne ega tahtnud suurt temaga rääkida: "Küsisin, et kas ta teab oma vanemate telefoninumbrit või kus nad on, aga selget vastust ma sealt ei saanud."

Põhja prefektuuri pressiesindaja Helen Uldrich ütles Õhtulehele, et poiss leiti Tammsaare teelt autokaupluse juurest, millest üle tee on Tondi Selver: "Poe töötajad tundsid lapse ära. Nüüdseks on ta emaga kokku viidud, temaga on kõik korras."

Vahemaa Kannikese lasteaia ja Tondi Selveri vahel on ligikaudu 4,5 kilomeetrit, kuid seda, kas laps läbis nii pika vahemaa jalutades või sõitis bussiga, pole hetkel teada.

Küll aga on Uldrichi sõnul teada, et laps lahkus lasteaiast ise ning ei ole alust arvata, et keegi ta endaga kaasa meelitas.

Selle kohta, kuidas poisil õnnestus lasteaia territooriumilt välja saada, ei ole Uldrichi sõnul neil veel ühtset pilti: "Arvan, et ta läks lihtsalt aiast välja. Võib olla, et oli värav lukustamata ja kui lapsed midagi teha tahavad, siis on nad väga leidlikud."

Poissi oli otsimas neli patrulli. Lasteaia poolt otsisid direktor, majandusjuhataja, logopeedid ja õpetajaabid, kes parajasti magavate lastega koos pole.

Samal teemal

Kommentaarid  (102)

Kõige pealt ÕUEVÄRAV! Nad ei ole seal ju kogu päeva, neil on õppetunnid jm see paar tundi... muidugi väiksed rühmad, ...Värav KINNI! 11. jaanuar 2015 17:17
Siis lapsed nagu aedikus. Kas käib kõrgelt, lapse kohta, mingi kangiga pealt või raske rauast riiviga, ikka sünge metall, kinni, ja kasvunnil olgu just silma väraval, et minejad-tulijad selle ka sulgeksid.Sealt see asi alguse ju sai?? Olen ise , sest muidu lastele kohta ei saanud, koos lasteaias ja nägin neid valvamisi.. neil kasvunnidel ju õpe olemas ja kogemused ka, nemad juba teavad, kes, kuidas ja kuhu kulgeb, milline on laste omavaheline suhe...? !Esimesepäevaomad eriti veel... enne tuleb ju tundidekaupa harjutada enda oma sõbrustama...
Marek 10. jaanuar 2015 23:19
Tubli Margus. Kiitus!!! :) Endine kolleeg.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS