Krimi

Lasteaiast kadunud lapse leidnud mees: ta lükkas enda ees rasket poekäru! (102)

LISA KOMMENTAAR

Kõige pealt ÕUEVÄRAV! Nad ei ole seal ju kogu päeva, neil on õppetunnid jm see paar tundi... muidugi väiksed rühmad, ...Värav KINNI! 11. jaanuar 2015 17:17
Siis lapsed nagu aedikus. Kas käib kõrgelt, lapse kohta, mingi kangiga pealt või raske rauast riiviga, ikka sünge metall, kinni, ja kasvunnil olgu just silma väraval, et minejad-tulijad selle ka sulgeksid.Sealt see asi alguse ju sai?? Olen ise , sest muidu lastele kohta ei saanud, koos lasteaias ja nägin neid valvamisi.. neil kasvunnidel ju õpe olemas ja kogemused ka, nemad juba teavad, kes, kuidas ja kuhu kulgeb, milline on laste omavaheline suhe...? !Esimesepäevaomad eriti veel... enne tuleb ju tundidekaupa harjutada enda oma sõbrustama...
Marek 10. jaanuar 2015 23:19
Tubli Margus. Kiitus!!! :) Endine kolleeg.
Panin ka jooksu pidevalt! 10. jaanuar 2015 12:12
Ei mulle ei meeldinud lasteaias käia ja pidevalt nihverdasin sealt minema. Lasteaed oli kodule lähedal ja küla kohas, mõned minutid kõndida. Kui laps tahab minema lipsata oskab ta seda väga hästi. Mina plaanisin ette ära ja teadsin millal, kuidas on õige aeg leebet lasta nii, et keegi ei näeks. Mängisin kodu läheduses kuni vanemad tulid ja siis luiskasin igast asju kokku, et lasti varem ära või kellegiga koos tulin jne. Vahepeal kui ema viis siis ta saatis mind väravani, mis oli tavaliselt hekkiga kaetud ning vaatas et läheksin nii kui ta kadunud oli ma jooksin peitu nurga taha ja ootasin kuni ta tööle läks, siis jooksin minema.Käisin metsas kolamas ja üldse oli huvitav. Ei suutnud leppida lasteaiaga. Teisi lasteaedu seal külas läheduses polnud, et proovida kas mulle paremini meeldiks. Nii ma ei jõudnudki lasteaeda kohe päris palju kordi. Kas kasvatajd olid süüdi,et ma minema lasin või vanemad või hoopis teised lapsed? Meil olid toredad kasvatajad ja lapsed ka kõik sõbrad, aga mulle ei meeldinud lasteaed, sest ma arvasin 4selt et ma olen juba piisavalt suur ja v6in kooli minna ja kuna ma siuke punn olin siis oskasin koguaeg streikida. Võibolla oleks olnud hea kui ma oleks kodu õpet saanud selle asemel ehk oleks ma sõnakuulelikum olnud ja vähem krutskeid teinud ning saanud ise otsustada kas kool oleks olnud ikk õige koht nii noorele lapsele, aga ei olnud ressurrse ja võimalusi. Mis sa ikka väikses küla kohas teed. Kui lapsele miski ei meeldi või ta võtab midagi pähe siis leiab ta viisi, et oma tahtmist kuidagi moodi saada. Vahepeal lapsed tahavad ka lihtsalt proovida ja vaadata, et mis siis juhtub, kui ta nii või naa teeb, see käib kasvamisega kaasas. Mõistlik suhtumine aitaks nii kasvatajate kui lapse ja vanemate suhtes.
Kata 10. jaanuar 2015 10:01
Ometi kord üx positiivne lugu, kus kadunu ka üles leitaxe! 5+
9. jaanuar 2015 11:31
See jama on ule eesti kavadajad kudrutavad ninabidikoos keegi ei vaata mis toimub kurat mille eest me maksame oige artikel kauavoibpalume politesid laseada ja kooli deritoorjumi jalgida ja koolidesse koikidesse durvamehed et loppeks see kooli kiusamine vottke vamgidelt toit las teenivad ise aga lapsed onju tahtsamad miks neid ei kaitsta voi ootavad et terve eesti tuhjaks jookseb eesti ju vagivaldne riik siin need pattid kasvavad neil vardjatel on koik oigused lastel pole midagi mis kuradi riik see on
Tom 10. jaanuar 2015 13:55
oebi girjudama goalliz ziis ehg geegi loep käh su mola
Margus sa oled tore mees 9. jaanuar 2015 09:09
Ristisin vist kogemata Matiks.
hiiuvana 9. jaanuar 2015 06:44
Panebki imestama kasvatajate ükskõiksus. "Ujuma" hakatakse alles siis kui vesi peeni, või midagist juhtunud on. Ei ole see Tallinna lasteaed ainus, kus väravad ristseliti lahti on. Hiiumaal Emmaste lasteaia värav samamoodi ööd kui päevad pärani. Ometi vallas asutus kes peaks selle korda tegemise eest hea seisma. EMKO nimelt. Tean mida kirjutan, käin ja sõidan sealt iga päev mööda tööle ja koju.
Värav 9. jaanuar 2015 19:09
Minu lapse lasteaia juures on hommikuti värav lahti niikaua kuni bussid on ära käinud, mis mingi kell kinni pannakse direktori poolt. Kuid samas on just lapsevanemad need, kes pidevalt jalgvärava lahti jätavad, kui nad ise ära lähevad, kuigi aastast aastasse muutub silt "Palun sulgege värav!" järjest suuremaks.
mina 8. jaanuar 2015 23:07
Kadri kui ei meeldi vali muu töö. Olen ka näinud väga palju mokalaate kasvatajate vahel.Kõik vastutavad oma tegemata töö eest. Vaevalt sa nii ütleks kui su enda laps kaduma läheks !

mati 8. jaanuar 2015 22:30
Täitsamees see Margus, avaldan kiitust!
juba 8. jaanuar 2015 21:22
40 a. lasteaiaõpetaja olnud- seniilne ja pime ning kurt ma veel ei ole...aga kui 20 last on õues üksi (sest nii on personali koosseis ja töögraafik) valvata, aidata, keelata jms. siis on keeruline küll. Meil õnneks väike üherühmaline lasteaed, pole kellegagi seda paljukirutud blää- blääd peadpidi koos ajadagi- ja ei tunne puudust ka- kuid juhtub ikka et kui oled parajasti ühes õue otsas 2 aastasele kinnast tagasi kätte aitamas siis teiselpool õuesopis kaks 6 aastast juba karvupidi koos ja kisa üle küla. Õnneks meil aed tugev ja kindel , ptüi-ptüi-ptüi- ära jooksnud pole keegi. Ja muidugi- laste ülelugemine käib iga 10-15 minuti järel, ikka 2, 4, 6, 8 jne. kas kõik on alles. Siin hurjutajatele soovitan- tulge ja proovige meie tööd- kasvõi paar tundi päevas, siis räägime edasi kas õpetaja oli 100% süüdi või ehk saaks teda hoopis mõista!?
Lapsed on ka nöuka perioodil 8. jaanuar 2015 20:44
Lapsed on ka nöuka perioodil lasteaiast minema jalutanud. Meil oli noorem junts selline, et kui igav hakkas lastekas siis vudis koju. Pealelöunal vanem poiss koolist kodus ja palju huvitavam kui lastekas.önneks olid väga möistlikud lasteaia kasvatajad.....
Sestap kasulik on esimese asjana helistada vanematele v kodustele....vbla on koju potsatanud. Ei tasu lapsi alahinnata eriti kui nad jalgsimeetodil lasteaias käivad.....teavad suurepäraslt kuidas on tee koju
Marta 8. jaanuar 2015 20:29
Kas siis mitte keegi tõesti ei lugenud, et Kannikese lasteaia lapsed on häiretega ja vajavad erikohtlemist? See peaks ju selgitama kõik.
Ema 13. jaanuar 2015 01:08
Ei tasu selliseid solvavaid asju kirjutada kui täpselt ei tea. Minu laps käib kannikeses ja ei ole tal midagi viga. Jah, logopeed on lasteaias tõesti, sest paljud lapsed vajavad kõne korrigeerimist. Näiteks ja muuhulgas kahekeelses peres kasvavad lapsed, kel tuleb korraga kõnelema õppida kahes keeles. Logopeede on ka paljudes teistes lasteaedades ja kõnekorrigeerimist tehakse ka täiskasvanutega, teles ja raadios näiteks. Kas neil kõigil on tegu "häiretega"?
8. jaanuar 2015 19:44
Poevarastele hea idee siit , saatke mõni 4-5 aastane poodi näppama , toob kauba probleemideta välja!
8. jaanuar 2015 19:34
Minule jäi arusaamatuks, kuidas said lapsel seal poekärus olla asjad...mängukaru jne - kas siis poes keegi ei näe kui nii väike laps laob asjad kärru ja jalutab siis välja? Kummaline...
arusaamatu 8. jaanuar 2015 21:01
Artiklis küll ei ole õeldud,etkäru oli kaupa täis,lapse jaoks on ka tühi kaubakäru raske,seda veel tänaval lükates.Vaata vähem'üksinda kodus""filmi.aga hea,et oli selline tähelepanelik mees ja laps leiti.
vot 8. jaanuar 2015 19:25
Minuarust enamus süüdistab kasvatajaid.
Loomulikult ehmatus, aga kasvatajal ka juhtub.
Ikkagi arvan, et tegu polnu tavalise lapsega.
Marta 8. jaanuar 2015 20:29
Kas siis mitte keegi tõesti ei lugenud, et Kannikese lasteaia lapsed on häiretega ja vajavad erikohtlemist? See peaks ju selgitama kõik.
helbeke 8. jaanuar 2015 19:07
vaesed kasvatajad. tänapäeva lapsed on hüperaktiivsed ja igasuguste eripäradega. neile peab individuaalselt lähenema ja omaalgatust peab hindama, ei tohi neid enam ühte sammu astuma panna.
nii ongi väga raske tööd teha, sest kõik on nii eripärased.
isegi kui sa kasvatajana tead, et rühmas paar-kolm last on väga pingsat valvet vajavad, siis tead neid rohkem valvata ja tegeleda. aga kes valvab siis ülejäänuid, rahulikumaid lapsi? või kuidas üldse on võimalik valvata 20 last korraga.... üks kipub ronima kõrgele, teine kakleb, kolmas kipub ära minema, neljas nutab vanemaid, viies kukub. ei ole see midagi nii, et kasvatajad muudkui jutustavad omavahel.
piisab sellest, kui vaja minna mõnega pissile tuppa või vajab mõni lohutust, siis jääbki teisele töötajale valvata juba 40 last. kuidas üldse seda tööd võimalik teha on? ma olen kasvatajalt ka küsinud, et kuidas nad suudavad valvata oma rühma lapsi, kui õues on korraga üldse u 60 last.
suutvat, harjub, mina küll ei suudaks.
kui ma olen hommikul lapse riidesse pannud ja isa ei tea, mis riided lapsel seljas on, siis ta ütleb, et tema küll õues aru ei saa, milline meie laps on. see on lihtsalt üks sagiv ja rahmeldav kirju lastehulk.
mmeti 10. jaanuar 2015 17:17
Tähelepanuhäire ja hüperaktiivsus on tänapäeval nii sage. Ja väga raske on nende vanematel, veel raskem vanemaasendajatel, need on kasvatajad-õpetajad või ka naabrid. Siit moraal- ärge andke lastele erksavärvilisi maiustusi ja jooke, need tekitavad käitumishäiret, mõnedel maiustustel on hoiatus pisikirjana ka peal.

Märt 8. jaanuar 2015 18:49
Mõned vist arvavad, et lasteaiapersonal on üliinimesed? Ausõna ei ole, täitsa tavalised, nagu iga teine meist ja juhtub ka nendel apsakaid, nagu arstidel ja ehitajatel ja.......Kindlasti on kasvatajatel lapse kadumisel kõige hullem mure ilma näägutamisetagi, nemad on vastutavad, aga mis teha, lapsed on lapsed, mõned on vaiksekesed, teised jälle vägagi temperamentsed, eks tulge ja kanseldage neid, veendute ise, et tervet trobikonda rüblikuid valvata ei ole4 mee lakkumine! Edu lasteaia töötajatele!
kadri 8. jaanuar 2015 18:36
Mitu last siis ikkagi oli 1 kasvataja vaadata? Kord 20, siis jälle 12. Igal juhul selle asemel,et kiruda kui raske on,peaks esimesena kontrollima,kas värav lukus. See teeb ju töö kergemaks. Või eksin?
Kertu 8. jaanuar 2015 22:03
Lasteaedades ei käi väravad lukus
Airi 8. jaanuar 2015 23:37
käivad küll lukus,vähemalt seal lasteaias kus minu laps käis oli küll alati värav lukus
8. jaanuar 2015 18:11
8. jaanuar 2015 17:51
Pärnus Jannseni tänava lasteaiast läks kahe aastane laps..jalutama...ups ja klöps.Lapse olid ka möödakäiad leidnud..kuna seisis autoteele väga lãhedal ja ūksi
see ikka tore 8. jaanuar 2015 18:15
ei ole tore 8. jaanuar 2015 19:29
Pole mõtet iga kirjaviga targutada. Olen ise ka õigekirja friik, aga oskan siiski eristada sõnumi tähtsuse suhet kirjaveale ja veel tähtsam, teksti tippimisoskust grammatikatundmisele. Ja muide, Eesti keel (jah, õige on suur algustäht nüüd) on niipalju muutunud ja palju variante on lubatud, et soovin jõudu püsimisel reel. Ja pealegi, me ei kirjuta siin etteütlust ega kirjandit, ametlikku töökirja. Vabaaja veetmise aeg...Head teemasse süvenemist ehk siis lasteaia teemasse!
mmeti 10. jaanuar 2015 17:24
Täiesti õige, ka inimesel, kes ei suuda grammatikas püsida, on õigus oma arvamus välja öelda ja inimene ütles head ning tunneb muret.Nende nimi oli düslektik... või midagi taolist. Aga ega nad lollid ei ole, vaat, et targemad kui meie siin oma grammatikaga, vot nii...........
maali 8. jaanuar 2015 17:47
vahet pole kes on süüdi.ma ei saa aru..4aastane käib 4 kilomeetrit maha ennem kui keegi võtab vaevaks ja uurib kus vanemad on?mis me riigis toimub.kas tõesti ei märgata enam väikseid lapsi kes üksi liiguvad.või ongi see saanud meie ühiskonna normaalseks osaks.kurb.
Naised võiks küsida lapselt 8. jaanuar 2015 18:42
kui mees läheb küsima võidakse kohe pedofiiliks pidada.
Imelik 8. jaanuar 2015 17:45
poest muuakse nii vaiksele lapsele ja keegi ei vaata, kus vanemad on. Raha oli ka piisavalt jne. Imelik lugu!
ta ei maksnud- 8. jaanuar 2015 22:13
tuli sujuvalt kassast läbi, kassapidaja ei näegi kõrge kassa tagant 4 aastast-.
oleks väga rassistlik olnud, kui 8. jaanuar 2015 17:43
poekärus istunuks valgenahaline laps
Kas 8. jaanuar 2015 17:41
keegi on arvajatest töötanud mõned päevad lasteaias.Kas keegi kujutab ette ,kui masendav see on kui lapsel on mingi puue.Kujutate te ette ,et teil on valvata 15-20 last vanuses 1,6-3 .Kasvatajaid süüdistada on kerge aga proovige järgi.

CV 8. jaanuar 2015 17:37
Mina leidsin ükskord ühe suvalise 5-kordse maja kõrvalt lumehangest sipupükstes poisi, kel ainult üks papu jalas oli. Võtsin kaenlasse, et pakun lähimas trepikojas kõik korterid läbi. Vanaema jooksiski paanikas juba trepist alla. Näe, juhtub ka ühe lapse järele vaadates.
ära aja jama !!! 8. jaanuar 2015 18:34
lumehangest ja sipupükstes . . . see vanaema oli siis maani täis vä . . . ??? kas laps oli aknast hange kukkunud???
imelik 8. jaanuar 2015 17:32
Kuidas saab nelja-aastane poest täie käruga välja ja keegi ei pea kinni?
EINOH 8. jaanuar 2015 18:22
VÄGA HEA MEELELAHUTUS - NAERSIN MIS JUBE . . . :)
ma naersin juba seepärast, 12. jaanuar 2015 23:03
et sa nii vana asja pole näinud,lausa imestan.
kai 8. jaanuar 2015 18:49
vot 8. jaanuar 2015 17:10
Kasvatamata laps või mõni muu probleem. Miks need teised 20+ siis plehku ei pannud? Või kui sageli üritavad targutajad teie lapsed lasteaiast põgeneda? Kas teie laps kõnniks üksi 4km mööda linna?
Ma tõesti ei tea et mõni 4-aastane oleks minu lähistel kusagilt lasteaiast plehku pannud. Kahesed küll.
8. jaanuar 2015 17:25
Seal ei ole ühes rühmas ju 20+ last vaid max 12...
miks? 8. jaanuar 2015 17:31
Miks hakatakse kohe vanemaid süüdistama,et kasvatamata laps jne,küsimus kerkib üles hoopis kus olid kasvatajad kui laps minema jalutas,kas pole mitte kasvataja ülesanne laste järgi vaadata, ükskõik kui palju neid tal parasjagu rühmas ka poleks??
8. jaanuar 2015 17:26
Ja see on ERIVAJADUSTEGA LASTE lasteaed lisaks muule. Lapsel olid vaimsed erivajadused.
?,,, 8. jaanuar 2015 17:34
Seda enam tuleb neil lastel silma peal hoida kui nad veel ka erivajadustega on!
kirjas on ERIVAJADUSTEGA lapsed 8. jaanuar 2015 20:07
Maria 8. jaanuar 2015 17:07
See lasteaed on kõneravilasteaed - esiteks seal on lapsed, kelle sõnaline väljendusoskus ongi tihtipeale väljendatud, see selgitab, miks lapsega head kontakti ei saanud ja teiseks - seal on ühe õpetaja kohta 12 last , väiksemad rühmad kui tavalasteaias. Seega oleks pidanud õpetaja ikkagi rohkem rühma lapsi jälgima, eriti veel kui on teada, et mõned lapsed rühmas on eriti püsimatud...
....? 8. jaanuar 2015 17:06
Olen jupp aega elanud UK ja kuidagi arusaamatu on! Kuidas saab nii olla?Kui ma hommikul annan isiklikult õpetajale lapse ja õpetaja annab mulle isiklikult üle lapse, parast koolipäeva!On nagu koht mõtlemiseks!kas Õpetajal on palju lapsi voi ei hooli ta oma tööst?
Mis moodi saab olla Aiaväravast lahti?see ju lukustatavad punkt,kohe, kui kukub kell?tean, et veel 7 a tagasi oli 1Harjumaa lasteaias väravad Koikse aeg valla! Sisse valja kaisid koik , kel tuju tuli!Lasteaia territooriumil oli alevi raamatukogu!ka sealt on minu tuttava laps kadunud, kui tina tuhka! Kasvatajad teadnud midagi!
A 9. jaanuar 2015 02:36
Eesti lasteaedades paraku enamasti väravad lukus ei ole ja valdavalt on just vanemad ise need, kelle jaoks on ületamatu raskus, värav korralikult sulgeda.
mmeti 10. jaanuar 2015 18:22
Aga kas laps üles ka leiti ja millega asi lõppes, äkki laps keedetigi seebiks või müüdi väljamaale, mhm, häh.................
8. jaanuar 2015 17:02
Laps ei tahtnud kuidagi lasteaeda minna ega jääda . Talv, võtsime riidest lahti ja hakkas juba rühma minema , kallid kallid antud ja musimops ka ja tööle minek. Astun mina tänaval, bussini jäid mõned meetrid,kui keegi hüüab ja küsib,ehk teie laps. Sain shoki - minu poiss jookseb paljajalu,lühikeste pükstega mööda lund mulle järele - 50 meetrit raudselt seljataha jäänud. Läksimegi siis suure nutuga tagasi, probleem oli, et alati haaras kramplikult kätega ümber jalgade ja nuttes pidin teda jätma,endalgi pisarad - masendav meenutada. Kasvatajal,toredal, muideks kah paras ehmatus. Õhtul ei tahtnud lasteaiast koju, sest oli viimaseks ja üksi jäänud ja kõik mänguasjad olid tema käsutuses. Töökoht oli ministeeriumis, kus töö lõpp 18.00 ja kojusõit kah 45 min. Ministeeriumis hoiti mind ja tööaeg tehti erandina kella 17.00, Ikkagi lahkusin töölt lapse pärast kodu ligiduses uue töökoha leides . Kui laps oli juba 6 alati palus rääkida oma vimkadest lapsena :) Nii ilus aeg lapsele pühendatuna meenutades......
... jätk emmedele ja issidele 8. jaanuar 2015 17:00
... ei süüdista kedagi. Ütlen nii nagu asi on.

emmed ja issid 8. jaanuar 2015 16:54
Ikka õpetajad vastutavad. Aga lastekarja haldamine on neile ka siis raske kui nad omavahel ei lobise. Proovige sellist mängu, võtke kodus 20 väikest eset ja laotage need enda ette. Jätke meelde mis need 20 asja on. Pange korra silmad kinni ja laske kaasmängijal üks asi ära võta 20-st ja muuta asjade asukohta ehk järjestust. Teie peate ära arvama, mis ära võeti! Kõlab lihtsalt, aga proovige järele. Vot selline mäng käib õpetajatel lastega ja õues
on lapsi kolm korda rohkem kes jooksevad läbisegi mööda õue. Räägivad nad omavahel või mitte, lüngad tekivad ikka, kus alati on keegi kuskil kolmeks minutiks järelvalveta. Kolme minutiga jõuab laps oi, oi kui palju korda saata.
Vanaema ! 8. jaanuar 2015 16:39
Lasteaedades on jah kirjas ja rohkem ei tohi lapsi olla kui 20-26 ja vastavalt sellele on ka nii ja nii palju töötajaid ette nähtud ,aga mitte kunagi ei ole ju kõik lapsed kohal ,nii et see jutt ,nagu üks ei jaksa vaadata nii ja nii paljude laste järele ei ole balansis ,seda teab ju ig
aüks kel on ka kunagi lapsed käinud lasteaias !
mmeti 10. jaanuar 2015 18:35
Tead, vanaema, mul on viis, varsti kuus lapselast kokku. Aga seda ma ütlen, et üks laps on laps, aga kaks on juba mitu..ja rohkem veel..............õudukas,
Mul olid esimesed kaksikud ja sellest piisas kogu eluks, et teadvustada endale, et üle ühe on juba MITU.................20-30 korraga vaadata, vabandage väga, enesetapp.
Samapalju on praegu hooldajatel täiskasvanuid ja surijaid kantseldada-mähkida-toita-pesta-riietada ja keegi ei halasta. Väga raske.
syyt 8. jaanuar 2015 16:33
Margus, oled tubli mees!
Vanaema ! 8. jaanuar 2015 16:33
Tean ,et kasvataja olla pole kerge ja seda peaksid kõik kasvatajad endale selle selgeks tegema ,kui talle ei meeldi see töö ,siis on palju teisi erialasid kus töötada ,ainult seda et raha teenida see töö kindlasti ei ole !Ma ei tunne sellele kasvatajale sugugi kaasa ,vaid tahan seda ,et ta oleks kohusetundlikum ja kui ta seda ei suuda ,siis tema koht pole lasteaias ja selliseid on oi kui palju ,mõnes lasteaias käib selline laste taga rääkimine teistele vanematele ,mis mitte sugugi ei sobi kokku selle elukutsega .....arvan ,et lasteaedadel on vaja viia läbi kursusi ja kutsuda vestlema psühholooge ,kes selgitaks ja räägiks nendest probleemidest töötajatega ja kasvatajate ja õpetajatega ,olen kuulnud inetuid tagarääkimisi ,mis sobib ainult harimatutele ,aga kasvataja ometi seda ei ole .....ei ole vaja arvustada teiste lapsi ,seda vaja teha ainult vanematele !
Maarja 8. jaanuar 2015 17:03
Haridus ei tee veel harituks!
mmeti 10. jaanuar 2015 18:37
Eks mine ise sinna tööle ja kommenteerime siis.................
8. jaanuar 2015 16:31
Põhja prefektuuri pressiesindaja Helen Uldrich ütles Õhtulehele, et poiss leiti Tammsaare teelt autokaupluse juurest, millest üle tee on Tondi Selver: "Poe töötajad tundsid lapse ära. Nüüdseks on ta emaga kokku viidud, temaga on kõik korras."
Et poe töötajad tundsid lapse ära aga ometi leidis lapse poest väljunud meesterahvas, kes viis lapse endaga autosalongi? Et siis poe töötajad tundsid lapse ära aga lasid tal vabalt edasi kärutada?? Ja siis tuli keegi võõras mees ja nägi, et laps teele liiga lähedal jne.. Kus on loogika? Ei saa enam muhvigi aru.
loe 8. jaanuar 2015 16:45
loe korralikult, mees viis lapse poodi, et ehk on vanemad seal, poetöötajad tundsid siis poisi ära. Seesama mees nägi tänaval last. Enne ikka loe ja siis ei ole ka vaja kommenteerida, käsku ei ole.
siil 8. jaanuar 2015 16:27
Kuule, kas polnud mitte nii, et iga 10 lapse kohta on 1 täiskasvanu (sellel puhul siis kasvataja)? 10nel lapsel ei ole raske silma peal hoida, kui sa kuulujutte ega eilse õhtu "sajandi armastusest" teistega ei räägi. Kasvatajad ei tee oma tööd.
"kasvataja" 8. jaanuar 2015 19:24
Tavarühma koosseisus on 3 töötajat, 2 õpetajat ja õpetaja abi. Kuid korraga on tööl 1 õpetaja ja õpetaja abi, kes õues ei ole. Küll peab see üks inimene õues ja ka rühmaruumis silmas pidama 24 last (juhul kui kõik on kohal, keskmiselt on 19-21 kohal). Hea, kui hoolekogu on vastu võtnud otsuse, et 20 last rühmas, aga ega seegi olukorda päästa. Erivajadustega laste rühmas on 12 last ühel õpetajal. ja kui keegi arvab, et see on lihtsam, sest lapsi vähem, siis eksib, sest ega asjata neid lapsi seal väehm oli. 1 erivajadustega laps on umbes kolme eest, sõltub tema eripärast. Ja pahatihti ongi kõvepuuedega lapsel ka muud "häired".
Tean.. 9. jaanuar 2015 13:16
..et kõikides Pärnu linna lasteaedades ja vähemasti osades Tallinna omades viidi eelmisel aastal läbi suur töökorralduse muudatus, kus tööl käivad mõlemad õpetajad korraga. Seda just eesmärgil, et lapsed omandavad tarkusi kahe kõrgharitud inimese käe all ja õues on lastega korraga kaks töötajat. See kehtib päevasel ajal, õhtusel ajal õue minna tohib alles siis, kui rühma on alles jäänud 12 last! Lihtsad, kuid tähtsad reeglid ja töö toimib minimaalse riskiga :)
Kas 8. jaanuar 2015 16:14
8. jaanuar 2015 17:13
Miks miinus? Pealkirjast lähtub nii...
Hooletus? 8. jaanuar 2015 16:13
Kuidas on see võimalik, et laps sai väravast välja ja tänavale? Kuidas kasvatajad seda ei näinud?

Mati te olete 8. jaanuar 2015 16:13
vblla 8. jaanuar 2015 16:10
see jalgalasknu ei saanud eesti keelest lihtsalt eriti aru(ta leidnud inimese küsimustele ei vastanud)?
aga kasvatajate süüdistajatele-keskmises tallinna lasteaias on ühe kasvataja peale mituteistkümmend last.mõelge ise,kui reaalne see on,et kasvataja neid kõiki igal hetkel silmas suudab pidada.
mul on endal tuttav kasvataja ja ka nende lasteaias(mustamäel) on ka vahel mõni laps leebet tõmmanud-värav peab küll kinni olema,aga ikka juhtub,et see lahti ununeb.
samuti murdis üks tema rühma laps käeluu.seda kõike on võimatu ennetada.lihtsalt äpardusi juhtub.
E. 8. jaanuar 2015 16:28
Olen ka mõelnud teinekord, kui külas on sõbrapere ja lapsi 900 m2 õuepeal jooksmas 6 tk, et kuidas need lasteaiaõpetajad jõuavad kõiki jälgida. Neid kuutegi ei jõua iga sekund valvata. Ja tean, et mitmetes lasteaedades käib rühmaga väljas vaid üks (!) õpetaja, kuna abi koristab sel ajal ruume. Viga on süsteemis.
Kass 8. jaanuar 2015 20:06
Üldse ei imesta, et see laps ei vastanud Martini küsimustele, sest see lasteaed on kõneravi lasteaed. Minu enda laps on käinud selles lasteaias, kuna tal oli ka probleeme rääkimisega. Hetkel on täitsa tubli koolilaps tavakoolis.
Info lasteaia kodulehelt:
Lasteaasutuses on 6 tasandusrühma kõnehälvetega ja spetsiifiliste arenguhäiretega lastele. Laste erivajadusi arvestades töötavad asutuses lisaks õpetajatele logopeedid, tervishoiutöötaja ja arst.
Ise kaldun arvama, et laps võis sellepärast lasteaiast iseseisvalt lahkuda, et keegi rühmakaaslatest võis teda kuisata tumedama nahavärvi pärast ja väikesel poisil sai sellest kõrini ja tahtis minna koju.
Vottes arvesse 8. jaanuar 2015 16:04
kasvataja yleelamist teeme nii et ei hakka kedagi syydistama. Ja neid lasteaiast minema jooksjaid on ikka yksjagu. Voiks isegi kokkutuleku teha.
mmeti 10. jaanuar 2015 18:48
Eks otsige üles oma VANAEMA ja las tema tegeleb, ilma koosolekuta, Teie erivajadusega lapsega. Lapsi ju ketti ei panda ja laps võib minema lipsata ka S I N U enda käealt, vot nii....,
vanaema 8. jaanuar 2015 16:01
Kas mitte seda lasteaeda näidati kunagi suvel mingisugusele printsessile väljamaalt? Mäletate, oli isegi kõnnitee puhtaks pestud? Kahjuks, nüüd on võimatu leida seda artiklit ÕL arhiivist.
8. jaanuar 2015 16:00
emana on see valus teema lasteaed on ju see koht kuhu viin lapse,et oleks vaadatud ,hoitud.Aga paraku ongi nii,et kasvatajad peavad mokalaata ja lapsed vaadaku ise kuidas hakkama saavad.
Mis siin ikka 8. jaanuar 2015 16:00
Lõpp hea, kõik hea. Eluaeg on kasvatajad oma jutte ajanud kui lapsed õues mängivad. Oli vanasti ja on praegugi. Minul tuli suurema õe järel kunagi kahe aastane koju järgi. Muidugi lasteaeda on 200 m, aga ikkagi. Viisin siis tagasi, et kas keegi puudu ei ole. Just hakkasid tuppa minema. Kasvataja sai ikka šoki küll.
Hmmmm 8. jaanuar 2015 15:54
Kas tegelt ei peaks lasteaias olevad kasvatajad vaatama lapse yle??? Et laps ei eksiks kuhugile ära vms?
nii ongi 8. jaanuar 2015 16:50
aga paraku jalutavad ka kodused lapsed särgiväel kodunt minema, ema ei märka, kõik käib nii kiiresti.
Ega me ei tea, miks kasvataja ei märganud kohe lapse kadumist ja teised lapsed ka ei näinud midagi. Lihtne on süüdistada , samas vanemad muidugi viivad hommikul lapse lasteaeda ja teavad, et on hoitud ja kaitstud.Aga seda vana joru lõputult ajada, et kasvatajad lapsi ei valva, ajavad juttu ja joovad kohvi, mina küll kinnitada ei julge, ei olnud seal juures.
N55 8. jaanuar 2015 17:28
Just olen isegi nii kodus kui lasteaiast ca 50 aastat tagasi varvast lasknud - no oli selline rännukihk sees.
Kadri 8. jaanuar 2015 18:21
Sama siin .Laps leiab alati välja pääsu tee.
TUTTAV KOLELUGU 8. jaanuar 2015 15:53
Kui mina 33 aastat tagasi lasteaiast kaduma läksin,leiti mind üheksa km eemal.Ma sõitsin bussidega. Ja olin kadunud pimedast pimedani...KÕHU TÜHJAKS MINNES KÄISIN POES ,AGA KRAAM VÕETI KÄEST JA MIND VISATI POEST VÄLJA. OLIN SAMA VANA JA KINNI EI PIDANUD MIND KEEGI.kALLIS LASTEAIAKAASLANE,KES SA OLID MINUGA,KUS SA OLED? Tean,et said kodus peksa! Mina ei saanud. Imekombel,seekord.
mmeti 10. jaanuar 2015 18:54
Ja selline ongi elu...
Ei tea kas keegi kasvatajatele ka peksa andis, siin on terve kari lintšijaid koos...

issand kui õnnelik, et leiti laps 8. jaanuar 2015 15:48
Hmm 8. jaanuar 2015 15:47
Säästuka käru küll raske pole :D
Juku 8. jaanuar 2015 15:54
4-aastasele on see siiski piisavalt raske, mtle enne kui suu lahti teed!
to juku 8. jaanuar 2015 18:00
lihtsalt märkuse korras, et suud pole siin keegi lahti teind. kogu möla käib kirjalikult...
8. jaanuar 2015 17:14
lume sees lükata nelja aastasel ilmselt on..kui mõningad asjad ka sees.
kl 8. jaanuar 2015 15:41
Üks eelkooliealine kuldsuu rääkistelekas ju, et nüüd saadavat ka lasteaias palka. Miskised Jutad maksavad. Ju siis tuli piiks-piiks ja nii ta poodi lippaski. Tegelikult õnnelik õnnetus. Kasvatajat ka ei süüdista, last ka mitte.
Koik on hea 8. jaanuar 2015 15:41
Just nii! 8. jaanuar 2015 16:50
Ka Mati jaoks. sest kui tänapäeval mees tänaval võõrast last kõnetab ning kaasa viib, riskib ta ühe teatava onu silti külge saada, Ja pärast tõenda, et ei olel.
aadu 8. jaanuar 2015 15:33
Ma elan ka Kristiines ühe lasteaia kõrval. Päris karm on vaadata kuidas see laste õueskäimine tegelikult välja näeb. Kasvatajad kogunevad kokku mokalaata pidama ja reageeritakse ainult siis kui mingi kisa hakkab kusagilt poolt kostma. Pole siis ime kui mõni laps peadpidi redeli vahele jääb või lihtsalt aiast välja jalutab.
8. jaanuar 2015 15:58
Ja sina muudkui vaatad ja vaatad... ja isegi kuuled
8. jaanuar 2015 17:31
nu kas inimene ei tohi vaadata enda koduaknast välja või?
ain 8. jaanuar 2015 18:47
hea et nii laks 8. jaanuar 2015 15:33
tahtis naed poodi minna ise
Loomulikult 8. jaanuar 2015 15:30
Kasvatajad õues laste järele vaatamise asemel ajasid omavahelist blaa-blaad ja aiavärav ka lahti.