Repliik

Heimar Lenk | Ära usu sotsi juttu! (43)

Heimar Lenk, riigikogu liige, Keskerakond, 8. jaanuar 2015 19:05
Foto: STANISLAV MOSHKOV
Kui ilus oli Helmen Küti lugu (Keskmine pension 560 euroni! 8. jaanuari Õhtulehes) pensionäride päikselisest tulevikust sotsiaaldemokraatlikus Eestis! Tunnistan, et heldimusega võis seda lugu lugeda ja siis nutma puhkeda! Kuidas saab elukogenud proua vanainimestele sellist hundijuttu ajada? Olen hämmingus, kuidas suurte kogemustega sotsiaaltöötaja hetkeks ennast unustab ja valimiskampaania käigus vanarahvast unele püüab suigutada.

Olen kohustatud lugejale meelde tuletama, et pensionide kasv on meil seadusega ette nähtud ja ei olene üleüldse sellest, kas sotsid tulid valitsusse või mitte.

Samal teemal

Olen ise ja minu fraktsioonikaaslased Toompeal on aastaid korranud vana tõde, et vanainimesed on oma pensioniraha ise maksudena välja teeninud ja riigikassasse tallele pannud. Et pensionidena saavad nad tagasi maksudena sisse makstud omaenda raha, mitte ei nööri noori. Kuid ei mäleta, et riigikogu saalis oleks sotsiaaldemokraatide fraktsioon meid toetanud. Esisots Eiki Nestor on alati selle lähenemise välja naernud.

Kedagi ei tohi kohustada pärast pensioniea saabumist tööd tegema, annab minister vanadele julgust juurde. Hea lastele öelda, et näe, minister ütles, et olen oma otsustustes vaba. Kuid paar lõiku hiljem tuleb autor maa peale tagasi: „Kui miinimumpalk tõuseb 800 euroni ja keskmine pension 560 euroni, siis tähendab see täiskohaga tööl käivale keskmist pensioni saavale pensionärile minimaalselt 1360eurost kuu sissetulekut.“

Esimesel hetkel süstib see pilk tulevikku küll optimismi, kuid samas sunnib meenutama vanainimese valutavaid jalgu või tasakaaluhäireid. Kui paljud ikka suudaksid 75aastaselt täiskohaga tööl käia, nagu sotside helesinine unistus välja pakub. Muidugi vähesed, aga unistada on ilus. Pealegi väga kasulik vanainimese tervisele!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee