Tegime siin parasjagu reisikindlustust ja kuna mul Mari isikukood peas ei ole, siis otsisin seda oma meilidest, sest mulle meenus, et ma kunagi lasteaiajärjekorda panemise ajal saatsin seda meiliga kuskile.

Ps! Olen lausa nii tubli olnud minevikus, et Mari sai kolme lasteaeda ja kolme sõime järjekorda pandud lausa kuue päevaselt.

Aga siis ma hakkasin mõtlema, et ma ei mäletagi, kus järjekordades Mari on. Avastasin, et ta on ühes Nõmme sõime Hellik järjekorras ja Muumipere ja...kuskil veel, mida ma praegu ei mäleta. Aaa...Lastesõim planeedi mudila. Ühesõnaga. Hakkasin juurdlema, et kust ma üldse tean, mitmes Mari nendes järjekordades on? Haridusameti leheküljel on näha, mitu last kuskil järjekorras on, aga ma ju ei tea, mitmes nendest Mari on. Või peaks lihtsalt üle helistama?

Ja kuidas ma teada sain, mis lasteaiajärjekorda ma ta panin? Ma mäletan, et üks oli Nurmenuku lasteaed, aga ma teisi ei mäleta. Suht kindlalt olid need teised kaks ka õismäel. Kas ma neid nõmme omade vastu muuta saan? Ja kui muudan, siis kas me lähme järjekorra lõppu?

Või kas saab teiste emadega, kes näiteks just Nõmmelt Õikale kolinud on, vahetada? On sellised vahetused üldse tehtavad? Kas lasteaiad ise ka reklaamivad selliseid vahetusi, või tulebki mööda internetti selliseid vahetusi salaja teha?

Ühtlasi jäin ma erinevate lasteaedade lehekülgedel nende menüüsid vaatama ja ausalt, nende kördid (nagu menüüs konkreetselt seisab) mulle küll kõige ahvatlevamad ega tervislikumad ei tundu...

Krt, ma mäletan neid aegu, mil ma ei pidanud muretsema asjade üle, nagu lasteaiad ja hommikupudrud ja kakased mähkmed ja totaalses kaoses kodu, kus jalanõud on vetsupotis. Samas ei olnud mul väikest mulletpead ka, niiet ei ole head halvata!

Kallid vanemad, kui vanalt teie oma lapsed lasteaeda panite ja kuidas kõikidele oma küsimustele vastused leidsite?

Jaga artiklit

13 kommentaari

M
Mari  /   13:23, 20. jaan 2015
Küll on hea,et elan maakohas. :D
Kui laps oli 3-aastane,läksime lasteaeda,sai kohe sisse.Lasteaia eest pean tunduvalt vähem tasuma kui linna lasteaedade eest.Lapse rühmas ei ole ka meeletult palju lapsi,parasjagu ning mu laps on väga rahul.
Alguses kartsin küll,et ei tea kuidas ta teistega lepib,ma ei pidanud teda lasteaiaga harjutama ka mitte,tal polnud mind vajagi aga igaks juhuks olin ikkagi alguses lasteaias paar päeva.Ma ei usu,et mu laps liiga hilja või liiga vara lasteaeda...täpselt õigel ajal läks. :)
L
Lasteaia õpetaja  /   01:07, 19. jaan 2015
Kui rahas pole asi, siis kolme aastani võiks laps kodus kasvada. Kollektiivis haigestutakse tihti ja iga lapseni ei jõua ka kõige tragim õpetaja. Pealegi vajab lapse närvisüsteem rahu ja stabiilsust. Ka uni on kodus sügavam ja segajaid on vähem. Hea kodu on kõige parem kasvukoht.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis