Malluka beebiblogi

Malluka beebiblogi: lasteaeda panek tekitab küsimusi

Mariann Kaasik, 15. jaanuar 2015, 11:31

13 KOMMENTAARI

m
Mari/ 20. jaanuar 2015, 13:23
Küll on hea,et elan maakohas. :D
Kui laps oli 3-aastane,läksime lasteaeda,sai kohe sisse.Lasteaia eest pean tunduvalt vähem tasuma kui linna lasteaedade eest.Lapse rühmas ei ole ka meeletult palju lapsi,parasjagu ning mu laps on väga rahul.
Alguses kartsin küll,et ei tea kuidas ta teistega lepib,ma ei pidanud teda lasteaiaga harjutama ka mitte,tal polnud mind vajagi aga igaks juhuks olin ikkagi alguses lasteaias paar päeva.Ma ei usu,et mu laps liiga hilja või liiga vara lasteaeda...täpselt õigel ajal läks. :)
l
Lasteaia õpetaja/ 19. jaanuar 2015, 01:07
Kui rahas pole asi, siis kolme aastani võiks laps kodus kasvada. Kollektiivis haigestutakse tihti ja iga lapseni ei jõua ka kõige tragim õpetaja. Pealegi vajab lapse närvisüsteem rahu ja stabiilsust. Ka uni on kodus sügavam ja segajaid on vähem. Hea kodu on kõige parem kasvukoht.
7
7-lapse ema/ 17. jaanuar 2015, 12:02
Meie panime ka lapsed lasteaeda kirja kui sündisid ja kõik lapsed läksid 1,6 aastaselt lasteaeda ja saime kohe sisse ka.Mida varem laps lasteaeda saab seda varem õpib ta rääkima,mähkmetest välja ja palju muudki.Eralasteaed on vastikult kallis ja mõttetu kuna laps ei arene seal nii nagu vaja.Lasteaedades lapsel kahjuks küll närvid krussi ei läe kui juhuslikult sinna mõni närvihaige kasvataja tööle pole sattunud.Õnneks meie lasteaias töötavad toredad kasvatajad ja meie oleme nendega väga rahul.
m
mari/ 16. jaanuar 2015, 16:48
laps läks lasteaeda 2a, aga kuna koguaeg haigestus siis võtsime ära. nüüd mõtleme, et kolmeselt viiks korra nädalas kuhugi eralasteaeda. arvan, et seal on vähem lapsi, hoolsamad kasvatajad ja ka lapsevanemad. ehk on ka haigestumisi vähem. ilmselgelt oli meie lapsele lasteaed stressirikas. ta küll ei nutnud, aga näha oli, et elas sisemiselt üle. loomulikult oleme õnnega koos, et meil mehega suht vaba graafikuga tööd. kahjuks kõigil pole sellist võimalust, et lapsega kodus istuda.
i
Ivar/ 15. jaanuar 2015, 22:29
jah, ega kui lasteaias ei käi, siis kunagi suhtlema ei hakka kah, mängida ei oska. Täitsa jama värk. Miskipärast mul tuttavate lasped vastupidi - kes kodused, need palju sõbralikumad ja kihvtimad mängijad. Mõnel lasteaialapsel näha aga selgelt, et närvid juba varakult krussis.
k
Kullerkupp/ 15. jaanuar 2015, 18:36
Raha on ikka probleem, kuid kui veidi osata majandada ning mõelda, siis last 1,5a kindlasti ei pea kuhugi võõraste juurde toppima. Enne võiks oma peegelpildi ta ära tunda ja teatud elementaarseid asju osata kui et kuhugi viia. Enamus emasid lihtsalt tahab oma igapäevasest jamast lahti saada ning tööleminek on emale vajalik, mitte lasteaed lapsele. Olgem ikka ausad.
k
Kersti/ 15. jaanuar 2015, 15:46
Laps käib karikakra lasteaias õismäel oleme väga rahul, saime kohe sinna sisse ka ja olime kirjas veel mustamäel ka . laps läks varakult kuna oli vaja tööle minna, meie riigis kahjuks muidu ära ei ela, ja olin üksikema . laps väga rahul oma eluga ja tubli. PS läks sõime oli 1.5 a vana.
Ü
****/ 15. jaanuar 2015, 14:27
Üks laps läks lasteaeda 3-4 aastaselt vist ja käis seal 5 päeva ja jäi haigeks. Rohkem pole teda sinna vedanud, sest lasteaed asus 4 km kaugusel ja mul polnud sel ajal autot ega juhilube. Teine läks lasteaeda 6 aastaselt ja oli seal pool päeva, siis vanem laps võttis ta kaasa ja tulid koos bussipeale.
Tööle läksin siis kui üks läks ülikooli ja teine keskkkooli. Elan muidugi maal ja nn talukohas, siin ööd ja tegemised ei lõppekski kui neid just ise ära ei lpetaks.

k
Kullerkupp/ 15. jaanuar 2015, 13:48
Ei pannud last lasteaeda ja kindlasti enne 3a saamist ma seda ei teeks ka noa ähvardusel. Isegi siis kui peaksin vaesuses elama - iga hetk armsa lapsega on rohkem väärt kui kõik muu. Leia parem mõni tore hoidja ja arenda last läbi ringide/trennide. See karja mentaliteet kus tited võõrasega pikad päevad ei ole lapse jaoks hea.
k
Kata/ 15. jaanuar 2015, 16:18
Sellist juttu saab ajada küll ainult inimene, kelle jaoks raha ei ole probleem. Isegi samu põhimõtteid jagades, ei saa enamik seda endale (ja oma lapsele) lubada.
k
Kati/ 15. jaanuar 2015, 17:59
See on nii rumal jutt... Laps peab teiste omasugustega koos mängima ja olema. Kuidas ta õpib muidu jagama, mängima, enda eest seisma?
k
Katu/ 22. jaanuar 2015, 09:01
ENNE 3a ei ole vaja last lasteaeda panna, sellest on jutt.
s
Sinilill/ 15. jaanuar 2015, 13:07
Mina panin lapse lasteaedade järjekorda, kui oli 2 nädalane,kui laps oli 1,5, saatsin meili kõikidesse laseteaedadesse, et mitmes mu laps on, sain kohe kõiki kolme. Piirkond Lasnamägi ja olen lasteaiaga rahul :)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee