Foto: PantherMedia / Scanpix
Mariann Kaasik 22. jaanuar 2015 11:29
Nagu te teate, siis nii palju kui mul meelde tuleb ja kätte satub, panen ma Marile riidest mähkmeid alla. Kunagi ammu-ammu, kui Mari alles sündis, testisin ma Hipsikuid ja pean tunnistama, et ei jäänud eriti rahule. Mis siis, et laps pissis siis vähe, lekkisid need kuidagi ja no ei olnud nii mõnusad kasutada kui teised riidest mähkmed, mis mul kodus olemas olid.

Vahepeal proovisin ka Nups riidest mähkmeid, mis mulle küll paremini meeldisid, kuid nendest kasvas Mari välja ja nõnda jäid ka need sahtlipõhja vedelema.

Nüüd sain võimalusi uusi Hipsikuid kasutada ja minu arvamus nendest on 100% muutunud. Nad ei leki absoluutselt, neid on mega mugav kasutada. Olenevalt sellest, kas kasutad neid öösel või päeval, saad ise valida, mitu sisu sisse paned ja eriti lahedad puhastamislapid, mis tulevad juba grippkotis, mis tähendab seda, et niiskeid salfakaid ei pea kasutama ka külas olles, sest tasub sul ainult kodus need lapikesed niiskeks teha ja vaakumkotti panna, vajadusel kasutada ja siis kotti tagasi susata.

Eriti lahe on see, et need on one size, ehk siis saab neid kasutada päris beebist kuni väikelapseeani. Vastsündinule on need ehk liiga suured, aga kuna mul pole vastsündinut, siis ma seda öelda ei tea. Mäletan lihtsalt, et Marile olid kõik asjad vastsündinuna suured :D

Ma annaksin neile hindeks lausa 9/10st. 10 punkti annaksin ma Hipsikule siis, kui nad teeksid taskumähkme, kus sisu on nn mähkme tagumise osa küljes kinni ja käib nagu taskusse selle ümbruse küljes. See oleks selle poolest mugavam, et siis sisu ja mähe ei eraldu ja kasutad alati õiget sisu.

Need, kellel kodus rohkem riidest mähkmeid, teavad nagunii, et sisud lähevad sassi ja lõpuks kasutad sa neid täitsa suvalt. Mitte, et see suur asi oleks, aga mulle lihtsalt meeldivad sellised all in one taskumähkmed liiga enam. Mõtlemisainet Hipsikule!

Nups pidas ka hädasid enda sees kinni ja suureks boonuseks oli esiteks see, et sa said ostes valida, kas soovid krõpsuga kinnitusi või trukkidega. Mina eelistasin krõpse - tundus nagu kasutaks täitsa tavalist mähet.

Mähkmeümbrised olid Nupsul värvilisemad ja armsamad, Hipsikul on ainult valged, aga see on küll üsna väike asi, mille üle vinguda. Siiski on Hipsikud mulle parema mulje jätnud ja kui nemad saaksid 9 punkti, siis Nups peaks leppima näiteks kaheksaga.

Loomulikult on see igal vanemal erinev, et milliseid mähkmeid talle kõige mugavam kasutada on ja sellepärast tuleks vähegi roheliselt mõtleval vanemal need ise järele proovida ja oma hinnang anda.