Malluka beebiblogi

Malluka beebiblogi: kas lapse saamine viib sõbrad? (4)

Mariann Kaasik, 20. jaanuar 2015, 11:25
 PantherMedia / Scanpix
Sain täna kirja ühelt lugejalt, kus neiu on hädas sellega, et lapse saamisega kadusid ka sõbrad.

Kiri ise siin:

Samal teemal

Tere.
Olen su blogi mõnda aega jälginud ja sa oled ikka väga äge. Olen mõelnud sulle juba pikalt kirjutada, aga pole julgenud.

Mõtlesin, et küsiks sult nõu. Nimelt olen 3-kuuse pisipoisi ema. Vanust on mul 21 aastat. Mul oli paar väga head sõbrannat enne rasedust ja selle ajal, aga paraku samal ajal kui mina sünnitasin siis pressisin ma vist tahtmatult ka nemad oma elust välja. Ma ise tahaksin väga nendega veel suhelda, aga neil nagu pole enam teemasid, millest minuga rääkida ega ka aega minu jaoks. See on täiesti arusaadav, sest kõik ei olegi noored emmed, kellel päevad läbi vaba aega.

Kõige rohkem häirib mind üks nendest tüdrukutest, kes on ise 3-aastase poisi ema. On lubanud 3 korda meid vaatama tulla, aga siiani ei midagi. Alati leiab vabanduse ja need ei ole eriti adekvaatsed.

Tunnen ennast lihtsalt kuidagi, ma ei teagi, üksi?. Kas see siis ongi nii, et saades lapse kaotad sõbrad?

Lapsest tunnen ma muidugi tohutult rõõmu. Kõige hinnalisem ja tähtsam inimene minu elus. Minu suurim saavutus siiani elus ja samuti on mul ka lapse isaga väga vedanud, aga ometi tahaks ju mõne endaealise naisterahvaga suhelda. Kasvõi jalutamas käia mõned korrad kuus.

Oeh. Tean täpselt, mida kirja autor tunda võib. See on paratamatus, et kui sul on laps (eriti nii väike kui 3 kuune), siis keerleb su elu tema ümber. Ta on nii väike ja sinu oma ja imeline ja tundub imelik, et kõik teised ei tahagi temast ABSOLUUTSELT kõike teada :D Mina tegin oma sõpradele sama ma usun, aga ei teagi, kas olid sõbrad leppivamad, või painasin ma neid selle võrra vähem, et kõigest samal ajal blogisin ja ennast välja elada sain.

Loomulikult on abiks, kui sul on sõpru, kellel on ka lapsed. Kolme aastane laps ja kolme kuune laps on juba nii suure vahega sündinud, et kolmeaastase ema ei mäleta enam üldse, mida need kolmekuused teevad (ma ei mäleta enam praegugi!) ja kolmekuuse lapse emale tundub kolmeaastane laps nii kauge tulevik, et ka see jutt pole talle huvitav.

Minul on vedanud ja mul on Kätlin. Kuna me oleme nii ammused sõbrannad, siis loomulikult räägime me omavahel absoluutselt kõigest, aga alati paneme tähele, et lõpuks tüürib meie jutt ikka sinna, et: "Issand, Mari õppis eile nii tegema!", mille peale Kätlin kohe teab: "Jaja, Jassu hakkas sama vanalt ka seda tegema. Aga kas ta SEDA juba teeb?"

Samas olen ma kaotanud sõpru küll. Mitte nagu, et üldse ei suhtle, aga muidugi käin ma nendega vähem väljas, või kutsun enda juurde tinunni panema nagu varem, sest ma ju pean nagunii järgmine hommik vara ärkama (kui just Kardol vaba päev pole) ja seetõttu ei ole sellised pikad sõbrannadega veinitamised nii tavalised.

Ja isegi kui see aeg ja viitsimine endas leida, lähen ma ikka pigem näiteks Kätu poole, kui kutsun külla "ammukaotatud" sõbranna.

Muuseas, mul on ka üks sõbranna, kellel umbes kolmeaastane laps ja tema ka kogu aeg laseb mind üle. Või no lasi, siis ma andsin alla. Ei maksa ennast peale pressida neile, kes sinu seltskonda ei taha. Piirdu nende "lollidega" kes tahavad

Seega minu pikk jutt kulmineerub sellega, et piisab, kui on kasvõi üks sõbranna. Sa leiad ta oma beebigrupist, kui sa ühega liitunud oled. Või mõnest beebitreeningust või internetist.

Teinekord on ka nii, et kadunud sõbranna naaseb pildile, kui ta ka ise lapse saab, aga sellele ei maksa lootma jääda. Parem on endale uued sõbrad leida, kellega teil on sarnased huvid ja elud!

Kallid lugejakesed, andke siis nõu ja rääkige, kas teie kaotasite lapse saamisega sõpru? Või ehk leidsite uusi sõpru?

4 KOMMENTAARI

b
beebi 30. jaanuar 2015, 22:50
Kadus ka kauaegne sõbranna peale lapse sündi, kuid juurde sain 2 uut, kellel sama vanad lapsed, hea koos lastel mängida!
ä
älis 20. jaanuar 2015, 21:07
kõigepealt tehke selgeks kes on sõber. ka väga hea tuttav ei ole sõber..
Loe kõiki (4)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee