Eesti uudised

40 aastat proteesi kandnud mees: "Miks ma pean iga kord tõestama, et mul jalga ei ole?"

Teele Talve, 8. jaanuar 2015 07:00

79 KOMMENTAARI

p
pees riik/ 9. jaanuar 2015 14:27
Sest elad jewroliidus... MOTT
s
Sellepärast et/ 8. jaanuar 2015 21:25
Rehvierakondlased on my--id
m
mis/ 8. jaanuar 2015 20:29
nurised. siin ilmas pole midagi võimatut. näed isegi 2 meest saavad omavahel lapse, mis siis veel uus jalg otsa kasvatada.
i
8. jaanuar 2015 15:54
Idioodid bürokraadid arvavad, et jalg kasvab vahepeal tagasi, nagu sedagi, et piim ja leib kasvavad poes.
j
Jass/ 8. jaanuar 2015 13:50
Hirmsal ajal oli selline võimalus, "eluaegne" grupp. Minul oli, anti peale mitmeid aastaid mööda komisjone tuiamist. Nüüd ei ole võimalik. Miks, sest ametnikujurakad jääksid ilma tööta. Häid pühi!
N
!!!/ 8. jaanuar 2015 13:42
Nüüd käib vaid kord 3-5 aasa tagantjala uudumist tõendamas. Aga kui tuleb see uus tööjõureform ja invaliide kui lihtsalt tööotsijaid käsitlema hakatakse, tuleb ilmselt iga kuu büroos end näitamas ja jala puudumist tõendamas käia, midu riskiks töövõimetuspensioni kaotusega. Suure töökoormuse taha asi pidama ei jää, meedias avaldatu andmetel tööle pidi võetama ju täiendavalt 500 uut bürokraati.
t
TO: !!!/ 8. jaanuar 2015 16:31
Väga õige tähelepanek,sest iga riigiameti palgal olev töötaja peab end õigustama.Riigiasutused on amtnikest pungil,mõned kohvikeetjad,paljud sots ametnikud ei viitsi tooliltki tõusta,et oma piirkonna eluga tutvuda jne.Nendel suva,peaasi igakuuliselt nende palk laekub.Elavad nagu vana jumala selja taga st.riigirahakoti kulul,ei huvita neid,et oled puudega-jalast ilma,pime või süda haige,et ei või 2kg.tõsta ja aastaid nii,aga TÕESTA.
t
tore on/ 8. jaanuar 2015 18:30
Selle asemel et eed mittemidagitegevad ametnikud vabastada,leiti neile siis tööd,ja isegi juurde palgati
s
8. jaanuar 2015 13:29
Seda,et sul jäse tagasi ei kasva,see,et sa pimedana led sündinud jms. pidi ka nõuka ajal käima tõestamas.Eks see sealt ikka edasi läks.Sest ametnikud jäid ju pukki.Ja kus täidab riik oma kukrut.Kõik sebivad,saavad tõendeid ja maksavad.Arstide kabineti uksetagused on rahvast täis.See on kõigile võrdselt tegevuse andmine.Sest ega seal ülal pukis pole ju ühtegi sihukest,kes midagi tarka ja arukat teeks.Muidu ta või enne ollagi selline päris terav pliiats,aga nii kui riigipiruka juurde saab,nii on kutu.No meenutagem või ex naljameest Aimlat.Varem jooksis mis sorinal,aga kui korraliku pinsi peale sai,on nii vakka kui s... seina prao vahel.
b
bürokraat/ 8. jaanuar 2015 13:39
Nii mugav on kõik veeretada nõuka aja kalela, aga mida teed ca 10 aasta pärast, kui kõik on läinud pinsile?
a
arvaja/ 8. jaanuar 2015 13:21
Austrias on küll nii, et kui ikka õnnetuse tagajärjel oled mõne jäseme kaotanud, antakse eluaegne puue. Ei pea miskit hiljem tõestamas käima.

t
to 12:06/ 8. jaanuar 2015 13:13
Aga miks sinu arvates ei või sellistele inimestele, kellel käsi või jalg ära on, erandit teha? Kõik ju saavad aru,et jäsemed tagasi ei kasva!
e
8. jaanuar 2015 14:41
Ei voi , sest siis need inimesed ei tule endeid 3 aasta parast naitama ja tulevad kumne aasta parast , kui juba tervis paris sant ning tullakse suure kisaga ja suudistatakse koiki peale ise enda . Asjad peavad lihtsalt kontrolli all olema , kasvoi voimaluste piireski .
m
milo/ 8. jaanuar 2015 13:12
minu meelest võiksid riigikogulased või ametnikud kes sele jaburuse välja mõtlesid ka iga kuu oma ajutegevust kontrollida lasta,et äkki on mõistus tagasi tulnud
k
koll/ 8. jaanuar 2015 13:08
invaliidid peavad oma puuet tõestama,et sandikopikaid saada,sest raha ju kõik kreekasse saadetud ja kallid tankid ootavad ka veel ostmist,usa vägede siia paigutamisega on täidetud üks nato eesmärk kontrollida vene piiri,ja meie väike riik oleme märklaud nüüd,karm ikka,ja president avaldab kaastunnet,neile peredele kes vaesuse eest on pidanud välismaale põgemnem,nendele lastele kes ilma ühe vanemata on pidanud siia jääma,neile tuleks ka kaastunnet avaldada ja penskaritele ka
t
Totu/ 8. jaanuar 2015 12:42
Eks see arengumaa värk ole, keegi ei saa millestki aru ja sellepärast peadki kogu aeg midagi tõestama, et midagi ei ole ja võib-olla värvida puust ja punaseks.
n
niisama/ 8. jaanuar 2015 12:20
värvi see jalg punaseks, ehk siis jääb neile meelde, et see ei kasva aastaga tagasi. Edu tõestamisel!
v
8. jaanuar 2015 12:32
Vaat uus seadus tuleb selline , kus inimene ei hakka iga teatud perioodi tagant oma toovoimetust toestama , vaid toestab toovoimekust ja talle maaratakse toovoimekuse % . Siis saate ka asjast aru vast .
s
SELLES RIIGIS/ 8. jaanuar 2015 12:11
On kõik võimalik, isegi surnud ärkavad nelja aastatagant ja käivad valimas.
m
8. jaanuar 2015 12:14
Muidu koik targad , aga valida ja riiki juhtida ei oska .
v
vanja/ 8. jaanuar 2015 12:31
on ju artikkel , kus 18 aastat surnud mees ON TAGASI
l
leopall / 8. jaanuar 2015 12:37
Käis jah korraks paradiisi-elu vaatamas. Igav oli ja tuli siia ilma uuesti vinduma - hoopis lõbusam elu kui taevariigis.
s
8. jaanuar 2015 12:06
Sulev ei saa asjast aru , olgu peale , aga ajakirjanikust mina aru ei saa ja milleks uldse sellist teemat ules votta . Keegi ei hakka Sulevile erandit tegema , koik invaliidid peavad esmalt iga aasta labima arstliku komisjoni , siis iga kahe aasta takka ja loppuks iga kolme aasta takka . Kui inimene parast iga tahtaja moodumise jarel uut avaldust toovoimetuse taotluseks ei esita , siis keegi sulle seda pakkuma ei tule ja pension katkeb . Toovoimetuse ja puude maaramisel on oluliseks naitajaks sinu sotsiaalne toimetulek . On inimesi kellel on toovoimetus maaratud ainult tema sotsiaalse toimetulematuse alusel , olgu et see inimene on fuusiliselt terve ja ka vaimselt peaaegu terve , vaid temal puuduvad lihtsalt voimekus ja labiloomisvoime tooturul ja suhetes uldse . Uldjuhul on puude protsent nendel inimestel suurem , kui naiteks uhe jaseme kaotanutel .
j
Jänks/ 8. jaanuar 2015 11:56
Selle pärast pead tõestama mees, et õigustada ametnikearmee olemasolu. Samasugune ametnike olemasolu õigutamiseks välja mõeldud asjaajamisi on meil hulgim, kõige markantsem näide on Töötukassa. Inimene peab Töötukassas käima lihtsalt allkirja andmas nagu allkirja andmine aitaks tööd leida. Aga üle laua paberi ulatamiseks saab ju sadu ametnike makusmaksja kulul tööle palgata.
a
8. jaanuar 2015 12:13
ara unusta , kui sa tootu abiraha ei tahaks , siis sul sinna tootukassasse asja ei oleks ja loomulikult pead endast teada andma , kas oled toole hakkanud voi ei ole . Keegi ei kasi sul tootuna olla arvel nii kaua , kui riik sulle seda voimaldanud on . Void alati toole asuda , sest siis ei pea sulle enam tootu abiraha maksma ja endal ka ju sissetulek suurem .
t
Tööle hakata?/ 8. jaanuar 2015 13:06
Miks see töötukassa siis tööd ei paku, kui seda nii palju on, et igaüks võiks tööle hakata?
t
to // 8. jaanuar 2015 13:23
vale jutt, töötukassas käiakse ka muudel põhjustel, sh selleks, et vähemalt toimetulekutoetust saada, Paljud elanike kategooriad ei saa mingit töötu abiraha mitte iialgi, sh ei saa seda kunagi puuetega inimesed, sest neid ei registreeritagi töötuteks.
t
8. jaanuar 2015 15:10
toojouamet ei votta kedagi toole , vaid edastab infot tooturul , seega aitab saamatutel tood leida ja kui loppuks selgub , et oledki voimatult saamatu , soovitatakse kasutada muud abi , kus osalevad juba kutselised noustajad .
t
8. jaanuar 2015 15:12
tootuks ei registreerida inimest , kes pole tootanud .
s
saks odavamalt ka/ 8. jaanuar 2015 18:34
väga kallis infovahendus millest ka kasu pole peale ametnike endi-töökoht
e
8. jaanuar 2015 19:15
Ei saa aru , miks te ronite sinna . Mina olen terve Eesti Vabariigi aja tootu olnud ja sinna pole mul kordagi asja olnud .

m
mees/ 8. jaanuar 2015 11:46
Saan temast hästi aru , tobe tõesti, et pead iga kord eraldi tõendi võtma! Vale on kindlasti süüdistada ametnikku, kes on lihtsalt riigitööline..
J
@mees/ 8. jaanuar 2015 13:24
Just, kogu selle haige mõnitamise aluseks on riigikogus poliitikute poolt vastu võetud seadused. Vot sealt hakakegi seda alandust välja peksma.
t
totu/ 8. jaanuar 2015 11:33
Kuna ka ise olen väheke invaliid,tean süsteemist,selle olemusest ja bürokraatiast nati üht-teist.Soovin öelda,et nagu paljudes muudeski sfäärides,on ka invaliidsusega seotud bürokraatiamasinas nii mõndagi,mis lausa narrusena näib.Konkreetne juhtum mehega,kel jalgu pole,on kahjuks kujukas näide bürokraatiast,mis keerleb iseenese ümber.Mõistan,et ka mehhanismi,bürokraatiamasina töölised v ajavad ametit,tööd jne. Samas inimesele.kes lisaks puudega seonduvaile hädadele peab keerlema ka bürokraatiakarussellis,on taoline tingitud tegevus eluliselt vastunäidustatud.Juhin taas tähelepanu olukorra puudusest tulenevatele vajakajäämistele ning loodan siiralt,et puudused kõrvaldatakse.
k
8. jaanuar 2015 10:30
kadunud Robert Lepikson on öelnud:"Ametnik on täpselt nii ülbe,kui te tal olla lasete"idanaabrite juures on ka selline rahvatarkus:"trudno zhit v derevne bez nagana" :)
a
Aga küsinud/ 8. jaanuar 2015 10:13
siis kohapealt, miks pead iga kord tõestama, et jalga pole!??
j
Jaanus/ 8. jaanuar 2015 10:12
See on selleks , et teada saada , kas oled kolme aasta parast uldse sama voimeline , kui eelmistel aastatel ja kui ei ole , siis suurendatakse abiraha voi ka vastupidi , see on sel juhul , kui sa oled juba harjunud puudega ja tuled paremini toime kui eelmisel perioodil , siis ei ole sul enam vajadust endisele toetusele ja seda vahendatakse . See koik soltub sellest , kui osavalt sa asjad paberile kirja panna oskad .
õ
Õu/ 8. jaanuar 2015 10:14
Loe ikka seda artiklujuppi ka, asi polnud üldse puudes ju!
j
8. jaanuar 2015 10:46
Jalg otsast ara on , see on ju puue . 40 aastaga on juba arsti lastelastest arstid saanud ja kust otsast nemad peaks Sulevit teadma , kui Sulev ise endast marku ei anna . Selleks ta endast iga kolme aasta takka teavitama peabki .
s
siis võiks teha/ 8. jaanuar 2015 13:09
andmepaasi märke, et ilma jalata, ei pea seda kogu aeg näitamas käima.
s
8. jaanuar 2015 19:55
Sa ei peagi ennast ise naitamas kaima . perearst valmistab komisjinile paberid , kui vajalik koos eriarsti haiguslookirleldusega , ja sind ennst sinna tollerdama pole vaja .
y
8. jaanuar 2015 09:58
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
to yll/ 8. jaanuar 2015 13:31
Sa rao jalg endal otsast siis pole enam vaja kadetseda puuetega inimesi, kuigi sellise ajupuudega saad vabalt hullumajast ka paberi.
s
sama / 8. jaanuar 2015 09:37
rumal seadus on ka Soomes.Inimene peab tõestama,et jalg ei ole tagasi kasvanud,tean et see nii on kuna töö tõttu olen sõidutanud sama inimest aastaid.Pole see EW seadus sugugi rumalam.
n
no viga selles/ 8. jaanuar 2015 15:51
et eesti ametnikud teevad soome pealt copy paste-i. Pole endal vaja möelda.
t
Toivo 62/ 8. jaanuar 2015 22:43
Ära valeta,olen elanud Soomes 20 aastat neist 15 aastat olin tööl.Viimased 5 aastat olen olnud pensonil(työkyvyteläke).Peale pensionile saamist saamist pole kordagi vaja töestada,et oled invaliid(pension 950 eurot kuus vero-tulumaks 4,5%).Eesti Sotsiaalkindlustus Amet nöub iga 2 aasta tagant uut tervise töendit(pension 144 eurot tulumaks 21%)
t
T/ 8. jaanuar 2015 09:33
Bürokraatia vastu tuleb võidelda!
i
invaliid--ehk eesti kerjus! 1--MÄRTS VALIMA!/ 8. jaanuar 2015 09:37
JA SELLE BÜROKRAATIA 1. MÄRTS KA LÕPETAB,,
AITAB JUBA SANTIDE MÕNITAMISEST,, JALG ON ÄRA ,,VÕI KÄED ENAM
EI TÖÖTA,, ""AGA MÕNI HULL TEEB MEILEGI TÖÖ-REFORME?

i
Inimesed peavad päevast-päeva tegelema jabusdustega/ 8. jaanuar 2015 09:31
....sest seadusi teevad ja kontrollivad ametnikest BÜROKRAADID!
Ärge valige neid poliitikasse ega kuulake selliste arhontide sõna!
i
Indrek2/ 8. jaanuar 2015 09:28
Ju siis lugupeet' riigiametnik arvab et jalg kasvab vahepeal võibolla tagasi!
t
Tolleaegsest autost/ 8. jaanuar 2015 09:19
Villis ei ole mingi tolleaegne auto.
Neljaveolised ameeriklaste Willy'sed tulid Euroopasse II Maailmasõja ajal. Venelane kopeeris neid ka ja ehitas n.n. Ivan-Willis'eid. Villisteks kutsutigi tolleageseid maastureid sõltumata päritolust, nagu nüüd kutsutakse neid jeepideks (ehkki ka Jeep on üks konkreetne automark).
p
pp/ 8. jaanuar 2015 12:18
Ma tahaks teada kas venelane ültse mõne auto ise valmis mõelnud on.
v
8. jaanuar 2015 19:17
Venelane on vaga palju haid masinaid valmis teibud .
s
8. jaanuar 2015 15:14
Sina kopeerib ka teisi , eest ajad sisse ja tagant valja .
m
Mau/ 8. jaanuar 2015 09:17
Riigiametnik kardab oma koha pärast,seepärast jooksutabki inimest,äkki ei saa paberit ja no näete minul õigus.Tundub,et selles ametkonnas ja paljudes teistes riigiasutustes töötavad ajudeta inimesed.Kuidas saab amputeeritud jalg ,käsitagasi kasvada või inimesel ,küsin otse riigiametnikult?
Aastaid käib inimeste mõnitamine ametnike poolt,kas invaliidsuse taotlemisel,toetuse palumine jne.
Avalikustada selliste ametnike nimed,kes nii käituvad,kaua veel käib selline mõnitamine.
EV Põhiseadus on justkui ainult riigiametnikele tehtud,et saaksid ülbitseda rahva üle.
o
Olgem sallivamad/ 8. jaanuar 2015 11:38
Kui seadus näeb nii ette, siis tuleb seda järgida ja ametnik siiski omavoliliselt seadust muuta ei saa. Ja tõesti, saab ju jalata inimene ka tööd teha- käed ja pea ju olemas. Lihtsalt üks virisemise koht.
j
ja eks sa / 8. jaanuar 2015 13:11
paku siis tööd, kui isegi tervetele ei anta.
m
8. jaanuar 2015 19:23
millest siin raakida , puha rumalad siin koos , ainult virisetakse toesti ja pannakse miinuseid . kommentaari sisudest aru ei saada . Kui ma kirjutasin otse kommenteerijatele , Muidu koik targad , aga riiki juhtida ei oska . siis laoti plusse . Rumal rahvas , vaene ja saamatu riik .
i
8. jaanuar 2015 19:58
Ise tahtsite kapitalismi . Ettevotlusega te ise hakkama ei saa , oskate ainult kedagi orjata ja veel virisete .
m
Meie riigiametnikud,/ 8. jaanuar 2015 09:07
v.a. mõningad erandid, on nagu vähkkasvaja riigi organismis. Riigi- ning ministeeriumite juhid tulevad ja lähevad, aga nemad jäävad... Oma koha õigustamiseks ilmutavad nad imekspandavat "leidlikkust". Usaldamatus, kahtlustamine, nõudmistel vindi üle keeramine, kodanike alavääristamine jne., jne. Kõik selle võtab kokku väljend: ametnikuhing. Ja nii närib ning räsib see moodustis mõnuga oma riiki, selle kodanikke, keda nad peaksid igati abistama, toetama...
s
SIIA/ 8. jaanuar 2015 09:06
juurde üks huvitav erinevus. Tuttaval härrasmehel vahemikus 2009 - 1014 vahetatud mõlemad puusaliigesed. Lähiajal ootamas veel üks poeratsioon: 2009 Eestis tehtu "vigade parandus". 8 kuud enne ja 14 kuud pärast tookordset operatsiooni tunnistati töövõimetust 85% ulatuses, pärast seda läbi mitmekordsete vaidlustuste 32%, kuigi probleemid jätkusid ka pärast liigesevahetust. Härra on nüüseks juba aastaid Soome alaline elanik. Pärast teise puusaliigese vahetust 2014 läks siis taastumise järel ennast töötuks võtma(koondati vahepeal pikalt haiguslehel olemise tõttu), kuid tutkit, brat, ei saa töötuna arvele võtta .... kuna Soome riigi mõistes on mehe töövõimekaotuse % 93(!) ja ta on tunnistatud töövõimetuks invapensionääriks. Vot niisugused erinevused kahe EL naaberriigi vahel. Olgu veel ära mainitud, et mehel Eestis tööstaazi 39 aastat, Soomes 5. Omadele oled võõras(ja soovimatu), võõrastele aga oma...
m
maakas/ 8. jaanuar 2015 08:54
Selleks, et siis saavad igasugu ametnikujulgad tõestada enda olemasolu vajalikkust...irw!
t
tasulist ei loe/ 8. jaanuar 2015 08:44
aga on ju mõistetav, et kui antakse kaup(uus jalg) laost välja, siis mille alusel... ikka paberi. palju neid proteese ikka vahetatakse, et on raske üks paber arstilt võtta.
m
Minna/ 8. jaanuar 2015 09:37
Ühte paberit arstilt võtta pole tõesti raske, aga paraku on lisaks sellele paberile vaja võtta ka teistest "kontoritest" erinevaid pabereid, sest inimene peab ju pidevalt tõestama ametnikele, et ta pole kaamel.

l
lugeja/ 8. jaanuar 2015 08:42
nendel inimestel, kes pikendavad invaliidsus ei ole vist inimeste arsti haridust vaid veterinaari paberit ja teada et sisalikul saba võib kasvada tagasi. ja äkki inimesel ka. siin tuleb ettevaatlik olla. ja nendel on tegelikult savi mis meist santidest saab. ma olen ka sant ja ootan kas pikendatakse seda või tädil paha tuju ja ei pikenda.
k
kasbek/ 8. jaanuar 2015 08:37
räägitakse et eesti on niiiii e riik kui olla saab. tegelikult oleme veel kiviajas. eriti asjaajamisel mingi riikliku või kov ametnikega. peab hea tervis ja kannatus ja palju aega olema kui hakkad midagi taotlema, tõestama või midagi saama. alati leitakse põhjus ära ütlemiseks aga mitte võimalus selle asja kiiremaks lahendamiseks.
n
no/ 8. jaanuar 2015 08:34
Võib olla pole mõnel ametnikul jälle pead,millega mõelda.
f
fasfa/ 8. jaanuar 2015 08:34
No, aga äkki kasvas tagasi see jalg. Kuidas ametnik seda teadma peaks, et ikka pole tagasi kasvanud?
e
Endine Inimene/ 8. jaanuar 2015 08:32
Juba Eesti Põhiseadus on vastuolus Inimlike seadustega ja sellele järgnevalt kõik teised seadused ja määrused on Inimest orjastavad ,ahistavad jne. Seega tuleb nüüd ja kohesee MUUTA !
e
8. jaanuar 2015 09:31
Eesti Vabariigi Põhiseadust ei saamuuta, sest EV Põhiseadus ei kehti alates, kui allkirjastati Lissaboni leping. Kehtivad EU seadused, ja needki vastavalt vajadusele, mitte tavainimesele.
r
Reku/ 8. jaanuar 2015 08:26
Ilmselt sellepärast,et elame Lollidemaal.
h
hiiuvana / 8. jaanuar 2015 08:05
Kõigil riigikogulastel üks jalg maha!!!
p
Parem / 8. jaanuar 2015 09:29
... juba kõik kolm, KUI juhtub 3-jalgne olema :-)
t
toriseja/ 8. jaanuar 2015 08:01
ei ole esimine ega ka viimane.sõbral võeti isegi puue ära,kuna ta ullike võitles teiste santide eest.nii talle vastati.siis lagunes tal protees,lappis teist siis mäkaiveriga.vastati aeg ei ole täis.mina liigun kahe karguga,mitte nalja pärast,puude tõestamiseks läks aasta ning tartusse tuli paberid saata kolmel korral.arstid,kohalikud,arvavad puudeks 100% tartu spetsidel jõudis kolmandal korral 80%.istuda ei saa,käia ei saa,magada ei saa.muidu nagu terve.ainult selgroogu ei ole enam.siin ei aidanud ka toompeale tulek sest lapsministrid ei kujuta ette mis on tõeline elu ja,et sant on ikkagi INIMENE.seadused tehakse loomadele kel puudub aju ja on rahul kõigega.tuleb vist pöörduda euro liitu kus toetatakse invaliide.meie sõdurid on saanud proteese mis on ajuga ja liikumine on parem kui trevel inimesel.meie tõestame,et ei ole sisalikud ja saemele ei kasva midagi.

k
Konjuktuuriminister/ 8. jaanuar 2015 07:58
a
aga sa elad/ 8. jaanuar 2015 07:51
ju lollidemaal. Lollidelt ei saa nõuda arukat käitumist.
n
naisuke/ 8. jaanuar 2015 07:51
Mu isa pidi kah igal aastal tõestama ja asutusi pidi käima, tõestamaks,et teine kops puudub. Need - tahavad ikka laua taga istuda, muidu väsivad!
a
Arstitõend pole odav lõbu/ 8. jaanuar 2015 07:37
lisaks veel kulutatud aeg, selle hankimiseks. Täiesti terve mõistuse vastane nõue aga see on riigil kindel sissetuleku allikas ja tervel mõistusel ning seaduste tegijatel puudub teadaolevalt igasugune seos.
k
Kokordillu/ 8. jaanuar 2015 07:20
Ikka seepärast, et iga ametnikust asjapulga arvatea pole Sa mitte inimene, vaid reptiilist SISALIK, kes on võimeline oma kaotatudd saba asemele uue kasvatama. Inimesena (niipalju, kui ühes paadunud ametnikus inimest veel on) ta isegi teab, et uut jäset pole kasvanud, kuid kuna ametnikuhing on inimhingest kordades suurem, tarib ta Su iga aasta tõestama .
h
heh/ 8. jaanuar 2015 08:50
Tegelikult pole asi üldse selles, et ametnik inimesel ja sisalikul vahet teha ei oska. Eesti riigi poliitikat elluviiv ametnik on lihtsalt kohustatud kindlaks määrama hetke, mil saab öelda, et inimene saab hakkama puuduvast jalast hoolimata, ja ta riigi toetuselt maha arvata.