Eesti uudised

Asenduskodus kasvanud noor: "Ma pole millestki puudust tundnud, minu elu on kui muinasjutt." (16)

LISA KOMMENTAAR

raaL 8. jaanuar 2015 21:20
Pealkiri on õige. Nii ta ongi - rahaga toetab süsteem just "kasuperendust".
8. jaanuar 2015 14:19
No mida...jälle maksa..
:/ 8. jaanuar 2015 17:09
Nii see kahjuks on jah. Kõik lehed on varsti tasulised.
Kahe lapse ema 8. jaanuar 2015 14:04
Oskust olla ema võõrastele lastele ei oma igaüks. Mõni ema ei suuda oma lastki armastada, kasvatamisest rääkida. Kommentaarid selle kohta, et asenduskodu lapsed liig hästi elavad - lugeda siin üles rahasummasid , mida riik ühe või teise lapse eest maksab, on minu arvates väiklased. Meie pere lapsed on küll siin olemas teisel põhjusel, kui rahasumma suurus riigi poolt. Kui rahast rääkida, siis minu arvamus on, et mitte lapsevanemale kontole ei peaks laekuma ikka rohkem ja rohkem lasteraha, vaid lasteaiad/koolid peaksid olema lapsevanemate jaoks tasuta (ei õppemakse, ei toiduraha) ning huvialaringid tasuta. See peaks olema riigiisade rahajagamise prioriteet.
Kadestada aga kasuperedes lapsi nende hea elu eest - seda ei ole mõtet kindlasti teha. Oluline on, et need lapsed saaksid sealt kaasa iseseisva elu elamise oskuse - nende jaoks ei ole võimalik elada x-nda eluaastani vanemate korteris, palgapäeva-, stipipäeva eel abi paluda jne. Nende laste jaoks lõpeb elu senises kodus lõplikult vanuse muutudes - asnendusperre tulevad uued lapsed, asendusema armastus ning rõõm taaskohtumistest - see jah ilmselt jääb, ent edasi on see laps tegelikult üksi siin ilmas. Ei ole mõtet neid kadetseda - lootkem parem, et nad saavad elus hakkama ning loovad endale oma pere. Meie lastel ju on oma tugi meie näol seniks-kuniks. Ja kui me oma lastest (vahet pole, kas riigitoetus x või Y eurot) südamega inimesed oleme kasvatanud, siis on ju see kõige tähtsam...
mina ei ole kunagi 8. jaanuar 2015 16:07
asenduskodude lastele makstavat raha lugenud aga sel kuul see tõesti juhtus, et ma sellise asja peale sügavamalt mõtlesin. Põhjuseks oli hoolega mängitav reklaam mis palus annetada asenduskodudes kasvavate laste hingeravi eest tasumiseks. Siis ma selle peale mõtlema hakkasin ja leidsin, et tavakodudes kasvab kordades rohkem "katkisi" lapsi kes hingeabi vajaksid. Teiseks, tavakodudes kasvava lapse vanemad ei saa reeglina oma lastele igakuiselt sellist summat kasutada nagu on kasutada hoolduskodu lastel. See selleks aga miks küsida annetusi psühholoogile palga maksmiseks? Kui on vajadus siis perearst vormistab saatekirja ja tasub haigekassa. Reeglina on asenduskodud rangetele nõuetele allutatud tublide ja töökate inimeste kodud, kus üldiselt paranevad ka hingehaavad hästi. Pöörake oma pilgud ka neile lastele kes oma elu vaimses põrgus elavadki, lisaks veel füüsiline põrgi nii mõnelgi. Ja psühholoogidel, psühhiaatritel on haigekassaga samasugused lepingud kui teistel erialaarstidel.
reede 8. jaanuar 2015 13:23
Tean üht Keila SOSlastekülas tõõtanud Maret kellele peaks küll ordeni elutõõ eest andma Tohutult suure hingega inimene Soovin talle rahurikast pensionipõlve veetmist
lihtsalt tähelepanek 8. jaanuar 2015 13:10
kuidas asjad käivad. Oleks saanud ka ise teha, käed ja isegi riistad olemas, aga ikka pidid vabatahtlikud (ja sponsorid jne) tulema ja tegema.
«Vabatahtlikel, kes ideele tulid, said akutrelli akud otsa, minul oli kohe enda oma anda ja saigi käsi külge pandud.»
Marko Adamson 8. jaanuar 2015 13:25
Tere, tänan tähelepanu eest.
Sattusin sel päeval Lasetkülla juhuslikult, loomulikult huvitas mind seal toimuv, ise ma enam seal sel ajal ei elanud, loomulikult lähen appi ja aitan, kui seda vajatakse. Samuti soovitaksin tutvuda mõistega vabatahtlik, kes ta on ja millega ta tegeleb!
Tänan tähelepanu eest
8. jaanuar 2015 12:19
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
? 8. jaanuar 2015 12:55
Kuidas see mõistmatuks küll jääb? Ikka seetõttu, et suurenda Eesti iivet plusspoolele.
Ene 8. jaanuar 2015 12:17
Asenduskodude emad, isad on Eestimaa ukuse tiitlit väärt. Uskumatud inimesed, kes suudavad võõrad lapsed suureks kasvatada. Edu Teile!
edu kõigile 8. jaanuar 2015 11:24
asenduskodude lastele ja nende vanematele!
laps pole süüdi 8. jaanuar 2015 11:54
Enne peab pärisvanematel kehvasti minema , alles siis saab laps asenduskodusse. Asenduskodule antakse lapse kasvatamiseks 240 eurot kuus. Kui palju pärisvanematele jagatakse , pole saladus. Lastekodu saab lapse pealt koguni 700 ja väikelapse pealt 1200. Tõeline kullafond see (võõraste) laste kasvatamine. Äkki vaataks selle tankide ostmise ja missioonide jama jama üle ja ikkagi pühendaks rohkem tähelepanu lastele.

Mia 8. jaanuar 2015 09:40
Mulle piisas sellest väiksest artiklist, et pisarad voolasid üle põskede. Ma tõesti soovin markole, et tema elus läheks kõik hästi! siin polegi midagi enamat vaja öelda..
To Mia 8. jaanuar 2015 09:48
Edu Markole igal juhul. Mia võiks nii palju austust üles näidata, et ka Marko nime suure algustähega kirjutab!
CAPS LOCK 8. jaanuar 2015 12:50
Kui väiklane inimene peab olema, et ühe näpuvea kallal iniseda, totutaja?
Kogu sinu legend oma suurest ja kaastundlikust hingest lendas plärtsuga lõhki. Aga tore, et ise usud end olevat suure südamega inimene!
Lisan sinusuguste stiilis lõppu:
Päikest!
emotsioon 8. jaanuar 2015 08:40
Tore lugu, poiss on andestanud oma minevikule ja meenutab suure südamega olnut. Õigus, eks ema ja isa ole ikka need, kes sind kasvatavad, mitte need, kes sind meisterdavad. Edu Markole!