Viljandi Paalalinna koolis tulistas 15aastane kooliõpilane surnuks saksa keele õpetaja. Foto: ALDO LUUD
Maarius Suviste 7. jaanuar 2015 12:46
Mullu sügisel Viljandi Paalalinna koolis oma õpetaja surnuks tulistanud 15aastane koolipoiss on vahistatud.

Eelmise aasta oktoobris esitati 15-aastasele noormehele kahtlustus kooliõpetaja tapmises. Kuna arstide arvamuse kohaselt vajas noormees viivitamatult ravi, paigutati ta haiglasse, kus ta viibis arstide järelevalve all. Kriminaalmenetluse raames määrati noormehe suhtes statsionaarne ekspertiis, mille läbiviimiseks paigutati kahtlustatav kohtumääruse alusel sundkorras raviasutusse.

Sel nädalal selgus, et eksperdid vajavad ekspertiisiakti vormistamiseks lisaaega, millest tulenevalt pikendas uurija ekspertiisi tegemise tähtaega kuu võrra. Samas on eksperdid öelnud, et neil ei ole enam vaja kahtlustatavat raviasutuses jälgida.

Prokuratuur esitas kohtule taotluse kahtlustuse saanud noormehe vahistamiseks, kuna esineb tõenäosus, et kahtlustatav võib vabaduses jätkuvalt toime panna tegusid, mis ohustavad teiste inimeste elu ja tervist. Kohus rahuldas prokuratuuri taotluse ning eile võeti noormees kriminaalasja eeluurimise ajaks vahi alla, teatas prokuratuuri kõneisik.

Samal teemal

Kommentaarid  (125)

Sellel hetkel 9. jaanuar 2015 20:35
oli poisi süda rahul. Ta hing oli eelnevalt väga haige. See mõrv ei toimunud hetke ajel,vaid plaanitult. Ta lasi relva tühjaks ja laadis veel kord selle täis. Nii vähemalt räägiti. Loomulikult on vaimne vägivald sama hull,kui füüsiline. Vahel ehk valusamgi,kui füüsiline ja ma ei mõtle siin tapmist. Loogiline,et ta praegu kahetseb,aga sel hetkel ta nii ei mõelnud. Igaühest võib saada ohver,kas põhjusega või põhjuseta,aga õpetajad ei tohiks lapsi nii kaugele viia. Aga teiselt inimeselt elu võtta ei ole õigust kellelgi.
Mitte kedagi 9. jaanuar 2015 15:15
ei tohi tappa, aga tegelikult oli siin väga suureks ohvriks poiss ise. Väga palju on süüdi ikkagi alandav õpetaja,kes koolipoisi sellise teoni viis. Nüüd kannab poiss topeltkaristust. Jah,ta elu on rikutud ja ka vaimne tervis,aga ta süda on ilmselt rahul. See oli pika alanduse tagajärg.millele õnnetu poiss ei osanud üksi vastu hakata ega muud lahendust leida,sest temale näis alandus hirmsam,kui surm.
Nii on 9. jaanuar 2015 19:44
Ei ole poisi süda sellise teo peale rahul, kannatab hingeliselt väga ja tehtu ei unune kunagi. Keegi ei taha ju tegelikult kedagi tappa, veelvähem laps. Nurka surutud inimese teod on äraarvamatud, et ainult pääseks sest lõputust õudusest. Vaimne vägivald on sama kui füüsiline vägivald ja kes seda kogenud ei ole, ei saa sellest ka aru enne, kui temast endast ohver saab.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS