Krimi

Koolitunnis õpetaja maha lasknud poiss on vahistatud, kuna on oht, et vabaduses olles võib ta toime panna uusi kuritegusid (125)

Maarius Suviste, 7. jaanuar 2015 12:46
Viljandi Paalalinna koolis tulistas 15aastane kooliõpilane surnuks saksa keele õpetaja. Foto: ALDO LUUD
Mullu sügisel Viljandi Paalalinna koolis oma õpetaja surnuks tulistanud 15aastane koolipoiss on vahistatud.

Eelmise aasta oktoobris esitati 15-aastasele noormehele kahtlustus kooliõpetaja tapmises. Kuna arstide arvamuse kohaselt vajas noormees viivitamatult ravi, paigutati ta haiglasse, kus ta viibis arstide järelevalve all. Kriminaalmenetluse raames määrati noormehe suhtes statsionaarne ekspertiis, mille läbiviimiseks paigutati kahtlustatav kohtumääruse alusel sundkorras raviasutusse.

Sel nädalal selgus, et eksperdid vajavad ekspertiisiakti vormistamiseks lisaaega, millest tulenevalt pikendas uurija ekspertiisi tegemise tähtaega kuu võrra. Samas on eksperdid öelnud, et neil ei ole enam vaja kahtlustatavat raviasutuses jälgida.

Prokuratuur esitas kohtule taotluse kahtlustuse saanud noormehe vahistamiseks, kuna esineb tõenäosus, et kahtlustatav võib vabaduses jätkuvalt toime panna tegusid, mis ohustavad teiste inimeste elu ja tervist. Kohus rahuldas prokuratuuri taotluse ning eile võeti noormees kriminaalasja eeluurimise ajaks vahi alla, teatas prokuratuuri kõneisik.

Samal teemal

07.08.2015
Viljandi koolitulistaja astub järgmisel nädalal kohtu ette
01.03.2015
Kohus peab Paalalinna koolis õpetaja tapnud nooruki süüasjas eelistungi
06.02.2015
Prokuratuur esitas noorukile Paalalinna kooli õpetaja tapmise süüdistuse
09.01.2015
Ekspertiis: Viljandi koolitulistaja seisund võimaldas tal oma tegudest aru saada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee