Krimi

Koolitunnis õpetaja maha lasknud poiss on vahistatud, kuna on oht, et vabaduses olles võib ta toime panna uusi kuritegusid (125)

LISA KOMMENTAAR

Sellel hetkel 9. jaanuar 2015 20:35
oli poisi süda rahul. Ta hing oli eelnevalt väga haige. See mõrv ei toimunud hetke ajel,vaid plaanitult. Ta lasi relva tühjaks ja laadis veel kord selle täis. Nii vähemalt räägiti. Loomulikult on vaimne vägivald sama hull,kui füüsiline. Vahel ehk valusamgi,kui füüsiline ja ma ei mõtle siin tapmist. Loogiline,et ta praegu kahetseb,aga sel hetkel ta nii ei mõelnud. Igaühest võib saada ohver,kas põhjusega või põhjuseta,aga õpetajad ei tohiks lapsi nii kaugele viia. Aga teiselt inimeselt elu võtta ei ole õigust kellelgi.
Mitte kedagi 9. jaanuar 2015 15:15
ei tohi tappa, aga tegelikult oli siin väga suureks ohvriks poiss ise. Väga palju on süüdi ikkagi alandav õpetaja,kes koolipoisi sellise teoni viis. Nüüd kannab poiss topeltkaristust. Jah,ta elu on rikutud ja ka vaimne tervis,aga ta süda on ilmselt rahul. See oli pika alanduse tagajärg.millele õnnetu poiss ei osanud üksi vastu hakata ega muud lahendust leida,sest temale näis alandus hirmsam,kui surm.
Nii on 9. jaanuar 2015 19:44
Ei ole poisi süda sellise teo peale rahul, kannatab hingeliselt väga ja tehtu ei unune kunagi. Keegi ei taha ju tegelikult kedagi tappa, veelvähem laps. Nurka surutud inimese teod on äraarvamatud, et ainult pääseks sest lõputust õudusest. Vaimne vägivald on sama kui füüsiline vägivald ja kes seda kogenud ei ole, ei saa sellest ka aru enne, kui temast endast ohver saab.
velts 55 9. jaanuar 2015 12:41
vabakasvatuse vili...kui sa õigel ajal lapsele vitsa ei anna siis viid pärast pakke vangimajja tavatses juba minu isa öelda
vast on 9. jaanuar 2015 09:41
põhjust arvata, et uurimine tuvastas ka õpetajapoolse osa selles loos vastasel juhul oleks poiss tunnistatud teovõimetuks ja saadetud pikemaks ajaks psühhiaatrlisele ravile. Ega siis hullu vangi panda ju.
Ühiskonnasõbralik 9. jaanuar 2015 08:09
Ma ei saa aru kes see lol prokurör oli kes seebitas ta mõrvariks ,aga on olemas selline asi nagu ,sundis mind vihkama e. poiss oli nii endast väljas õpetaja käitumisest ,et võttis kopsu üle maksa ja lasi maha. Ega ta kedagi muud maha ei lasknud isegi ootas millal teised lähevad klassist välja. Ja miks advokaat ei küsinud klassikaaslastelt missugused suhted olid õpetajal ja õpilasel? Kas on midagi selles varjata või on mingi vandenõu kokkukeeratud.
9. jaanuar 2015 11:08
Väga rumal jutt sul.
Naabrimees 8. jaanuar 2015 19:46
Kuulge kommiad , kas te tausta teate et kohtuotsuse välja kuulutasite, vahest peaks pōhjusi poisi vanemate käest küsima . Miks?
8. jaanuar 2015 13:37
Õudne hakkab kui lugeda kommentaare, mis õigustavad tapmist ja otsivad õigustamiseks veel mingeid põhjusi ja vabandusi.
lugeja 8. jaanuar 2015 12:41
Kurjategijaid on Eestis tõesti palju: vargad, petised, kelmid, maksupetturid, liikluspätid,, pistise- ja altkäemaksu võtjad, tapjad, peksjad jne.. Nii ongi enamus meist pätid, väikesed lapsed ei lähe arvesse.

Pagulane 8. jaanuar 2015 12:35
Sellise juhtumi korral peaks ikkagi rakendama eluaegse vangla karistuse.
pikktiit 8. jaanuar 2015 12:21
Miks meie paljukiidetud "õigussüsteem" siis nii kaua munes- laipu vähe või? Andke sellele jobule paar pidet seltsi ,las möllab vähe! LAPS peab ju lõbutsema!
Viljandis 8. jaanuar 2015 11:38
liigub kõmu,et poiss pidavat kuus kuud ära istuma eeluurimise aja ja pääsevat vabadusse.Arsti paber väljastatavat enne kohust.Siin riigis ei ole enam midagi uskuda.Rääkisin ühe suure ametnikuga selle kohta,ütles meil pole midagi teha,seda otsustab kohus.Tapke aga edasi.
8. jaanuar 2015 10:48
Tore, et siin on niiiiii palju lausa briljantpuhta taustaga kommijaid, nii süütuid ja korralikke j.n.e.! Ma ei õigusta grammigi poisi tegu, aga kuna ma tagamaid ei tea, siis ei söendaks ka teda hukka mõista!! Pole minu asi teisi kiviga loopida isegi siis, kui teaksin, et ise kunagi ämbrisse ei maandu! Ei tea meist keegi, mida toob homme! Ei tea seda ka prokurörid ega kohtunikud! Kahju õpetajast, kahju poisist!
.. 8. jaanuar 2015 10:49
Tee siis ettepanek Karistusseadustiku tühistamiseks. Ahistab ja loobib kividega see ju nii paljusid inimesi.
xxxxx 8. jaanuar 2015 12:05
No suurem enamus kommijaid pole siiski külmavereliselt inimesi mõrvanud
Vastus 8. jaanuar 2015 12:15
Kuna tagamaid ei tea, siis ei söanda "õigeks" mõista.
8. jaanuar 2015 13:34
Ega ei tasu tapjat muidugi hukka mõista, kus sa sellega. Toogu see homme mistahes, suurem osa inimestest EI TAPA .
Tõnis 8. jaanuar 2015 16:53
Ei suuda hukka mõista, ütled sa. Järelikult oled ka ise valmis mõnel tühisel põhjusel tapma. Teadvustus inimkonnale oleks see, et tema ja sinusugused inimesed peavad oma tegude eest elu lõpuni või vähemalt aastakümneid elama suletud ruumis, olgu siis vaimuhaiglas või vanglas. Surmanuhtlus oleks liiga leebe variant.
vaatleja 8. jaanuar 2015 09:58
Mõni päev tagasi lugesin lehest, et üle 60% eesti inimestest on karistusregistris arvel- paberid pole enam puhtad. Väga paljud neist liiklushuligaanid, kuid sealt liiklusmõrvani on ainult üks sekund. Ei saa seega enamus meist kindlad olla, millal kinni läheme. Pealtnägijate puudumisel hakkame end õigustama: hüppas ette, polnud helkurit jne..
Antud 8. jaanuar 2015 13:54
juhul ON pealtnägijad. Ja kuidas Sa võrdled liiklusõnnetust ning ettekavatsetud tapmist?
ys 8. jaanuar 2015 08:38
No ilmselt tunnistatakse süüdimatuks, sest sellele vihjab kahtlus, et võib vabaduses eel hulle tegusi teha. Ja seega jääb karistusest ilma.
7. jaanuar 2015 20:25
siin on lugeda kommentaare, kus mõrtsukast tehakse kannataja. Meenub, kuidasaastakümneid tagasi, siis kui tapmine oli alles üle mõistuse käiv tegu, mitte nagu nüüdsel ajal, tappis noor poiss taksojuhi, auto röövimise eesmärgil. Pärast kui toimus avalik kohtuistung ja mõrvar pikaks ajaks vangi mõisteti, lahistasid kohtusaalist väljuvad tüdrukud nutta ja halasid, et"kuradi vanamehe pärast rikutakse noore inimese elu ära". Siin on ju ka paljud kommentaarid samas stiilis, et noore inimese elu ei tohi ära rikkuda. Tundub nagu osa inimesi ei mõtle küll peaga vaid jumal teab, millega.
kauk 8. jaanuar 2015 13:08
Tapmine ongi üle mõistuse käiv tegu. Kas noore inimese mõistusega oli kõik korras, annab ka kõige targematel arstidel uurida. Olete kindlad, kommijad, et teie ise koos oma terve mõistusega kunagi autoõnnetuses mõrtsukaks ei või saada.
Mida 8. jaanuar 2015 13:58
Sa jobu võrdled, näppu m...iga või? Üks asi on liiklusõnnetus, teine tahtlik tapmine.
8. jaanuar 2015 16:19
Vot kus kuldaju, kauk, kes sellist jaburat võrdlust kasutab.
7. jaanuar 2015 19:20
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Võts 7. jaanuar 2015 22:21
Sa kaak oled ikka haige .....
Kas just soovin kinniminekut, kuid võtta relv ja lasta teiene inimene lihtsalt maha - see ei ole normaalne.Sellises eas.

abiturient 7. jaanuar 2015 19:09
Laps ei saa ometi koos vanade pättidega ühes vanlas olla. Need õpetavad talle ikka selliseid asju, mida te pole uneski näinud. Saab välja ja on meister kõrilõikaja, relva pole vajagi.
Kes talle nüüd ravi jätkamiseks rohtu annab, muidu võib hakata hääli ja käsklusi kuulma. Täiesti arusaamatu, ekspertiisiakt pole valmis ja viiakse haiglast ära. Kas haige poiss tahetakse kohtu alla anda. Isegi, kui ta enne tulistamist polnud haige, siis need sündmused viisid ta psüühika paigast ja nüüd vajab pikka taastumist.
Vilistlane 7. jaanuar 2015 22:20
Laps ei käi koolimajas püstoliga ega tapa õpetajat, laps ei tapa kedagi kui ta on? normaalne. Kui ta pole normaalne, on ta ühiskonnale ohtlik (nagu ta oma teoga on tõestanud) ja kuulub ühiskonnast isoleerimisele. Valida on kas vangla või psühhoneuroloogiahaigla. Oleneb ekspertiisi aktist. Nii lihtne see ongi.
19,09 7. jaanuar 2015 22:37
sellel "lapsel" pole halvas plaanis miskit juurde õppida, piir on juba ammu ületatud. Tavalist inimest temast enam ei saa, seni kuni vanglas püsib vahet pole, mida juurde õpib, kui välja lastakse, pole ka vahet...tema ise ongi JUBA KURJUS.
ema 8. jaanuar 2015 16:13
Haiglast viidi ta sellepärast ära,sest mingeid hääli pole ta kunagi kuulnud. Lihtsalt on seda last kasvatatud selliselt,et tal on tekkinud karistamatuse tunne. Tahan ja tapan. Aga kui taolise mõttemaailmaga noort ei ravita,mis siis olema hakkab? Kahju,väga kahju! See noor poiss rikkus ühe mõtlematu teoga paljude inimeste elu. Taolised asjad saavad alguse ikka kodust -nii on. Mingid väärtused on tal täiesti paigast ära. Kahtlemata saab ta oma teo eest suure karistuse-maksimaalse. Oleneb ainult,kus ta seda kandma hakkab-karistust ma mõtlen. Kõige kurvem on see,et see poiss ei ole oma tegu kahetsenud. Miks? See paneb mind mõtlema.
zzz 7. jaanuar 2015 19:07
Kurat, kui palju on täisealisi potentsiaalseid tapjaid. SÕIDETAKSE SURNUKS ILMSÜÜTUID INIMESI.KA NEED ON MÕRTSUKAD,KELLEL PEAKS JUBA AMMU MÕISTUS PEAS OLEMA. AGA ,KAHJUKS EI OLE.MIS SIIS SELLEST 15 AASTASEST TAHTA ON.Võib-olla oli seal tegemist konkreetse asjaoluga ,aga surnuks sõidetud ei saanud ju kuidagi süüdi olla.
7. jaanuar 2015 19:35
Ah, et kohe "konkreetne asjaolu"?!
E. 7. jaanuar 2015 18:54
Seda noort inimest on võimalik RAVIDA ! Murdeeas noor, kes korraga tundis, et keerab kõik ümber oma näpu; kogunenud vihade ohvriks langes õpetaja. Kas ei antud talle kuskil järele või siis tehti igalpool palju järeleandmisi. Ka vaba aega veetes - milliseid filme vaatas? Kas meeldis jalgpall, vanemate aitamine või hoopis arvutist mõrvamüsteeriumid? Noort inimest on võimalik kujundada, kui seda seni pole tehtud ja on arvatud, et küll ise areneb.
asd. 7. jaanuar 2015 19:03
No kuule , sinu arust vist peab lapsi hoidma vati teki sees peidus ja televiisorist näitama ainult pehmeid jänkusid.
Terve maailm on kuritegevust täis , see ei tähenda, et inimene ise seda tegema peaks.
Mina loodan, et see inimene saab maksimum karistuse ja saab aru, et tema tegudel on ka tagajärjed,
to E 7. jaanuar 2015 21:23
Tahtlik ja ette plaanitsetud mõrv. Mõrvari parim ravim on minu arvates aga 9 grammi tina.
!!! 7. jaanuar 2015 21:42
Ei ole! Mis maksab pool ruumi korralikke kasehalge? Tuleriida ladumine ja hiljem prahi korisamine? Igaks juhuks kohale kutsutud tuletõrje. Ja lõpuks, kui palju kasvuhoonegaase selle eksekutsiooni käigus eraldub! Tinaplõnni võib aga välja lõigata ja värvilise matalli kokkustu müüa. Ümbersulatuseks ning taaskasutuseks.
Tegelikult on aga kõige odavamad kirves või köis - neid võib kümneid ja sadu kordi taas kasutada.
E-le. 8. jaanuar 2015 09:41
Ma ei soovi Teile halba, kuid kujutlege, et keegi mõrvab Teie kõige lähedasema inimese, Te loomulikult võtaksite selle mõrvari enese ligidusse, et teda ümber kujundada. Mis moel see välja näeks, see ümberkujundamine?
7. jaanuar 2015 18:43
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
7. jaanuar 2015 19:00
igas vanglas koolid olemas , Seal saab hulga kergemini hariduse katte , kui tavakoolis ja opetajad on vaga delikaatsed .
7. jaanuar 2015 19:37
On sinu peas ikka kõik korras?
7. jaanuar 2015 19:38
Loodan, 8. jaanuar 2015 09:46
et see oli sarkasm, muidu pole Teiega kõik päris korras.
juku 7. jaanuar 2015 18:37
hea kui õpitakse oma vigadest.Alles see oli kui Oma naisele kolm kuuli ,kõhtu lasnud mees vabadusse lasti ja tulemuseks oli inimese tapmine noaga.
Mõrv jääb 7. jaanuar 2015 18:31
mõrvaks ja mõrvar mõrvariks. Olgu põhjendused ja vabandused millised tahes, olgu poisinolk kui vana tahes. Sellel teol ei ole mingit õigustust. Kes vastupidist arvab, siis laske käia - kuul pähe kõigile, kelle nägu ei meeldi, küllleidub mõni, kellele ka teie nägu ei meeldi.
toivo 7. jaanuar 2015 17:45
miks nimetatakse lapsmõrtsukat koolitulistajaks
Mulgimaa vanaemä 7. jaanuar 2015 17:23
kuidas võtta 13. jaanuar 2015 09:17
Või siis relvaga laps.

Tütarde isa. 7. jaanuar 2015 17:16
Isiklikult ei ole õpetaja vastu midagi ega kiida poisi tegu.Tean õpetajat väga hästi,elab haigla poole korrusmajas,vabandust elas korrusmajas.Pidevalt on kodus lastega olnud see teema arutusel.Millegipärast veelkord kordan,olen täiesti erapooletu,kuid siiski,Vahur oli 100% süüdi tulistamises.101% süüdi kooli direktor kes ei ole tagasi astunud millest räägivad lapsed.Koolis Vahuril oli ennemgi pahandusi,käis koolis ringi noaga ja kõik muu mida direktor salgab.Vahuril olid pahandused miks direktor varem üldse ei reageerinud sellele.Loodame,et Vahur saab õige karistuse ja mehelik tegu oleks direktoril tagasi astuda.Sujuvat tööd õpetajatel lastega,lastele häid hindeid aga gümnasistid kevadel head põrumist.
Mariah 8. jaanuar 2015 16:51
Sul endalgi ei jookseks paar aastat grammatikat õppida mööda külgi alla.
7. jaanuar 2015 17:04
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Jep 7. jaanuar 2015 17:13
Siin kirjutatakse ettekavatsetud mõrvast, aga üldises mõttes on ka vaimne terror vahel ettekavatsetud mõrv, viies inimese täielikku tupikusse, kust väljapääsu ei leita.
Kahju nii õpetajast kui poisist.
to on 7. jaanuar 2015 21:29
Vaat kus ikka rajakas õpetaja! Nõudis lastelt tunnis distsipliini ning koduste õppetükkide äraõppimist, tegi märkusi ja ei pannudki ilusate silmade eest viisi välja! Ühesõnaga täielik ahistaja! See onaa siin mõnede kommentaatorite arvates täiesti loomulik põhjus tema mahalaskmiseks!!!!!!
to 17.04 7. jaanuar 2015 21:32
Loodan väga, et kohtad kunagi ise kah mõnda püstoliga tatikat, kes leiab, et sinu nägu talle ei meeldi ja selle vaatamine teda ahistab ning solvab. Ning relva kasutab. Vahest leiad siis ehk isegi aega oma tänast deklaratsiooni veel kord korratagi. Ära siis sõnu segi aja!
hikkor 7. jaanuar 2015 16:59
Ettekavatsetud kyyniline tapmine. Ei mingeid vabandusi.
oi kui palju 7. jaanuar 2015 16:59
hukkus pärast sõda inimesi, kes teadlikult läksid urgitsema kõikvõimalikke lõhkekehi. Meil sama värk nüüd- riigijuhtideks suvalised kahtlased tegelased, kõik parteimehed mingid firmade osanikud-omanikud ,laevad aetakse põhja, pankadest varastatakse hiigelsummasid. Ja õpetaja hukkumine oli osalt ka tema enda tahtmatu teene. Vä
liivakell 7. jaanuar 2015 16:36
Oli noormehel aega küllaga see mõrv sooritamata jätta. Ema-isa kodus ja koolis õpetaja, nad kõik on õpetajad. Armees ohvitser-seersant jällegi õpetajad. Isegi tööl ülemus ja nainegi on mehele tugi ning õpetaja. Me sünnime kõik et õppida aga kui me ei taha õppida ei tähenda see seda et me nii käitume. Orjad ka lõhkusid tööriistu et mitte teha tööd. Koolides vast tuleks sisse viia pihitoolid nagu kirikutes oli ja on. Kuna see oli eestis esimene tahtlik tapmine, peaks karistus tulema niisugune et järgmistel kaoks see mõte juba eos.
to liivakell 7. jaanuar 2015 17:30
Küsimus ei ole ju õpetajas kui sellises üldises tähenduses, küsimus on õpetamises.
Miks mäletatakse nõudlikku õpetajat ühel juhul sooja südamega, teisel juhul nähakse hirmuunenägusid veel ka täiskasvanuna, aga ollakse ikka tänulik, sest saadi targemaks.
Millist lisaväärtust omavad hirmuunenäod, hirm kooli minna jne. lastele. Kas meie täiskasvanud tahaksime iga päev hirmuga tööle minna, kindlasti mitte. Lastel ei ole aga pääsu, nemad peavad minema.
to Liivakell 10. jaanuar 2015 01:43
Mis jutt ? Eestis esimene tahtlik tapmine ? Must huumor või ?
~Lugeja 7. jaanuar 2015 16:13
Ja kes vastutab selle eest, et see poiss oma tegudega üldse nii kaugele jõudis? Seda ei saa nimetada külmavereliseks etteplaneerimiseks, pigem haudus ta oma peas, nagu me kõik aegajalt, et ükskord ma sulle veel ehitan! Õpetajast on hullult kahju, aga tundub, et ta torkis ise teadmata poisil just seda kohta, mida poleks tohtinud! See veel laps ei ole mõrvar, siin on tegemist julmalt lolli juhusega-kokkusattumuse,- ja koduse väärkasvatatusega!!
kuku pai 7. jaanuar 2015 16:12
Sind tuleks ka uuuuurida:)
kuku pai 7. jaanuar 2015 16:11
Ärge rikkuge nooremehe elu.

kuku pai 7. jaanuar 2015 15:59
Mis rikute noore poisi elu ära.mh
Hea tädi 7. jaanuar 2015 16:21
No on aga jõhkrus, kus on nüüd lastekaitse silmad? Kas te olete unustanud.et laste on alati õigus, et neid ei tohi kunagi karistada? Ei tohi vitsu anda, pepu peale laksust rääkimata Ei tohi tutistada, nurka panna, ähvardada ega riielda, sest siis lapse õrn hing saab pöördumattu hingelise trauma. Aga need barbarid tahavad lapsukest lausa vanglasse heita, ta elu lplikult ära rkkuda ning traumeerida.
Asjale tuleks märksa inimlikumalt läheneda. Aastate eest lugesin mingit pätipoisist, keda kohalik linn otsustas ümberkasvatamise ja halbadest sõpradest eraldamise eesmärgil saata linna kulu ning kirjadega ümbermaailmareisile. Ja et ta end parandaks, teel jänni ei jääks ning 'õppetöös maha ei jääks, anti talle saatjaks psühholoog-pedagoog. Vaat selline on üks õige järeletegemist vääriv ekspeiment! Egiptus, India, Hiina ja aapan. Austraalia ja Uus-Meremaa, Lõuna-Ameerika j.n.e. Kõik halb lendab iseenesest peast.
Sulle 7. jaanuar 2015 16:52
Ega Lastekaitse ainult sellega ei tegele, et käib ja kuulutab, et lapsi ei tohi karistada ja lüüa. Vaata siis ei peagi last LÖÖMA, kui algusest peale on loodud lapsega usalduslik suhe, kui lapsele on selgitatud, miks mingit asja teha ei tohi, mida see talle ja lähedastele kaasa toob jne. Lapsed on vägagi altid koostööd tegema ja mõistma asju, kui ainult vanemad viitsiksid selgitada! Löövad need, kes ühe pikema selgitustööga ennetust ei osanud teha! Ja sellest löömisega karistamisest enivei mingit kasu ei ole, seda enam hakkab laps vihkama!
noh murru vangi komm ei tulnutki. 7. jaanuar 2015 15:57
No nii kibestunud ongi siis prokuräärid waaa
njah 7. jaanuar 2015 15:53
ei taha tähenärija olla, aga miks talle esitati alguses ainult kahtlustus tapmises kui sealsamas olid ka tunnistajad, kes nägid tapmist pealt?
hetzerile 7. jaanuar 2015 15:49
Sa kelk oled Tartus istunud või.Mis krdi tsoon või petusatnik seal saab olla.
hetzer 7. jaanuar 2015 19:14
Ei ole Tartus istunud. Selleks ajaks, kui Tartu türmamaja müürid kerkisid, oli minu arunatuke ammu kohale jõudnud. Ja selgeks teinud, et vangla on kehv koht. Aga mis on tsoon, puur või petusatnik, seda loodan, et oled vähemalt kuulnud. Mina isiklikult ei soovita kedagi tundmatut lambist kelguks sõimata. Pole tervislik.
teadja 7. jaanuar 2015 15:49
kas nüüd läheb ka see 14.aastase Carta kadumine poisi kaela??
nuu jah 7. jaanuar 2015 15:48
mai saa aru miks võeti poiss vahi alla,,kui õpetaja polnud tema lemmik just,noo ja siis??,,aga saksa keel on muidu lahe/mulle meeldib:)
Inimene 7. jaanuar 2015 15:04
Täiesti kahju sellest poisist rikkus oma terve nooruse ära, oleks kasvõi rääkinud kooli psühholoogiga.
)))) 7. jaanuar 2015 15:56
mine lase ennast ka siis juba maha lasta.näita talle oma ohvrimeelsust.
Ikkagi 7. jaanuar 2015 14:57
tekib küsimus, et miks noormees pikalt planeeris, lubas ja panigi kuriteo toime just konkreetse inimese suhtes ?
to Ikkagi 7. jaanuar 2015 16:13
Olen lubamisega seoses veel ühte kommentaari lugenud, siis kui see asi just juhtunud oli.
Oli umbes midagi sellist, et "Ometi üks, kes lubaduse täide viis...."
Mõtlesin siis, et mida see tähendada võiks.

Tähelepanu 7. jaanuar 2015 14:57
peaks pöörama ka vaimsele vägivallale,nii õpetajate-,kui ka õpilastepoolsele psühhoterrorile.
Kurjus sünnitab kurja ,ka sõnadega võib tappa.
artz 7. jaanuar 2015 14:48
sellised mõrtsukad tuleks avalikult turuplatsil üles puua,ei ole mingit õigustust,kui võtad teiselt inimeselt elu,tuleb sul samaga tasuda,see paneks inimesi mõtlema,enne kui midagi sellist korda saadab,ära enam niimoodi tee,sellise põhimõttega ei saavuta siin ilmas midagi,hirm peab olema siis on kord majas.
Kättemaksuhimu 7. jaanuar 2015 15:41
ja verejanu on ammu tuntud ja teada iseloomujoon eestlaste hulgas.Et siis muudkui tuleriidale ja võllasse...
Ja olemegi keskajas tagasi !
! 7. jaanuar 2015 16:25
Surma hinda küsi surnutelt - oli üks sellise pealkirjaga film. Ja et veri nõuab vere hinda - see fraas oli ühes maailmakuulsas Verdi ooperiski välja lauldud.
Veri nõuab vere hinda, 7. jaanuar 2015 17:03
Veri 7. jaanuar 2015 17:37
nõuab vere hinda !
Kui selle järgi võtta,siis peaks ju ka igale solvangule vastama solvanguga,alandusele alandusega,kiusamisele kiusamisega jne.jne
Kas siis oleks kõik osapooled rahul ?
Hammas hamba vastu,silma vastu silm...
no 7. jaanuar 2015 19:06
alustuseks oleks hea seegi, kui solvangule või "solvangule" mõrvaga ei vastata:)
Seni kaua kuni vastatakse, oleks turvaline need kergesti solvujad küll mõrvata. Edaspidistele solvujatele ka hoiatuseks, et kui mingit subjektiivset (või ka objektiivset) solvumist mõrvaga lahendad, jääd ka ise elust ilma. Äkki siis ei mängita nii kergelt Jumalat? Ma usun küll, et see distsiplineeriks nii lühikese süütenööriga tüüpe, kui ka empaatiavõimetuid, kel üks solvumine või tapahimu suurem kui maailm ja elu.
7. jaanuar 2015 19:45
Jah, just seda poiss õpetajale tegigi, kättemaksuhimu ja verejanu...
to Veri 7. jaanuar 2015 23:48
See oleks isegi üsna hea, Kui solvangule vastataks vaid omapoolse solvanguga, Mitte aga ei hakata milegipärast ebasümpaatsetena tunduvaid inimesi lihtsalt maha kõmmutama. Umbes nii nagu 150 aasta eest kauboid metsiku lääne saloonis.
xxx 7. jaanuar 2015 14:28
Kahju noorest inimesest. Ka need tõenäosed ei pruugi kõigil olla ühesed. Kuna ta on ikkagi alaealine,siis on ka karistused teistsugused. Loodame poisist parimat,ehk ikkagi paraneb tal see hingehaav ja saab edaspidi elus normaalselt edasi minna.
sibul 7. jaanuar 2015 14:42
mis mõttes kahju mõrvarist, kes kavandas oma tegu pikalt ette ja viis selle siis külmavereliselt täide? kahju, et sellisele ei saa eluaegset anda.
sibul 7. jaanuar 2015 14:42
mis mõttes kahju mõrvarist, kes kavandas oma tegu pikalt ette ja viis selle siis külmavereliselt täide? kahju, et sellisele ei saa eluaegset anda.
to xxx 7. jaanuar 2015 16:27
Vanarahvatarkus: küürakat parandab ainult haud.
Vana vang 7. jaanuar 2015 14:24
Kutt saab vähe kui tal koolis piisab kahe koolivenna tunnistamine õpetaja ahistamises.Poiss peaks rääkima,et kukkus püstoli otsa kogu moos.Tapmise paragrahviga vanglas tehtud mees.Vanglast välja tulles koristab kindlasti järgmise ette juhtuva kes ei meeldi.
hetzer 7. jaanuar 2015 14:43
Ära pontuita, vana vang! Tapmine on tsoonis kõva sõna, kui sa mendi või mõne muu "paha inimese" oled ära motsiitanud, oma vanemate, laste või õpetaja tapja koht on heal juhul nari all, paraasha kõrval, halvemal juhul petusatnikus. Statjaa üksi ei tee sinust veel meest.
7. jaanuar 2015 15:55
ei tea , poiss ehk kassiitab valja .
t hetzer 7. jaanuar 2015 17:41
Ajad on vahepeal kõvasti muutunud võrreldes nende aegadega mida sina siiklikult näid siin mäletavat ja meenutad. Laagreid enam pole, nüüd on kolmetrni mugavustega euroanglad Kahemehe tuba, oma dušš ja WC pott. Kus sul enam see narialune ning parask on? Peale selle televiisor, internet, mobiil ja spordi- ning jõusaalid. Ka kaplan, kes retse lõbustab, kui neil tööta logelemisest igav hakkab.
hetzer 7. jaanuar 2015 19:21
Tean, tean...Aga unistada ikka ju võib. Et sellistele tegelastele panjaatijate järgi selgeks tehakse - kes nad sellised on ja millega hakkama saanud. Ja mida nende tegu väärt. Eurovangimaja olen aga näinud ainult väljastpoolt...
fdf 7. jaanuar 2015 14:23
Maailm tunneb selliseid vendi, kui süüria vabadusvõitlejate nime all.
G 7. jaanuar 2015 14:06
On see mingi nali või? Katsetati kas tapab veel või?
vastupidi, 7. jaanuar 2015 18:56
loobusid katsetamisest. Väga paljud katsed on senini läbikukkunud ning paljud mõrtsukad on oma teguviisi taasvabanedes kordanud. Mine tea, äkki hakkab praktikas juhtunu teoorias kohtusüsteemile vaikselt meelde jääma:)
Kui 7. jaanuar 2015 14:04
igale provokatiivsele käitumisele järgneks m6rv, oleks meid siin maarjamaal vist päris vähe järel.
7. jaanuar 2015 13:57
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
imestunu 7. jaanuar 2015 15:10
Poodu teatavasti ei mõtle või on mingi uus tehnoloogia, kus peale poomist ajutegevus säilib. või mida seal võllas tehakse?
babuška 7. jaanuar 2015 15:26
loe korralikult, siis saad teada, mida öeldi.
x 7. jaanuar 2015 15:15
Kõik hingetapjad kasvatavad mõrvareid.

muki 7. jaanuar 2015 13:54
Mina tahan ikkagi teada, mis ajendas puhta taustaga poissi sellisele rängale kuritööle!? Kas sellest vaatenurgast ka asja uuritakse ja milleks on vaja teda vahiall hoida??? Igatahes on kogu ses uurimises miski kapitaalselt mäda, kas jälle sugulus-tutvus kampaania????
Vastus 7. jaanuar 2015 14:18
Sinu küsimusele on see, et vanemad ei osanud enda lapse juures ohumärke näha (või ei tahtnud, kuna nad poleks osanud midagi ette võtta) ka mitte pärast seda, kui neile öeldi, et kesk koolipäeva leiti nende pojukese koolikotist NUGA! Ka siis ei nähtud selles ohtu..., ilmselgelt ei olnud seal ka usaldust, ega emotsionaalset lähedust, mida teismeline laps vajab hädasti! See on hoiatuseks kõigile vanematele, kes teevad lapsi, aga ei tegele, ega kasvata! HILJEMALT teismeeas maksab see valusalt kätte, kui mitte varem...Lapsel on vähe toidust ja soojast toast, et täisväärtuslikuks ja tubliks inimeseks kasvada. On tarvis head läbisaamist ja usaldust vanematega ning palju muudki.
7. jaanuar 2015 13:46
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
7. jaanuar 2015 13:51
Äkki võib sulle püksi tulla.
tegelikult 7. jaanuar 2015 13:55
oligi nii, et provotseeris
Tule, 7. jaanuar 2015 15:02
tegelikult, ja ütle mulle veidi s....ti, ära ainult pärast kahetse, s....ea!
jaan 7. jaanuar 2015 13:52
kas sina veel ei tea, et miski ei õigusta tapmist, tule mõistusele
õigustab 7. jaanuar 2015 13:56
sest kuriteod on karistamatud!
to äkki 7. jaanuar 2015 13:56
See on kisendav inimõiguste ja inimese tegevusvabaduse ahistamine. Mõtelge, ei saagi enam oma tahtist mööd haöbu hindeid panevaid õpetajaid tappa!
to äkki 7. jaanuar 2015 13:58
On sul siis mingeid lisaandmeid või blufid niisama? Äkki vajab mõni teinegi sarnast ekspertiisi?
13,46 7. jaanuar 2015 14:35
aga äkki see pois provotseeris selle, et teda provotseeriti.
Sina ka siin provotseerid siin oma süüdimatu provotseerimise jutuga, kas tähendab, et võime su nüüd maha koksata???
Äkki nii olekski turvalisem, kui üks kergesti provotseeritav süüdimatu vähem?
7. jaanuar 2015 19:59
Kuule, sinusugune tuleks ise ekspertiisi saata ja üleüldse, kas see on normaalne, et südamerahus lastakse tapetu kohta selliseid kommentaare kirjutada, uurida tuleks selliste kirjutajaid, sest kui nad õigustavad tapmist ja konfliktide lahendusena tapmist näevad, on nad seda järgmine kord võimelised ka ise tegema, kui miski meeltmööda pole. On ikka elu, mõrtsukas tehakse kannatajaks.
tralla 7. jaanuar 2015 13:27
Õige otsus võeti vastu. Selline tüüp ei tohiks vabaduses viibida. See on ilmselge et see oli ettekavatsetud mõrv. Kui tüüp paugutab pideme õpetaja pihta tühjaks ja alustab juba uue salve sisestamist, no mis see siis on ja pärast kelgib pealekauba, et näe kui kõva mees ma olin!
Keegi ei räägi ka õpetajast perekonnast - mida peavad need tundma ema tapmisest ,abikaasa leinast
See nagamann peab vähemalt 13-15a trellide taga istuma ja nii oma kuriteo heastama ja iga päev kuni elu lõpuni kohustuslikus korras õpetaja hauale lilli viima!!
7. jaanuar 2015 14:54
ule kumne ei saa kuni 18 - aastasele anda . Kui taiskasvanulegile ant
akse uhe inimese tapmise puhul alla kumne , siis sellele noormehele ule viie ei tule kohe kuidagi . Koik oleneb veel muidugi ekspertiisi otsusest . Tegemist oli humanitaarse tapmisega , tegemist ei olnud uhe lasuga , vaid laskude seeriaga , mis tagas opetajaprouale kiire ja valutu surma .
Vits 7. jaanuar 2015 13:27
Tundub, et ajakirjandusel on uudistepuudus. Kõik väljaanded ketravad nüüd sega väheolulist teadet ja seda, et kohtuekspertiis pikalt venib.
Loen 7. jaanuar 2015 13:22
artiklist, et tegu on "kahtlustuse saanud noormehega". Milles siis teda kahtlustatakse!? Kui inimene laseb teiste nähes maha teise inimese, siis ta on mõrvar. Sooviks väga teada, lp. Õhtuleht, milles seda mõrvarit kahtlustatakse.
.. 7. jaanuar 2015 13:54
Inimene ongi staatuselt kahtlustatav kuniks prokuratuur ei ole süüdistusakti kohtusse esitanud. Siis alles saab temast süüdistatav. Ja kui jõustub süüdimõistev kohtuotsus, alles siis on inimene kurjategija.
Nii elementaarseid asju peaks ju igaüks teadma.
Ja 7. jaanuar 2015 15:10
kui minu enda nähes keegi tapab kellegi, kas ma peaks tema poole pöörduma aupaklikult "lugupeetav kahtlusalune", sest mingisugune äraostetav instants pole veel kinnitanud seda, mida ma oma silmaga nägin?
ehk 7. jaanuar 2015 15:16
Sa vist pole päris hästi kursis Eesti õpetajate tasemega?
Olen 7. jaanuar 2015 16:26
ikka küll. Nii oma õpetajate, oma laste õpetajate ja ka lapselapse õpetajatega. Muidugi on meeldivaid ja vähemmeeldivaid õpetajaid, kuid ma pole küll kohanud õpetajat, kes oleks surmanuhtluse ära teeninud.
7. jaanuar 2015 20:01
Ja sinu tase, ehk, on küll väga kõrge nagu näha.
Aga 8. jaanuar 2015 10:02
inimene 7. jaanuar 2015 13:07
lõpuks ometi tehti ka midagi mõistlikku mõrvar olgu trellide taga
7. jaanuar 2015 13:00
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Elena 7. jaanuar 2015 13:19
Küll see tegelane Viljandist on alles viha täis. Mõrvareid ei tohigi unustada. Kui oled teise inimese tapnud, siis ole nii palju mees, et vastuta ka!
ähvardad jah? 7. jaanuar 2015 13:39
Sind tuleks ka uurida.
inimesele 7. jaanuar 2015 13:55
Või kes vana asja meelde tuletab? Kuidas vana, "asi" ju üsna pooleli alles, mis vanast sa räägid.
Kuhu 8. jaanuar 2015 08:48
kadus siit vastus , mis oli täiesti korrektne ?
no nii 7. jaanuar 2015 12:58
hakkab looma. hea seegi, et vahi all on.