Eesti uudised

Liinibuss ajas ristmikul lapse alla, võimud südalinnas asuvat liiklussõlme aga ohtlikuks ei pea (18)

Katrin Helend-Aaviku, 7. jaanuar 2015, 07:00
OHTLIK RISTMIK?: Narva maantee ja Kreutzwaldi tänava ristmikul sõitis liinibuss 11aastasele tüdrukule otsa. Politsei palub asjaolude väljaselgitamiseks abi pealtnägijatelt, kellel palutakse ühendust võtta numbril 612 3000. Foto: Rauno Volmar
Tallinnas Narva maantee ja Kreutzwaldi tänava ristmikul sõitis liinibuss lapsele otsa. Maanteeameti ekspert on hinnanud ristmiku väga ohtlikuks, politsei ja linnavalitsus seda tavalisest ohtlikumaks ei pea.

Eile hommikul kella 7.55 paiku juhtus Narva maanteel liiklusõnnetus, kus liinibussilt sai löögi 11aastane tüdruk. Buss nr 104b, mis sõidab liinil Tallinn–Kostivere ja peaks sõidugraafiku järgi liikuma mööda Pronksi tänavat, pööras seni teadmata põhjusel Narva maanteele suunaga kesklinna poole hoopis Kreutzwaldi tänavalt ja ajas alla ülekäiguraja vahetus läheduses olnud lapse.

Samal teemal

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Marie Aava sõnul viis kiirabi kannatada saanud tüdruku lastehaiglasse, kus selguvad ka tema täpsemad vigastused. Aava lisab, et samuti on selgitamisel täpsemad liiklusõnnetuse asjaolud. Niipalju saab ta siiski öelda, et sõidutee oli märg ja väljas oli õnnetuse ajal pime.

Bussifirmale esitatud küsimusele, miks sõidugraafiku järgi Pronksi tänavat pidi sõitev liinibuss Narva maanteele hoopis paralleelselt asuval Kreutzwaldi tänaval sõitis, ei soostu ASi ATKO Grupp juhatuse esimees Margo Tomingas vastama, põhjendades asja sellega, et politsei uurib seda.

Liiklusõnnetuse ajal põles fooris roheline tuli nii bussile kui ka jalakäijatele, sest see on ristmik, kus Kreutzwaldi tänavalt vasakpööret tegevatele juhtidele on teed ületavate jalakäijatega samal ajal fooris roheline tuli. Autojuhtidel on siiski kohustus jalakäijad enne läbi lasta, aga ülekäigurada sageli kasutavate inimeste sõnul ei ole liiklusohtlikud olukorrad seal haruldus.

Inimeste sõnul on see üks Tallinna ohtlikumaid ristmikke, kus sõidukid ei kipu jalakäijaid üle tee laskma ning kus autod lausa sööstavad vasakpööret tehes Narva maanteele, sõites seal sageli kurvi diagonaalis sirgeks. Juhtidel on Kreutzwaldi tänavalt tulles võimalik vasakule keerata kahel sõidurajal, pöörde lõpul saavad nad hargneda aga juba neljale. Ohtlikkust lisab ka ülekäigurajal olev halb nähtavus, sest sealne tänavavalgustus ei põle.

Ohtlik või mitte?

Maanteeameti liiklusohutuse osakonna juhataja Raul Rom, kes on koostanud kõne all oleva ristmiku kohta põhjaliku ohutushinnangu, kinnitab samuti, et tegu on ohtliku ristmikuga, kus alates 2005. aastast on juhtunud tema andmetel neli liiklusõnnetust, milles on kannatada saanud jalakäija.

Romi sõnul on selline liikluskorraldus, kus sõiduteed ületavatele jalakäijatele ja pööravatele sõidukijuhtidele põleb samal ajal lubav roheline foorituli, suhteliselt sage liiklusõnnetuse põhjus ka teistel sarnastel ristmikel.

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse avariiteenistuse vanem Tanel Pajumaa ütleb aga, et statistikale tuginedes ei saa kinnitada, et see oleks tavapärasest ohtlikum ristmik.

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf lausub, et ristmik, kus õnnetus juhtus, on reguleeritud ristmik ja väidab, et seal on ka piisavalt valge. Ta ei tea täpsemalt öelda, kas tänavavalgustus on seal pikemat aega välja lülitatud või on seal ajutine rike.

Küll on aga Tallinna linnavalitsusel plaan pealinn valgemaks muuta ja lülitada sisse tuhandeid valgusteid, mis viis aastat tagasi rahanappusel välja lülitati.

"Sisse on lülitatud valgustid Pirita tee sillast kuni linnani. Ja palju teisi kohti. Lõpuks lülitame kõik sisse," ütleb Klandorf, et Narva maantee ja Kreutzwaldi tänava ristmikul olev tänavavalgustus lülitatakse sisse hiljemalt märtsiks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee