Kas oleksite nõus minema üksinda reisile? Kas see mõte tundub põnev väljakutse või pisut hirmutav oleneb minu arvates suhtumisest.

Vahelduseks võib olla päris põnev-  aeg maha võtta ja olla vaid iseenda päralt. Kellelegi ei pea üksinda reisides aru andma ja saab minna just sinna ekskursioonile kuhu hing ihkab ja mis parasjagu meeldib.

Tore on ka see, et üksinda reisides võib leida endale uusi häid sõpru ja ka armuseiklused on kerged tulema, eriti kui hing on üksi ja süda ootab armastust. Uuringute järgi on umbes 40% üksinda reisides vähemalt kord elus armuseiklus olnud.

Üksinda reisides saab mõelda oma mõtteid ja unistada niipalju kui jaksad. Hea aeg on endasse süübida ja mõelda oma elu üle ja planeerida tulevikku.

Juhul, kui on soov reisimuljeid jagada, siis saab fotoaparaadi, nutitelefoni ja tahvelarvutiga kiiresti muljeid jagada oma lähedaste, sõprade ja perekonnaga. Tänapäeval on sõbrad vaid mõne hiirekliki kaugusel. Tehnika on teinud meie elu mugavaks ja lihtsaks.

Üksinda saab minna reisile ka siis, kui ei leia sõpru, kellel oleks sama riigi vastu huvi või kui kellelgi tutvusringkonnas ei ole piisavalt reisimiseks vaba raha.

Üksinda reisides oled oma aja peremees. Võid oma plaane lihtsalt muuta ja ei pea sellest kellelegi aru andma.

Siiani olen kirjutanud ainult positiivsest, kui üksinda reisile minna, kuid alati on asjal ka oma varjuküljed.

Üks suur oht üksinda reisides on see, et oma pagasi järgi tuleb üksinda vaadata ja kui keegi nõustubki sinu asjade järgi valvama, siis on ta lihtsalt kena inimene, sest seaduse järgi ei ole võõral inimesel mingit kohustust võõraid asju valvata.

Üksinda reisides võib kergemini ära eksida, eriti kui minnakse tundmatusse reisikohta ja kaarti ei ole ka kaasas. Kui ei ole kedagi reisile kaasa võtta, siis oleks vähemalt algajal turistil kasulik liituda turismigrupiga, isegi kui kõik selles grupis on sulle võõrad. Giidist on palju abi, kui riik on tundmatu ja tahad palju erinevaid kohti näha. Giid aitab püsida ajagraafikus ja abistab probleemide korral.

Kui riik on tuttav või kui võõrkeeled on suus, siis on muidugi põnev täiesti üksinda reisida ja saab ka peatänavalt kõrvale põigata ja näha eksootilisemaid kohti, kuhu tavaturisti ei viida.

Ma arvan, et iga inimene peab ise otsuatama, kas ta julgeb minna üksinda reisile ja olla täiesti üksinda, isegi siis, kui tekivad probleemid. Mina olen Euroopas lähemates riikides käinud küll täiesti üksinda reisil ja olen reisi nautinud. Kui ennast armastad ja saad endaga hästi läbi, siis on üksinda reisimine täiesti huvitav elamus.

Teisest küljest lähedastega koos reisides on lõbusam ja muretum ning vahetult saab oma muljeid jagada. Eks igal asjal ole omad head ja halvad küljed, tuleb vaid leida endale sobivaim variant.

Jaga artiklit

1 kommentaar

M
Marii  /   01:17, 7. veebr 2015
Üksi- võibolla, kui hullult meeleheitel oleks, mine tea- pole käinud . Reisikaaslasena ma ei armasta üksi reisivaid inimesi- neil on ikkagi suhelda vaja ja nad klammerduvad. Oi teiega on NII tore ja kõigest saab rääkida, niiivahva, et teiega trehvasin :( Kle sry, ma tulin oma mehega reisile( me muidugi suhtleme kõigiga ikka ka) aga ma ei taha olla kellegi lauslobisemispartner - tahan puhata ja ilma vaadata. Lapsed said koju jäetud , et olla nädalakene omaette ja puhata ja nüüd oleme taas kellegi lapsehoidjad- ei aitähh. Muidugi on kindlasti ka teistsuguseid üksikuid reisidel aga 2 viimast reisi olid just ses osas tyytud. Küll ei oska keelt, küll jäid prillid bussi- kle kui oleme tunniks kauplusse lastud miks ma oma aega sinule pean raiskama- omale õhtuks süüa valida ei saagi nii ju.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis