Psühholoogia blogi

Psühholoogia blogi: kust saada inspiratsiooni? 

Tiina Kilkson, psühholoog , 27. jaanuar 2015 10:22
Foto: PantherMedia / Scanpix
Millest või kellest ammutada inspiratsiooni, et loominguga tegeleda? Eks igal inimesel ole omad viisid, kus inspiratsiooni käia kogumas. Kindel on see, et puhanult on inspiratsiooni kergem leida.

Mõtle, mida sulle meeldib teha ja kes on need inimesed, kes sind inspireerivad. Inspireerivad inimesed on kahtlematult positiivsed ja toetavad sind sinu ettevõtmistes ning ei tee sind kunagi maha.

Samal teemal

Inspireerivad inimesed panevad õigete küsimustega sind mõtlema ja viivad sind sinu arengus edasi. Sa ise võid olla ka kellelgi inspiratsiooni allikaks, kui suudad teist tingimusteta armastada ja aktiivselt kuulata.

Kas sa tahaksid olla kellegi muusa, millest keegi ammutab loomeenergiat ja mille tulemusel sünnivad surematud teosed?  Selleks, et muusaks saada,  peaksid olema huvitav isiksus või vähemalt huvitava välimusega, mis annab kellegi loovusele ruumi.

Inspiratsiooni võib ammutada mere ääres jalutades, kuulates lainete loksumist või vees hullates suvise kuumuse eest. Koeraga pargis jalutades, linnulaulu kuulates, teiste kirjutatud raamatuid lugedes või teiste loodud muusikat nautides. Kaunis restoranis õhtustades võivad tekkida samuti erilised emotsioonid, mille saad maalida lõuendile või kirjutada muusikasse.

Kasuta oma loominguks ära kõik emotsioonid, nii positiivsed kui ka negatiivsed. Erinevate emotsioonide ajel võivad tekkida täiesti kordumatud ja unikaalsed teosed. Jäädvusta oma loomingusse kõik – nii rõõm, kui kurbus, igatsus ja armastus, viha ja joovastus.

Iga hetk sinu elus on kordumatu ja kuulub just sulle, naudi seda hetke. Iga sekundimurdosa on ainulaadne ja täis inspiratsiooni, erinevaid meleolusid ja elamusi. Võta igast hetkest viimast ja pea endale kalliks nii häid kui ka halvemeaid hetki. Igal hetkel on oma sõnum, mille saad vormida teoseks ja jäädvustada tulevastele põlvedele.

Inspiratsiooni ei ole vaja alati käia kaugelt otsimas, see võib asuda sinu lähedal, sinu sees, mille oled sügavale südamesse ära peitnud. Otsi inspiratsiooni, kui kellegagi räägid ja midagi uut ja huvitavat enda jaoks teada saad või kui oled üksi ja igavled. Kõik need hetked kõnelevad erinevat keelt ja võivad pakkuda sulle unustamatu inspiratsiooni laengu. Inspiratsioon on igas hetkes peidus ja võib vajada vaid valla päästmist. Head inspiratsiooni otsingut!

Samal teemal

10.01.2015
Psühholoogia blogi: hea une saladused
29.00.2015
Psühholoogia blogi: üksinda reisile
22.00.2015
Psühholoogia blogi: kuidas minna tööintervjuule?
20.00.2015
Psühholoogia blogi: mitu elu meil on?