13 kommentaari

K
Keegi ei keegi.  /   23:52, 20. jaan 2015
Kas Te, Tiina, olete nõukoguaegse hariduse saanud psühholoog, karta on, sest ma kuulsin sellist juttu juba koolipingis. Käin 75.-ndat ja jutt on ikka sama: "Ela oma elu nii, et sul ei oleks vanaduses kahju oma valesti elatud aastate pärast!" Umbes nii manati juba Stalini, Hruštšovi jne. ajal. Romaanist "Kuidas karastus teras!" on see võetud. Nüüd on nõue olla edukas, teisi jalge alla tallates ja jahu ning uduta, siis pole sul kahju elatud aastate pärast. Meil on tuttav naisterahvas, kelle rahvust ei tohiks kritiseerida, kuid kelle rahvas on pannud kirja esimese tõsiselt võetava moraalikooteksi. Sai hariduse Venemaal, on kursis selle maa kultuuriga. Üks laps ela USA-s ise kättevõidetud kodumaa. On elanud oma aktiivse elu Eestis, andnu keele eksami ja on meie kodanik. Ta on täiesti nõus sellega, et Ukrainalt võeti Krimm ära ja sõda käib ebaseaduslik sõda. Sest tema oli punaarmeelane ja vallutas Berliini arstina. Peaks olema nagu meie, kuna elas 50 aastat Eestis ja eestlased oli ta sõbrad, kuid ei suuda mõista oma mina sees meie mina. Ei mõista, mis õiglus, see paljukannatanud rahva esindaja ja kõik jne.. Ma olen isegi õnnelik, et mu olemus pole nii lõhkikistud ja ma võin enesega enam-vähe rahule jääda. Seejuures pole mul enam mingit võimalust seda riiki püsivamaks ja õnnelikumaks muuta! Sellest on tõesti kahju!
M
m.b  /   11:35, 20. jaan 2015
Vale jutt et ainult üks elu,,
M
MIKS SEDA PSÜHHOLOOG EI RÄÄGI!  /   17:16, 20. jaan 2015
ON MEILE LOOJA POOLT ANTUD -- AINULT ÜKS ELU ELADA!
Aga võiksime elada -- ikka PALJU paremini ,Rahulikumalt ,,AGA SELLISES EESTIS ON SEE VÕIMALUS ""ISANDATE POOLT KODANIKEL ÄRA VÕETUD.
POLE ESITEKS ÕIGET ARSTI--ABI PALJUDELE JÄÄNUD!
M
MIKS SEDA PSÜHHOLOOG EI RÄÄGI!  /   17:16, 20. jaan 2015
ON MEILE LOOJA POOLT ANTUD -- AINULT ÜKS ELU ELADA!
Aga võiksime elada -- ikka PALJU paremini ,Rahulikumalt ,,AGA SELLISES EESTIS ON SEE VÕIMALUS ""ISANDATE POOLT KODANIKEL ÄRA VÕETUD.
POLE ESITEKS ÕIGET ARSTI--ABI PALJUDELE JÄÄNUD!
M
marx  /   11:28, 20. jaan 2015
Usk on iga inimese isiklik asi. Ilma kindla tõestuseta niimoodi väita on silmakirjalik tegevus. Inimese hing on surematu ja antud hetkel väita, et see on ainus elu, siis paneb see mind sügavalt kahtlema antud inimese pädevuses sellel ametikohal. Kui uskuda iseennast ja oma tulevikku, siis sellega me loome oma reaalsuse ja tõe. Seega niipalju kui on inimesi on ka arvamusi. Psühholoog on seega skeptik ja välistab oma sõnavõtuga elu võimalikkuse.
M
marx`ile  /   12:29, 29. jaan 2015
Jah, nõus. Inimene on igavene. Ja see, kes ütleb, et see ei ole nii - tõestagu.
P
pm  /   10:30, 20. jaan 2015
/ Ainult selles elus saame teha suuri tegusi ja me peaksime elama nii, et me elatud elu ei kahetseks. /
Kui meil on ainult üks elu, millal see kahetsemise aeg siis on? Ma ei pruugi ju 90-ks elada (enamus ei elagi).
E
enne surma  /   14:02, 20. jaan 2015
tuleb niikuinii passiivne periood, kui miski ei paku enam huvi, on elutüdimus jne. Siis mõtledki, kas kahetsed või mitte? Tegelikult meeste elurõõmu hävitavad naised oma tagurlikkusega, egoismiga ja mehe ketis hoidmisega.
P
pm  /   16:33, 20. jaan 2015
no sel juhul tulebki juua .... pole aega enne surnuksjoomist põdeda
N
naine  /   10:04, 21. jaan 2015
kes sul käseb ketis istuda, kuid see on sulle mugav ja pealegi hea naist süüdistada
1
14,02  /   12:31, 21. jaan 2015
Sellest artiklist saan aru, et siin soovitatakse ise ennast pisut "ketis hoida", no et pole tähtis kõik võimalikud naudingud paari aastaga ära nautida, vaid hoida tervist ja eluülesanne leida, et ei tekiks seda tühja perioodi või tunnet...nu et sinust ei sõltu ega olegi mitte midagi kunagi sõltunud.
  /   16:48, 21. jaan 2015
Kui asi on juba sealmaal, et kõigest on savi, siis nagunii ei viitsi kahetseda ka.
Ise olen seda meelt, et Vaim elab igavesti ja maine keha on nagu kleit või ülikond, mis kulunult ära visatakse ja mingil ajal uus võetakse.
E
enne surma...  /   12:33, 29. jaan 2015
Kus Teate, et enne surma tuleb passiivne periood? Minu isa on 92, mõistus selge, vaim virge. Mis paneb Teid arvama, et tuleb elutüdimus? Jah, see võib sel inimesel tulla, kel on kogu elu olnud kolm väärtust: sitavõitu, vähevõitu, kehvavõitu!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis