Psühholoogia blogi

Psühholoogia blogi: talverõõmude aeg 

Tiina Kilkson, psühholoog , 6. jaanuar 2015 13:13
TalverõõmFoto: Mati Hiis
Käes on talv ja puud on härmas ning lumevaip katab Eestimaad. Käes on aeg nautida talverõõme. Nii vähe kui meil on lumiseid talvepäevi, tuleb nautida seda ilu täiel rinnal.

Praegu on paras aeg vaadata oma suusavarustus üle, tolm sellelet pühkida ja minna perega suusatama. Suusatades saab loodust imetleda, oravate ja lindude tegevusi vaadata,  nautida kaunist talveilma ning olla pere ning sõpradega koos.

Igal pool leidub kohti, kus saab suusatada  või kelgutada. Väikeste lastega peredele on eriti tore minna kelgutama, sest selleks ei pea olema erilisi oskusi. Väga kasulik on ka lihtsalt kiiresti kõndida ja hingata sügavalt sisse värskendavat  metsa lõhna.

Talv on see aastaaeg, kus eestlased kipuvad rohkem televiisori ees istuma, näksima ja õlut jooma. Õue minnakse vaid tööle või kooli minekuks, kuid enamuse ajast veedetakse siseruumides.

Aeg on muutuda füüsiliselt aktiivsemaks, sest see tagab tervise ja on nooruse saladus. Talvel on õues olles võimalik lindudele linnumajja süüa viia ja loomulikult eramajade elanikel ka lund ajada.

Nautige igat hetke, mis te talvel õues olete, sest see mõjub hästi kosutavalt. Pärast õues veedetud tunde on tore minna sauna vihtlema ja oma luud kondid mõnusalt soojaks ajada. Talve ei tuleks võtta paratamatusena, vaid seda tuleb õppida nautima.

Kas pole kaunis teha pilte lumisest loodusest ja ehitada lumekindluseid koos lastega? Mulle endale meeldivad eriti need talveilmad, kus on sadanud paksu valget lund ja talvepäike helgib lumel vastu.

Selle hooaja esimene suusasõit on mul ka juba tehtud  ja tunnen ennast pärast sportimist palju reipamalt. Soovitan kõigile minna suusatama, kelgutama või uisutama. Talv on ka kalendri järgi käes on aeg tegeleda talvealadega.

Hea võimalus on koos laste ja lastelastega teha lumememmesid, see tegevus pakub lastele suurt rõõmu. Meeldiv on mängida koos lastega lumesõda ja sumbata sügavas lumes.

Veetke võimalikult palju aega värskes õhus, sest see tekitab hea enesetunde ja ööseks hea une. Imetlege talveilma!

Elame kaunil maal, kus saame nautida talverõõme ja olge selle eest tänulikud.

Samal teemal

31.01.2015
Meeled selgeks: film saab sind aidata?
29.01.2015
Psühholoogia blogi: üksinda reisile
27.01.2015
Psühholoogia blogi: kust saada inspiratsiooni?
24.01.2015
Timmi oma sisemist kella!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee