Eesti uudised

Kaotsis Läti surfarit otsitakse ka Eestis (5)

Mattias Tammet, 6. jaanuar 2015 07:00
TORM KUTSUB: Tormid on alati lohesurfareid ja purilaudureid mere poole tõmmanud. Pilt pärineb Pärnust. Foto: Arno Saar
Nädalavahetuse tormi ajal jäi Lätis Kolka neeme tipus kadunuks Läti lohesurfar Renars Mileika. Vabatahtlikud, sõbrad ja võimud kammivad läbi kogu Liivi lahe rannikut. Abiks on ka eestlased.

Nädalavahetuse tormi ajal kippusid purilaudurid ja lohesurfarid nii Eestis kui ka Lätis merele tuult nautima. Laupäeval kella nelja paiku märkasid Kolka neeme – see astlakujuline Kuramaa poolsaare ots eraldab Liivi lahte ülejäänud Läänemerest – tipus surfajad, et üks nende hulgast on hädas.

Lootust kaotamata korraldasid sõbrad-tuttavad kiiresti otsimismeeskonnad, et kontrollida rannikualasid.

Otsijatel olid abiks Läti päästeteenistuse kaatrid ja autod ning ka Läti sõjaväekopter, kuid seni pole Renarsit leitud. Vabatahtlikud on suure osa otsingupunktidest kandnud ka kaardile ja kontrollitud kohtade tihe punktiriba jooksis eile õhtul Ventspilsist Pärnuni.

"Lääne prefektuur on vastavalt oma võimalustele suunanud rannikupatrulle nii Pärnu- kui ka Saaremaal neisse piirkondadesse, kus on võimalik rannikul otsinguid teostada. Informeeritud on ka kohalikke kalureid ja vabatahtlikke merepäästjaid," ütles politsei- ja piirivalveameti Lääne prefektuuri pressiesindaja Kaja Grak eile. Ühtlasi olevat läbi kammitud ka Ruhnu rannik.

"Kui meile saab teatavaks inimese kadunuksjäämine, siis ei oodata kuskilt käsku, vaid tegutsetakse vastavalt olemasolevale infole. Kui on vaja väljuda Eesti riigi piiridest, siis tehakse naaberriigiga koostööd ja abipalve peale saadetakse meie vahendeid appi nii palju kui võimalik."

Praegu pole täpselt teada, mis suunas hoovused Renarsi võisid viia, tõdes otsingute koordineerimisel abiks olnud Riias elav eestlanna Liisa Lahtmets.

"Kes on Liivi lahe ääres või sinna teel – asjatundjate sõnul ennekõike kuni 20 kilomeetrit Eesti–Läti piirist –, võtke palun see aeg ja minge vaadake randa. Ka ülejäänud rannapiirile Pärnu ja Liivi lahe ümbruses," palub Lahtmets.

"Ta on selle värgiga tegelnud viis või kuus aastat, nii et ta teab, mida teeb," rääkis Janis Golbergis. "Vahel juhtuvad imed. Nüüd oleks selleks õige aeg."

Läti piirivalvurite viimaste hinnangute järgi võisid hoovused Renarsi ööl vastu tänast hoopis Kaltene randa uhtuda, seega plaanisid otsijad ööseks suuremas osas sinna koguneda. Kui see osutub tulutuks, võtavad nad appi ka lennukid. 

Interaktiivse otsingukaardi leiab aadressilt https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zL7nd9cMerTc.kKTybYpWFFZY ning Facebooki grupi läti- ja inglisekeelne värske informatsiooniga: https://www.facebook.com/groups/1534124936846463/

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee