Väike moeajakiri

(Kunst)karusnaha sisse sooja (4)

Piia Õunpuu, 5. jaanuar 2015 17:07
Moeblogija Anna Elisabeth Vaher muutis lihtsa musta komplekti palju erilisemaks lisades nahktagi peale kunstkarusnahast krae. Lisaks on see ka salli asemel! Foto: Anete Palmik.
Mäletan, kuidas umbes viis aastat tagasi tahtsin endale kunstkarusnahast talvemütsi. Käisin kõik poed läbi ja loomulikult ei leidnud seda kuskilt. Ainus koht, kust võisin endale Eestis ühe korraliku karvase mütsi osta, oli Raekoja platsi jõuluturg, aga kõik ju teavad, et sealsed hinnad on vaid turistidele. 

Lõpuks jäingi mütsita. Sõbrad ütlesid ka, et ma näeksin nagu mingi vanamutt siis välja ja vist oligi nii õigem.

Samal teemal

Nüüd on see karusnahaihalus tagasi tulnud ja palju võimsamalt ning mitte ainult mul, vaid kogu moemaailmal. Igipõline "karusnahk vs kunstkarusnahk" debatt võib minu arvates kõrvale jääda. Las igaüks kannab seda, mis talle südames õigem tundub, sest mõlemad on ju nii pehmed ja nii mõnusad. 

Kui õues on sellised tuisused ilmad nagu praegu, tundubki ainuõige variant end sooja karvase mantli sisse mässida. Loomulikult ei pea enam kartma sedagi, et näen välja oma east vähemalt 40 aasta võrra vanem, sest karusnahk on oi-kui-moekas. Tähtis on kanda seda lihtsate asjadega koos, muidu muutub kogu komplekt üheks suureks tohuvapohuks. 

Minu lemmikvariant oleks mustad teksad, kontsaga poolsaapad, ühevärviline sviiter (näiteks valge või hall) ja siis seal kõige peal troonimas üks pehme karvane mantel. Glamuursed karusnahast mantlid sobivad ideaalselt ka kõikvõimalike õhtuste komplektide peale, olgu selleks siis litterkleit, õhuline šifoonseelik või šikk pükskostüüm.

Kvaliteetseid karusnahast mantleid võib leida vintage-poodidest või kaltsukatest, samuti tasuks rääkida oma vanemate sugulastega, ega neil mõnd mantlikest kapis vedelemas pole. Kunstkarusnaha valik on ka tavalistes riietepoodides päris hea, hinnad jäävad tavaliste talvemantlite kanti (umbes 40-80 eurot).

Nagu iga trendiga, on ka karusnaha puhul olemas variandid neile, kes tahaksid moeasjadest osa saada, aga päris täispangale ka ei julge minna. Oma talveriietust saab vürtsitada eelmainitud karvamütsiga, mida tänapäeval leiab näiteks River Islandist, kuigi ringi tasuks vaadata ka turgudel.

Tavalise nahktagi (mille alla praeguse ilma korral peaks panema vähemalt kaks kampsunit, aga mood on ju seda väärt, eks?) teeb erilisemaks karusnahast krae. Minu ema näiteks viskas ära ühe vana kulunud mantli, kuid rebasekrae jättis alles, igaks juhuks. Õigesti tegi, sest nüüd hakkan mina seda laenama ja oma mantlite-jakkide peale sobitama. 

Kõige leebem variant karusnahatrendist osa saada on karvane mütsitutt. Võta oma tavaliselt tutimütsilt villane tutt ära, otsi kangapoest uus karvane ja õmble külge - lihtne õhtune nokitsemine, mis annab talveriietusele moodsat vunki juurde. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee