Tarbija

Eesti suuremad autokütusemüüjad langetasid jälle hindu (5)

Õhtuleht.ee, 5. jaanuar 2015 14:43
Foto: TOOMAS HUIK/POSTIMEES
Mootorikütuste jaemüüjad Statoil Fuel & Retail ja Neste langetasid täna mootoribensiini hinda 2 sendi võrra ja diislikütuse hinda 0,5 sendi võrra.

Pärast hinnamuudatust on üldised jaemüügihinnad Statoil 1-2-3 automaatjaamades alljärgnevad:

Mootoribensiin 95 miles 1,019 eurot/l

Mootoribensiin 98 miles 1,059 eurot/l

Samal teemal

Diislikütus miles 1,089 eurot/l

Statoil Fuel & Retail Eesti AS mootorikütuste tootejuht Indrek Sassi sõnul on mootorikütuste jaehinnad Eestis languses tulenevalt maailmaturu hindade jätkuvast langusest ning ülitugevast konkurentsist mootorikütuste jaemüügis.

"Aasta lõpus oli turul ootus, et toornafta hinnalangust pidurdab sõjategevusest tingituna Liibüa toornafta ekspordi langus. Seda aga ei juhtunud ning turul on endiselt kõrge pakkumise tase. Praeguse toornafta hinnalanguse taga on ühelt poolt Venemaa ja Iraagi detsembri rekordtasemel toornafta tootmismahud ning teisalt Euroopa ja Hiina oodatust nõrgemad tööstustoodangu kasvunumbrid. Maailmaturu toornafta hinnad on nüüdseks langenud viimase 5,5 aasta madalaimale tasemele," kommenteeris Sassi selle aasta esimest hinnamuudatust.

Neste langetas täna hommikul kell 6 samuti kütuste tavahindu: bensiini hinda 2 senti ja diislikütuse hinda 0,5 senti liitrilt ning ühtlustas hinnad jaamades, kus hinnatase oli tavahinnast madalam.

Viimati langetas Neste hindu 19. detsembril ja koos tänase muutusega on viimase kuu jooksul bensiini hind Neste jaamades langenud 14,4 s/l ja diislikütuse hind 11,0 s/l.