Maailm

Murtud käega läbi külma ja pimeda metsa: väike tüdruk oli ainus, kes lennuõnnetuses ellu jäi (20)

Toimetas Kristin Aasma, 5. jaanuar 2015 13:11
Lennukatastroofis ainsana ellu jäänud seitsmeaastane Sailor kaotas vanemad ja õe.Foto: Kuvatõmmis / YouTube
Seitsmeaastane tüdruk Sailor Gutzler, kes pääses lennukatastroofist eluga, kõndis vigastatuna poolteist kilomeetrit pimedas läbi metsa inimasustuseni. Väljas oli külm, aga tüdrukul olid seljas suveriided. Lennuõnnetus juhtus reede õhtul USAs Kentucky osariigis Eddyville'i lähistel.

Väikesel Sailoril oli õnne ning on ka visadust, sest vaatamata sellele, et ta oli hirmunud, verine ning ta murdunud randmeluu tegi valu, vinnas ta end lennukist välja ja kõndis umbes poolteist kilomeetrit läbi pimeda metsa, et leida abi. Tüdrukul oli seljas lühikeste varrukatega särk ning jalas šortsid ja vaid üks sokk, kirjutas new.yahoo.com. 

Kui 71aastane Larry Wilkins reede õhtul koputamise peale ukse avas, nägi ta seismas verist nutvat last. "Ta rääkis mulle, et ta emme ja issi said surma ja ta oli olnud lennuõnnetuses ja et lennuk on kummuli," meenutas Wilkins.

Sailor viidi esmalt haiglasse ning anti siis sugulase hoolde.

Samal teemal

Sailori jutu järgi leidsid päästjad metsast Piper PA-34. Peale Sailori vanemate Marty (48) ja Kimberly (46) Gutzleri olid lennukis ka Sailori õde Piper (9) ja nõbu Sierra (14) - kõik pärit Illinoisi osariigist Nashville'ist.

Gutzlerite pere oli käinud pühade ajal külas Floridas Key Westis. Marty Gutzler oli piloot ja lennuinstruktor. Enne lennukatastroofi oli Gutzler teatanud mootoririkkest ning seejärel kadus side juhtimiskeskusega, kust püüti lennukit läheduses asuvale lennuväljale juhatada.

"Sailor on üks tähelepanuväärne noor daam," kiitis vaprat tüdrukut USA rahvusliku transporditurvalisuse ameti uurija. Tema sõnul on väikelennuki allakukkumisel ellujäänuid üliharva ning Sailori selgitused lennuki allakukkumise kohta on lennundusekspertidele suureks abiks. Selgituste andmiseni aga läheb veel aega, sest tüdruk peab vapustusest toibuma. Pere kaotanud Sailori toetuseks on asutatud fond.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee