Foto: AFP / Scanpix
Sander Silm 5. jaanuar 2015 11:45
Naftahinnad on maailmaturul kolmandat päeva järjest kukkunud ning eksperdid ei välista, et hind võib kukkuda isegi kuni 40 dollarini barrelist.

WTI standardiga toornafta veebruari futuurid maksid New Yorgis esmaspäeva hommikul 51,68 dollarit ja Brenti nafta barrelihind kukkus täna 0,88 dollari võrra 55, 54 dollarini barrelist.

Naftahindade kukkumise taga on ühelt poolt ülemaailme majanduse madalseis, mis on vähendanud nõudlust naftatoodete järele. Samas pole Saudi Araabia vähendanud naftatoodangut ning ka Venemaa naftatoodang on viimaste aastate tipus.

Olukorda ei leevenda ka Iraagi kokkulepe riigi põhjaosas asuva autonoomse Kurdistaniga, mille kohaselt võib Iraak selle kaudu eksportida naftat Türki.

Gazeta.ru konsulteerinud eksperdid ei välista, et veel jaanuaris võib nafta hind maailmaturul kukkuda 40 dollarini barrelist. Samuti leiavad eksperdid, et naftahinnad ei hakka tõusma mitte varem kui selle aasta teises pooles. See võib aga tähendada Venemaa riigieelarvele seda, et riik võib tänavu ilma jääda 2,5 triljonist rublast.

Samal teemal

Kommentaarid  (7)

Vöiks juba 7. jaanuar 2015 18:45
0 euri olla, siis laseks ka paagi korra tasuta kytust täis. Kuidas siis aga riik käibe- ja aktsiisiraha arvestab.Pealegi jookseb siis ka eesti eelarve miinusesse , meil ju suur tulu arvestatud sealt.
xxx 5. jaanuar 2015 17:21
Mida te Venemaast kogu aeg mainite- kõik naftatootjad kannatavad!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS