Maailm

Uudist täiendatud kell 11.15!

Merepõhjas on tuvastatud neli AirAsia lennuki tükki, ilm takistab sukeldumist (1)

Toimetas Kristin Aasma, 5. jaanuar 2015, 10:51
Indoneesia õhujõudude helikopter NAS 332 Super Puma otsingutel Jaava mere kohal 5. jaanuaril 2015. Foto: AFP / Scanpix
Jaava mere põhjas on tuvastatud neli objekti, mis tõenäoliselt on detsembri lõpul merre kukkunud AirAsia lennuki rusud. Jätkatakse lennuki musta kasti otsinguid, mis halva ilma tõttu vahepeal katkestati. 

Lennuk QZ8501 oli 28. detsembril teel Indoneesiast Surabayast Singapuri, kui see kadus radaritest. Lennuki pardal oli 162 inimest. Tänaseks on otsingumeeskonnad leidnud merest 34 surnukeha. Enamus ohvreid on arvatavasti lennukiga merepõhjas, kirjutab BBC.

Otsinguoperatsioonis osaleb kümneid laevu ja lennukeid. Vetesügavusse on lastud sonar.

Laupäeval tuvastati merepõhjas kokku neli suurt objekti, mis tõenäoliselt on AirAsia lennuki jäänused. Kõige suurema objekti mõõtmed on 18 x 5,4 meetrit ja need asuvad 30 meetri sügavuses. Viies objekt mõõtmetega 9,8 x 1,1 meetrit avastati merepõhjas eile, kuigi otsingumeeskonnad pole kinnitanud, et ka see kuulub AirAsia katastroofilennukile.

Samal teemal

Otsingutele on asunud Indoneesia ja Venemaa sukeldujad. Otsingupiirkonda on laiendatud, kuna tõusud on kandnud surnukehi ja lennuki jäänuseid katastroofipaigast eemale.

Lennukirususid on üritatud kuvada veealuste kaameratega, kuid nii otsingu- kui ka uurimistöid on häirinud kuni viiemeetrised lained ning tugevad hoovused.

Seni, kuni pääsetakse uurima lennuki mustade kastide infot, tehakse erinevaid oletusi. Indoneesia meteoroloogiaameti BMKG veebis avaldatakse arvamust, et ilm oli peamiseks põhjuseks, miks lennuk alla kukkus, kirjutab news.yahoo.com. Infrapuna satelliidifotodelt on näha, et sel ajal oli lennuki lennukõrguses külma 80-85 kraadi, mis tähendab, et lennuki mootorid jäätusid. Samas jääb arusaamatuks, miks teised sarnastel marsruutidel lennanud lennukid ei külmunud. Teised analüütikud aga väidavad, et katastroofi põhjuste väljatoomiseks on veel liialt vähe teavet.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee