Eesti uudised

Ajakirjanik Peeter Ernits kandideerib Keskerakonna nimekirjas Riigikokku (24)

Õhtuleht.ee, 5. jaanuar 2015 08:07
Peeter ErnitsFoto: Tiina Kõrtsini
Ajakirjanik Peeter Ernits kandideerib kevadistel valimistel Eesti Keskerakonna nimekirjas Riigikokku.

"Ajakirjanikud kui terava sotsiaalse närviga inimesed tajuvad kõige selgemini kui oluliste ja otsustavate valimistega on seekord tegu. Kaalul on see, kas Eestis jätkub kõik samamoodi, nagu Reformierakonna juhtimisel seni on olnud või tekib reaalne võimalus muutusteks. See on kõige tähtsam," ütles ta pressiteate vahendusel.

Samal teemal

Tema sõnul sai viimaseks tilgaks otsuse langetamisel see, kuidas praegune ajutine valitsus asju ajab: mis kord pähe võetud viiakse kas või vägisi ellu.

"Hakatuseks kooseluseadus, mille vastu suurem osa Eesti rahvast oli. Seejärel töövõimereform, mille vastu nii puudega inimesed kui nende hooldajad häälekalt ning korduvalt astusid. Ma ei ole nõus niimoodi “julgelt edasi” astuma. Ma tean, saab ka teisiti," ütles Ernits.

Ernits rõhutas, et talle teeb muret asjaolu, et elust väljaspool linnasid on selle kampaania jooksul väga vähe räägitud. "Sellest, et koolimajad, ühistransport, poed ja isegi pangaautomaadid ning ühes sellega inimesed ja elu on viimase nelja aasta jooksul eriti kiiresti hakanud maalt kaduma, ei räägi eriti ükski Eesti erakond. Just see vaatenurk tuleb valimiskampaania keskmesse tuua, sest muidu kaklevad linnamehed omavahel ja maal elaval inimesel pole lõpuks sooja ega külma, kes võidab."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee