Maailm

Restoraniarve oli 420 dollarit, jootrahaks jäeti 11 000 (7)

Õhtuleht.ee, 5. jaanuar 2015, 07:00
Foto: Instagram
Ettekandjad Arizona osariigi Phoenixi pitsarestoranis Crudo olid jalust rabatud, kui anonüümne külastaja jättis neile läinud aasta 27. detsembril jootrahaks 11 000 dollarit.

"Mees tuli algul üksi ja ütles, et ootab daami," rääkis ajakirjanikele baarimees Clint Spotleson. "Me olime juba sulgemas, mõni kelner koristas laudu ja ütlesin, et kiirustage naist, muidu jääte toidust ilma."

Daam tuli kella kümne paiku. Paarikese toiduarve oli 331,4 dollarit. Mees kirjutas jootrahaks 1000 dollarit ja palus luba baaris istuda ja väikse napsi võtta. Arve oli siis 89,89 dollarit. Mees pöördus ajalehe The Christian Post väitel naiskaaslase poole ja küsis: "Kas paneme jootrahaks kümme tuhat?" Naine kiitis takka ja mees lisaski arvele jootrahana 10 000 dollarit.

"Mul pidid klaasid käest maha kukkuma, kui seda nägin," räägib Spotleson, kes kinnitab, et vilunud baarimehena ei teinud ta teist nägugi. "Baaris istus veel inimesi ja ma ei tahtnud neid šokeerida, kui oleksin rõõmust hüppama või klaase loopima hakanud."

Kuid raha ta ainuüksi enda taskusse ei pistnud – jagas selle teise baarimehe, ettekandja ning kolmekesi koos otsustati ka köögi-personali meeles pidada.

"Mul oli 4000 dollarit taskus, kui koju kõndisin, ja otsustasin suurest rõõmust naaberbaari sisse astuda. Arve oli 40 dollarit. Ma andsin jootrahaks 60 dollarit," meenutab Spotleson.

Tema mälu järgi on sama mees aastapäevad tagasi Crudos käinud. Ka siis oli ta helde jootrahaandja – kuid vaid 2500 dollarit. Enamasti on jootraha olnud 250, isegi 600 protsenti arvest.

Helde jootrahaandja ei öelnud, kes ta on, kuid kaardimaksetšekile oli ta kirjutanud Tips for Jesus. Selle nime all tegutsev anonüümne jootrahajagaja on pikka aega Ühendriike elevil hoidnud. Varasem rekordjootraha oli 7000 dollarit, kui salapärane mees 2013. aastal alustas, raatsis ta 90dollarilisele baariarvele vaid 3000 dollarit jootraha lisada. Siis viitsis ta nii kauaks kohale jääda, et restorani töötajad teda tänada jõudsid.

Ühendriikides nuputatakse, kas Tips for Jesus on ikka üks ja sama inimene või on see sõpruskond, kes aeg-ajalt riigi eri paigus ettekandjaid oma jootrahaheldusega üllatab. The Christian Post oletab, et Instagramis nime Tips for Jesus tarvitaja on PayPali asepresident Jack Shelby, kellel on maja Phoenixi lähedal Paradise Valley’s. Tips for Jesuse Instagrami postitusi jälgib 83 000 inimest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee