EESTI KUULSAIM? 2006. aastal kogus kuulsust Hando (paremal), kes alasti korvpalliplatsile tormas ja võitis sellega kihlveos sõber Tarmo Jeep Wrangleri. Nädal hiljem sai Tarmo oma auto sarnase tükiga tagasi. Foto: KALEV LILLEORG
Mattias Tammet 5. jaanuar 2015 07:00
Poevargusega vahele jäänud kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Raul Oreškin on vaid jäämäe tipp. Õhtuleht heitis pilgu Eesti märkimisväärsematele kihlvedudele, mis on aastatega avalikkuse tähelepanu pälvinud.

Poevargusega vahele jäänud kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Raul Oreškin on vaid jäämäe tipp. Õhtuleht heitis pilgu Eesti märkimisväärsematele kihlvedudele, mis on aastatega avalikkuse tähelepanu pälvinud.

Üks tuntumaid Eestis sõlmitud kihlvedusid on ka üks väheseid, millel on vähemalt mingil määral õnnelik lõpp. 2006. aasta novembris jooksis suure Eesti-Läti korvpallimängu ajal platsile paljas mees, kehakatteks vaid osavalt paigutatud sokk.

Jooksjaks osutunud Hando ei teinud seda (vist) aga kurikuulsuse otsimise pärast. Hando oli sõber Tarmoga arutanud, miks Eestis selliseid asju tihemini ette ei tule ja vedanud sõbraga kihla, et võtab asja ise ette. Sõber Tarmo olevat nii kindel, et Hando ajab jama ja pani kihlveos mängu oma Jeep Wrangleri, kirjutas Õhtuleht. Tarmo pidas sõna ja võtmed rändasid tõesti Hando taskusse – niipea, kui tal jälle taskud olid.

Kihlveod ja vesi ei sobi kokku

Vähem on teada see, et Hando andis sõbrale võimaluse oma maastur tagasi võita. Nädalapäevad hiljem külastas Eestit USA president Bush. Hando lubas auto tagasi anda, kui Tarmo suudab visiidi ajal teleuudistesse pääseda. Selle tarvis ronis Hando Tallinna kesklinnas sama auto katusele – näo ette kleebitud Bushi pilt ja tagumik poolpaljas – ja hakkas võimlemisharjutusi tegema. Politsei kamandas mehe küll ruttu katuselt maha, kuid telekaamerad jõudsid Tarmo siiski lindile püüda. Sestap sai mees oma Wrangleri tagasi.

Alkoholi ja eriti veekogudega seotud kihlveod tunduvad kahetsusväärselt tihti õnnetult lõppevat. 1998. aasta 7. septembril vedas Vladimir Tartus sõpradega konjaki peale kihla, et ujub üle Emajõe.

Takistuseks pidid saama jalga jäänud ketsid, aga ilmselt polnud ta arvestanud 11kraadise veega. Varsti kadus Vladimiri pea veepinnalt.

"Sõbrad ei teinud asjast suuremat numbrit ja vajusid laiali, kes kuhu," tsiteerib kaks päeva hiljem ilmunud Postimees toonast politsei pressiesindajat Peeter

Rehemad. Politsei sai asjast teada siis, kui surnukeha paari tunni pärast juhuslikult avastati.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad