Eesti uudised

Tartumaa bussijuhid nõuavad uuelt vedajalt 930eurost palka (15)

Arvo Uustalu, 5. jaanuar 2015 07:00
NÕUAVAD PALKA: Aprillis Tartus peetud piketil nõudsid bussijuhid skeemitamiste lõpetamist riigihangetel ja suuremat palka. Foto: ALDO LUUD

"Bussijuhid ütlesid, et on sellise palgasooviga arvestanud ja valmis vajadusel selle palga tagamiseks töö seiskama ehk siis streikima," ütleb transpordiametiühingu Lõuna-Eesti koordinaator Aare Kübarsepp.

Alates 1. jaanuarist teenindab Tartu maakonnaliine riigihanke võitnud GoBus. On aga võimalik, et bussid lähiajal liinile ei lähegi, sest juhid pole nõus pakutava miinimumpalgaga.

Juhtide ühine palganõue

Enne hanke algust allkirjastasid Tartumaa juhid avaliku pöördumise, milles teatasid, et sel aastal nad väiksema kuupalga kui 930 eurot eest rooli taha ei istu. Hankel osalenud ettevõtted selle jõulise sooviavaldusega vähemal või rohkemal määral kindlasti ka arvestasid ehk pakkusid hankel hinda, mis sellist palka võimaldab maksta.

GoBus on teada andnud, et miinimumpalk tõuseb sel aastal 810 eurole. Ametiühingud loodavad veel jõuda kokkuleppele, kuid tõdevad, et streigiks ollakse valmis. Seega, kui kokkulepet ei sõlmita, võib juhtuda, et Tartumaal elavad inimesed varsti tööle enam ei pääse.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.06.2015
Alates septembrist maksab Tartus bussijuhilt ostetud pilet 50 senti rohkem
22.01.2015
Tartumaal seab uus bussiplaan koolijütsid löögi alla
20.10.2014
Palga üle nurisevad bussijuhid võivad korraldada uue streigi
14.10.2014
Repliik | 900eurone palk tulgu!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee