Foto: Kaspar Pokk/Kanal 2
Õhtuleht.ee/Delfi 2. jaanuar 2015 11:37
Täna hommikul puhkes Lääne-Virumaal Laekvere vallas Rohu külas tulekahju, milles hukkusid naine ja tema kaks väikest poega. Vanimal lapsel käskis tuld kustutama jäänud ema Delfi andmeil majast välja joosta. 

Kell 08.13 sai häirekeskus teate, et Laekvere vallas Rohu külas põleb puidust elumaja. Kohale jõudnud päästjad leidsid eest lausleekides põleva maja, mida hakati kohe kustutama. Sündmuskohale saadeti päästemeeskonnad Väike-Maarja, Rakvere ja Mustvee päästekomandodest ning vabatahtlikud päästjad Simuna ja Roela päästekomandodest, kiirabi, politsei ja Rakvere operatiivkorrapidaja ning valvemenetleja.

Kella 09.58 pandi tulekahjule piir. Peale seda leiti majast kolm hukkunut: 33aastane Dyana, viieaastane Kert-Paul ning peagi kaheaastaseks saav Keio. Majast oli ise välja pääsenud üheksa-aastane poiss, kes anti üle kiirabile ning kes on praeguseks toimetatud sugulaste juurde.

Tulekahju kustutati lõplikult kella 13.20ks.

Esialgsete andmete kohaselt sai elektrita majas tuli alguse järelevalveta küünlast. Mis hoones täpselt tuld võttis ja kas seal olid tule kustutuseks vahendid, selgitab uurimine.

Artikkel on osaliselt refereeritud Delfist.