Maailm

Lennunduseksperdid oletavad: AirAsia lennuk sooritas eduka hädamaandumise, kuid uppus kiiresti (24)

Õhtuleht.ee, 2. jaanuar 2015 00:14
AirAsia lennukirusude otsingud Jaava merel 1. jaanuaril 2015. Foto: AFP / Scanpix
Jaava merest on praeguseks leitud kaheksa surnukeha – need olid inimesed, kes olid 28. detsembril hukkunud AirAsia lennuki QZ8501 pardal. Mitmed lennunduseksperdid toetavad versiooni, et lennuk sooritas merel hädamaandumise edukalt, kuid uppus kiiresti.

Indoneesias Surabajas tuvastavad kohtumeditsiini eskperdid kuue hukkunu isikut. Ühe kadunukese isik on ka tuvastatud – tegemist oli stjuuardessiga. Tuvastamist kergendas asjaolu, et surnukeha rõivastelt leiti märgis nimega, kirjutab Interfax.

Samal teemal

Otsingud Borneo saare juures jätkuvad. Indoneesia võimude teatel on otsingud keskendatud lennuki leidmisele. Singapurist on lennukatastroofi paika saadetud spetsiaalne mehitamata veealune aparaat, mis on abiks lennuki mustade kastide leidmisel.

Kaks lennukit, 72 päästjat ja veealuse aparaadi Folkon on otsingutele saatnud ka Venemaa.

Airbus 320-200, mis oli teel Indoneesiast Singapuri, kadus radarite ekraanilt pühapäeva hommikul pärast seda, kui piloot oli palunud dispetšerilt luba kursi ja kõrguse muutmiseks ilmastikutingimuste tõttu. Seejärel kadus lennukiga side, lennukilt hädakutsungit ei saadetud.

Lennuki pardal oli 155 reisijat ja seitse meeskonnaliiget. Lennukirusud on tuvastatud Borneo saare lähistel.

Soome ajaleht Ilta-Sanomat kirjutab, et praegused andmed toetavad teooriat, et AirAsia lennukil õnnestus hädamaandumine merre, kuid lennuk uppus kiiresti. Nii võisid inimesed merre vajumisel elus olla.

Indoneesia õhujõudude ülem Chappy Hakim arvab, et lennuk ei plahvatanud õhus ega kukkunud järsult merre, sest sellisel juhul oleksid surnukehad tugevasti kahjustatud, vahendab Ilta-Sanomat AFP-d.

Indoneesia endine transpordiminister Jusman Syafii Djamal on kinnitanud, et keegi võis avada lennuki ukse, mis leiti merelt. "Reisijad võisid oodata, et meeskond toob päästepaadid, kui suur laine lennuki uputas," oletas Djamal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee