Tarbija

If hoiatab: aastavahetusel põhjustavad vigastusi kukkumised ja pürotehnika 

Õhtuleht.ee, 31. detsember 2014 10:31
Foto: MARGUS ANSU/POSTIMEES
If Kindlustuse statistika kohaselt põhjustavad aastavahetusel enim vigastusi kukkumised, aga ka pürotehnika vale kasutamine.

Seltskonnas olevad selgemad inimesed peaksid silma peal hoidma oma sõpradel, et keegi vindise peaga käest raketti lasta ei üritaks, kutsus kindlustusselts üles ettevaatusele.

Õnnetusi pürotehnikaga juhtub igal aastavahetusel ning üldjuhul on põhjuseks raketi vale kasutus. Möödunud aastavahetusel kümme minutit peale südaööd süütas Ifi õnnetusjuhtumikindlustuse klient raketi ning tekkis enneaegne plahvatus, mis tekitades näopiirkonda põletusi ning vigastas ka silmi.

If Kindlustuse kommunikatsioonijuhi Rain Porsa sõnul aitab õnnetusi tihti ära hoida kainema sõbra manitsused. "Purjus peaga kipub inimestel ohutaju kaduma ja ollakse valmis oluliselt suuremaid riske võtma. Nii nagu jaanipäeval kutsutakse inimesi üles selgeks grupijuhiks hakkama, võiks ka aastavahetusel olla mõni selgem inimene, kes jälgib pürotehnika kasutamist ega luba sõbral raketti käest lasta," lisas Porss.

Meeles peab pidama:

1) Ilutulestiku tegemiseks tuleb valida ohutu koht eemal hoonetest ning inimestest

2) Raketi alus tuleb fikseerida selliselt, et see pärast süütenööri süütamist ei kalduks

3) Raketi süütamine käes on väga ohtlik ning lõppeb tihti raskete vigastustega

4) Süütenööri süütamiseks piisab ühest inimesest, teised peaksid olema ohutus kauguses